Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/368 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező fél a bankkártyától. Dédim félt a gáztűzhelytől, nagymamám szintén a bankkártyától, fél, hogy elront valamit, ezért kell egy "felnőttnek" kezelnie.
2022. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/368 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ott kezdődik, hogy indokolnod kell miért kell az ami eleve a tiéd.
2022. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/368 anonim ***** válasza:
100%
#130, és amit levesz, azt mindet neked adja? Ez itt a kérdés.
2022. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/368 anonim ***** válasza:
87%

Mi külön kártyával létezünk a párommal, s mint olyan, külön kasszán is vagyunk.


De nagyon szívesen elvenném tőle a kártyáját. :D Miért? Mert kevesebbet keresek nála, és pontosan ugyanannyi kiadás mellett én többet tudok letenni. Pontosabban én tudok letenni, ő nem.


De persze nem dumálok bele a költéseibe, meg nem herélem ki azzal, hogy azt mondom hadd kezeljem én a pénzügyeket, de az se véletlen, hogy 7 év után még nem vagyunk házasok.


33N

2022. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/368 A kérdező kommentje:
A pàrom is elmondja mire kølt.... De az egy kezdeti pèlda.... Most veszek pólot mondom a pàrom nèzd milyen jó polot vettem, vagy hogy holnap veszek tejet mert nincs. Ha nem mondom làtja nincs tej, akkor vesz mègegyet, vagy kenyeret.... Veszel valamit, ès nem mondod a pàrodnak?
2022. júl. 25. 15:20
 136/368 anonim ***** válasza:
96%

139: fájdalmasan nem érted, hogy mi a probléma veled, és az egész helyzettel....


Alárendelt viszonyban létezel, és még észre sem veszed.

2022. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/368 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem számolok be mindenről mint egy kölyök a szüleinek, pláne ilyenről nem hogy póló, tej, kenyér. A nagy kiadásokat beszéljük csak meg, és én se számoltatom be minden piti kiadásról. Szép is lenne, állandóan ellenőrizgetni egymást.


Amit te bizalomnak vélsz kérdező- hogy MINDENRŐL számot adsz-, éppen bizalmatlanság, a másik feletti kontroll minden pitiáner marhaságban.

2022. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/368 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem így èrzem. Mindig van nàlam kp. Kb 10 ezer. Ha ennèl kevesebb nincs. Ha nagyobb dolgot szeretnèk venni, este mondom neki, ès ad. Ha nem lenne ott, akkor telefonon meg tudom venni, a sajàt pènzemből, ami az èn szàmlàmon van. Ha nem tudnàm megvenni igazad lenne. Attól hogx a kàrtya nincs nàllam, attól tudok fizetni vele...
2022. júl. 25. 15:26
 139/368 A kérdező kommentje:
*ennèl kevesebb nincs
2022. júl. 25. 15:26
 140/368 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen reménytelen vagy.

Klasszikus Stockholm-szindróma.

2022. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!