Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/368 A kérdező kommentje:
Mert a 94 kommentből 87 azt írja hogy menyire sz. rez így, illetve az előtted lèvő 8X. Kommentel{ kèrte hogy erre nem adtam vàlasztert kerülöm. Ezèrt bizonygatom.... De a kèrdès nem az volt hogy jó e nekem így, vagy hogy gyàmság alatt àllok e vagy bolond vagyok e, vagy függő. Nekem ez így most teljesen jó ez a rendszer, mert ezt szerettem volna. Ha nem lesz jó, ez a rendszer, akkor majd teszek èrte...
2022. júl. 25. 14:25
 92/368 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán szoktad nézni a kártyaegyenleget?
2022. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/368 anonim ***** válasza:
92%
Vagy az internetbakot, lehet érne egy csúnya meglepetés.
2022. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/368 anonim ***** válasza:
91%
Mi írtuk, hogy szerintünk anyukádnak van igaza, leírták páran a tapasztalataikat is, de te csak fújod a magadét. Ha ennyire nem érdekel más véleménye, minek kellett a kérdést kiírni? Csak azt fújod, hogy neked ez jó!
2022. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/368 anonim ***** válasza:
89%

Férfi vagyok.

Amikor volt párom, eszembe nem jutott volna a bankkártyájával foglalkozni, se a pénzügyeivel, annyit tudtam, amennyit ő önmagától szóban megosztott (erre se kérdeztem rá).

Biztosan a netbanki megerősítő kódok stb se hozzád érkeznek hiszen akkor nem tudná használni a bankkártyát...

Ennek utána kéne nézni azért...


Ez egyfajta "kontrollt" jelent a másik személy felett, hogy egy ylyen fontos tárgy másnál van.


Hasonló házasságról már hallottam: hapsinak volt egyedül számlája, a nő fizetése is a hapsi számlájára ment, nőnek kártya se "kellett", úgy kellett könyörögnie a nőnek ha pénz kellett bármire és "meg is kellett indokolni". A hapsi persze - ha kedve szottyant rá - (ami nagy gyakorisággal történt meg), különféle luxuscikkeket vett, mert azok "nagyon jól mutattak" meg persze az áruk is horribilis volt.

2022. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/368 anonim ***** válasza:
88%
Enyém a 100. válasz!! Amúgy csak a kérdést olvastam, de anyának van igaza. Ez nem helyes. Szüleim több mint 20 éve vannak együtt, mégse kezeli apu anya pénzét.
2022. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/368 A kérdező kommentje:

97#màr leïrtam hogy mennyi van rajta, meg a keresetemet is... Nèzd vissza köszi...

98# a töbsèg azt írja amit màr leírtam... De akkor az úgy èrthető:

A pàrom fizetèsèt költöm, minden nap, ès elmondom neki, mit veszek, hogy tudja.... Az èn fizetèsem 30% van max kb elköltve. Ès a szàmlàmon van az a pènz. Hozzàfèrek, bàrmikor ehhez a pènzhez. Akkor ez mièrt rosz?

Ha jól èrtem ti külön kàrtyàn vahytok. Ha elfogy a kàrtyàdról a pènz, akkor kitől is kèrsz? A pàrodtól... Gondolom. Ott màr tőle fügsz... Ugyan az... Annyi hogy egy plasztikkàrtya nàla van... Ès akkor mi van? Mièrt kuncsorgok tőle? Ha elfelejtek kèrni, ugyanúgy meg tudom venni azt amit akarom, mert a szàmlàmról tudok fizetni....

2022. júl. 25. 14:45
 98/368 anonim ***** válasza:
97%

Tehát az nem volt opció, hogy mindenki a saját kártyájával, saját bankszámlájáról költi a pénzét ha kell ruha stb?


Egyik kommentbe azt írtad, hogy amikor ad pénzt azt is a sajátjából adja. Szóval lényegében ő pénzel téged. Így könnyű..

2022. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/368 anonim ***** válasza:
95%

90

De te tényleg ekkora bolond vagy?


Nem fogod fel a mi kérdésünk, ugye? MI ÉRTELME van annak, hogy NÁLA van a TE kártyád?

:D

Ha van sajátja, akkor a tied minek van nála, mikor a tied lehetne nálad is? Te tényleg ilyen k**va hü**e vagy?

2022. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/368 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen igaza van anyádnak. Nem olvastam el a rengeteg választ, de hogy a fenébe és miért került a bankkártyád a párodhoz? És neked kell pénzért kuncsorognod, mikor van saját kereseted?


Igen, kérd vissza a kártyád és kérd el az övét is. Aztán nézd meg hogyan reagál.

2022. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!