Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
 321/368 anonim ***** válasza:
100%

"Jővő hèten kedden, mennyit fogsz költeni? 3 hèt múlva szerdàn? Írd màr le... Köszi"

Valamennyit. A maradékot otthagyom a bakkártyámon, vagy ha készpénzt használok, akkor a szekrényemben. Nem veszek fel naponta pénzt sem az automatából (drága a felvétel), sem családtagomtól (nem vagyok kényszeres költőbeteg).

2022. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 322/368 anonim ***** válasza:
100%
324: erre se reagált soha, hogy miért éri meg dög drágán kp-t levenni a számláról... HOlott kártyával fizetés esetén nincs semmiféle költség....
2022. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 323/368 A kérdező kommentje:
323 te lovagolsz a pènzen... Nekem nem ez volt a kèrdèsem...
2022. júl. 26. 14:19
 324/368 anonim ***** válasza:
100%

"hogy miért éri meg dög drágán kp-t levenni a számláról"

Havonta egy vagy kettő ingyen vagy, ha szereti a készpénzt, használjon nyugodtan azt. De miért kell naponta?? Azt a választ várnám inkább, hogy van-e olyan problémája, hogy nem tud bánni a pénzzel, elköltené az egészet, azért kell-e így naponta adagolni neki.

2022. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 325/368 anonim ***** válasza:
100%

"323 te lovagolsz a pènzen... Nekem nem ez volt a kèrdèsem..."

Dehogy én... Egyrészt több válaszoló van, másrészt azt mind te írtad.

2022. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 326/368 anonim ***** válasza:
100%
327: úgyse fogja bevallani.... CSak azt mantrázza, hogy neki így jó.
2022. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 327/368 A kérdező kommentje:
Olvassàtok vissza, ha nem èrted a kèrdèst, amit szerintem elmagyaràztam, nem egyszer. Egy dolgon lovagoltok, ami ebben a kèrdèsben nem szàmít... Egy konkrèt dolog èrdekel(t). Nem kèrdeztem, hogy szerinted kihasznàl-e, hogy szerinted szeret-e.
2022. júl. 26. 14:25
 328/368 anonim ***** válasza:
55%

A legeslegelejétől jelenteni kellett volna a kérdést, mert kommentzúdító provokátor volt, én már sejtettem, kommentből írtam is hogy csak a minél több hozzászóólás generálása a cél.

Ezért egyre kevesebb a látogató, ezért vesznek egyre komolytalanabbnak sok segítségért fordulót, mert ilyenek szórakáznak.

2022. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 329/368 anonim ***** válasza:
74%
331: sajnos nagyon elharapózott ez a jelenség. :((((
2022. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 330/368 anonim ***** válasza:
77%

"Egy konkrèt dolog èrdekel(t)"

🤦‍♂️ Apám, hát arra is válaszoltam. De én ma délután, a 33 oldalon gondolom már mások is. Én például ezt válaszoltam, idézem:

"mondd meg az anyukádnak, hogy te választottad ezt, neked jó, ne féltsen. Viszont ha majd egyszer nem lesz jó, ilyen esetben nem futhatsz az anyukádhoz."


Anyukádnak elégnek kell lennie annyinak, hogy neked jó. Ha kiderül, hogy hibáztál, akkor az önfejűséged miatt jártál pórul, hiszen itt is csak azt hajtogatod: neked jó. Ő bízzon benned. Felőle csinálj azt, mit akarsz, ne érdekelje őt. De ha majd bajba kerülsz, nem szabad rohanni hozz sírva segítségért. Nem hallgattál rá - ránk - mert "neked jó".

Ennyi. Nyugtasd meg, hogy neked jó, a kockázatot pedig vállalod.

2022. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!