Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
 351/368 A kérdező kommentje:
Volt telefonszàmlàm, szüleimnek kelett "lakbèrt" fizetni, akkoriban 111 ezret kerestem. (kezdőkènt akkor volt talàn 160 bruttó a minimàlbèr. Nem emlèkszem) a kető (telefon lakbèr) kb 80 ezer volt. 40 marad nàllam (kb) abból ruha, kiràndulâs stb. Most a minimàlbèr felet keresek ami (törvèny szerint bruttó 200)
2022. júl. 26. 20:09
 352/368 A kérdező kommentje:

Enyire nincs eszed?

Megtakarítàs!!!! Ami a szàmlàmom van.... Tudod minden hónap megmaradt összege....

2022. júl. 26. 20:11
 353/368 anonim ***** válasza:
74%
kellett, kettő, nálam, felett!
2022. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 354/368 A kérdező kommentje:
351# engedd el....
2022. júl. 26. 20:13
 355/368 anonim ***** válasza:
15%
@354, ha ez nekem, 352-esnek szól, akkor válaszolok. Szerintem a félretett pénzt nem kivonni kéne, és sehol nem magyaráztad el, hogy az az. És vegyél már vissza a a nagy lendületedből!
2022. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 356/368 anonim ***** válasza:
96%

#353:

1. Ha a bruttó 200 minimálbér felét keresed (vagyis bruttó 100-at?!), abból hogy a tökbe lesz nettó 180? - valami nagyon nem gömbölyű...

2. Ha a minimálbér felét keresed, akkor 4 órára lehetsz bejelentve, ehhez képest állítólag 8-at dolgozol. Vagyis még a munkáltatód is kihasznál.

3. Az együttélés előtti időben összesen 0 forintot sikerült megtakarítanod, ugyanis a 4 hónap együttélés alatt sikerült "felduzzasztani" 400 ezerre, mert állításod szerint havi 100-ast tudtok spórolni a te számládon; ezerk szerint kifolyik a kezedből a pénz, még akkor is, ha bizonyos kiadásokat magadnak fizettél, amíg otthon éltél.

Ezek után anyukádat ezzel tudod "megnyugtatni": Anyu, hülye vagyok a pénz kezeléséhez, ész nélkül elköltök mindent, ha nálam van a kártyám, ezért jobb, ha nem én kezelem, hanem kiszámolva kapom, mert így tudunk lassan spórolni.

(Lehet, hogy megnyugszik; mondjuk ezek után én anyaként egyből a Dunának mennék, hogy hogy a francba sikerült ilyen életképtelen libát nevelnem...)

2022. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 357/368 A kérdező kommentje:
Felett szó jelentêsèt tudod èrtelmezni? Esetlegleg, vagy ez már egy bizonyos szint alatt van?
2022. júl. 26. 20:43
 358/368 A kérdező kommentje:
180 ezer nettónak, mi a bruttója? Àruld màr el kèrlek....
2022. júl. 26. 20:44
 359/368 anonim ***** válasza:
100%

Másolom, hogy mit írtál: "Most a minimàlbèr felet keresek" - FELET írtál, nem felettet. Tanuéj meg helyesen írni (nem, nem kifogás, hogy valaki telefonról ír, tökéletes helyesírással lehet arról is, már ha valaki képes rá).

A pénzzel viszont semmiképpen nem tudsz bánni, ez elég egyértelmű. Elfogadottan gyerekstátuszban vagy. Kíváncsi lennék, hogy hány évesek vagytok...

2022. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 360/368 anonim ***** válasza:
93%
Az a fura nekem, hogy akiket megneveztek itt (Detti, Martin) ők mindig kerülik azt a témát, hogy kik ők vagy nem is tudom. Remélem lesz aki érti
2022. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!