Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti anyukám hogy...

Miért erőlteti anyukám hogy fogyjak?(18/L)

Figyelt kérdés
170 cm és 66 kg vagyok. Igen, tudom, lehetnék 55 is (BMI alapján) és én is látom magamon, hogy van rajtam felesleg. Ezt aláírom. De úgy gondolom hogy nincs rajtam annyi, ami az egészségemet veszélyeztetné, vagy korlátozna bármiben is, tehát ha magamnak jó vagyok így akkor nincs vele gond. Viszont anyum nagyon komolyan forszírozza hogy fogyjak. Nagynéném nemrég dobott le 10 kilót, és ezt is naponta legalább 2x meghallgatom. Tegnap apa akart nekem főzni tésztát, és anya leugatta hogy csináljon főzeléket mert különben soha nem fogok lefogyni. Anyum folyamatosan sportol, és egész nap alig eszik, kb protein turmixokon él.

2022. aug. 4. 11:41
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
72%
20-as, a BMI kb. semmire nem jó. Baromira nem mindegy, hogy hájban, vagy izomban van rajtad súly, ezért nem releváns.
2022. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
10%
Ezt kéne megfejteni, 22, de még nem jött fel azóta a csaj. Én arra saccolok, hogy nem sportol, és skinny fat.
2022. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Nem értem mit kellene megfejteni, hiszen a kérdés legelején tisztáztam, hogy van rajtam felesleg, ezt én is nagyon jól tudom. Hogy az általatok felvetett jelzővel éljek, skinny fat vagyok. A súlyomat és a magasságomat csak azért írtam oda hogy alátámasszam azt az állításomat, miszerint nem egészségtelen mennyiségű feleslegről beszélek. A huszast fel is pontoztam, mert az is egy valid szemlélet, és válasz a kérdésre, hogy anyum azt szeretné ha semennyi nem lenne rajtam.
2022. aug. 4. 17:17
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Fogyj annyit amennyit te szeretnél ne többet és tegyél rá mint mondd.
2022. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
30%
Mindenkin van felesleg. Ez egy szubjektív kifejezés. Egy színpadon álló férfin is van 3% testzsír. Azt is nevezhetjük feleslegnek. Kezdj el sportolni, jót tesz, de ezt már elmondtam!
2022. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
73%
170 centihez 66 kg egyáltalán nem sok, anyád hülye, ahogy van...
2022. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom azért mondja, mert ő is látja, hogy van rajtad felesleg és ráadásul már ilyen fiatalon. Oké, hogy most még nem annyira sok, de hol fogsz tartani 40 évesen, amikor már most 66 kg vagy és az anyagcseréd is lelassul? Csúnya elhízás lehet a vége, főleg ha nem figyelsz arra, hogy mit eszel. Anyukád ettől akar megóvni.
2022. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim válasza:
88%
66 kg még nem a világ vége, szerintem 60 kilóra ha lefogynál, az már elég lenne. De ez sem veszélyes, csak kordában kell tartani.
2022. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kilóktól függ. Jó lehet 66 kilón is. -6 kg zsír +6 kg izom.
2022. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
90%

Ó, nekem is itt kezdték mondogatni hogy fogyjak le. LEfogytam... 35 kilóra, és majdnem meghaltam, mert képtelen voltam azt mondani nekik hogy bmeg, majd fogyok akkor és annyit, amikor nekem! szükségem van rá.


Már egészséges vagyok (anorexia, bulimia, 3x majdnem meghaltam), 168/54-55. Erre: olyan soványka vagy.


Na, szerinted? Azt hittem, agyvérzést kapok :D

2022. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!