Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti anyukám hogy...

Miért erőlteti anyukám hogy fogyjak?(18/L)

Figyelt kérdés
170 cm és 66 kg vagyok. Igen, tudom, lehetnék 55 is (BMI alapján) és én is látom magamon, hogy van rajtam felesleg. Ezt aláírom. De úgy gondolom hogy nincs rajtam annyi, ami az egészségemet veszélyeztetné, vagy korlátozna bármiben is, tehát ha magamnak jó vagyok így akkor nincs vele gond. Viszont anyum nagyon komolyan forszírozza hogy fogyjak. Nagynéném nemrég dobott le 10 kilót, és ezt is naponta legalább 2x meghallgatom. Tegnap apa akart nekem főzni tésztát, és anya leugatta hogy csináljon főzeléket mert különben soha nem fogok lefogyni. Anyum folyamatosan sportol, és egész nap alig eszik, kb protein turmixokon él.

2022. aug. 4. 11:41
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
3%
Amúgy látszik, hogy a magyarok 90%-a egy hájas disznó, de minimum el van hízva, mert az összes válasz le van pontozva, ami azt írja hogy van miből fogynia a kérdezőnek és az anyja csak jót akar neki. Rossz, lehet hogy ennyire fáj az igazság. További jó zabálást, biztos nagyon egészséges már ilyen fiatalon 66 kg-nak lenni.:D 1-2 év múlva ebből lesz a 70 (egyáltalán nincs messze tőle), majd a 80 és így tovább, pár évtized és a kérdező gurulni fog. Meg persze az ide válaszolgató hájpacnik is.🤫
2022. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
71%
32-es: mégis hány kg legyen 170 centihez? 40?
2022. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
16%
#33 igen 40.🤦🏽 Téged se az eszedért szeretnek. Mondjuk 170 centihez lehetne 55? Vagy nagyon max 60?
2022. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 Metionin ***** válasza:
88%
32. Nem azzal van a probléma, hogy van a kérdezőn felesleg, mert van, ez tény. Kb. 6 kilót kellene fogynia ha nem sportol, nem izmos. Na bumm. Ő sem vak, látja. Itt az anyja folyamatos basztatásával van a probléma, akinek nem esik le, hogy attól még senki nem fogyott le, hogy basztatták. Ha pl. értelmesen beszélne a lányával és azt mondaná, hogy figyelj, nem ártana egy picit odafigyelni, mert idősebb korodban gondot okozhat a növekvő felesleg, gyere állj be velem egy kicsit edzeni vagy próbáld ki ezt meg azt az egészségesebb ételt. Az anya testképzavaros, emiatt irreálisan dagadtnak látja a kérdezőt, aki egy állandóan edző, alig evő nőhöz képest bizonyára nagyobb darab is de sok esetben a folyamatos basztatás az ellenkező hatást éri el és csakazértsem tesz ellene az illető, mert erőltetik.
2022. aug. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim válasza:
92%

Nem normális az elhízás meg a sportmentes élet, de 5-6 kiló plusz nem a világ a vége. Az se szentírás, hogy a végtelenségig hízik. Egyszer én is meghíztam, aztán évekig ugyanazt a súlyt tartottam mert nem ettem többet és többet folyamatosan. Utána meg leadtam és kész.

Pár kiló plusz nem halálos és nincs kőbe vésve sem, hogy biztosan bekerül a TLC Élet 250 kiló felett című műsorába, mert most van rajta 5 kiló.

Le is írta, hogy tisztában van a helyzettel, szerintem van annyira intelligens 18 évesen a Kérdező, hogy felmérje a saját egészségügyi helyzetét meg meg tudja állni a további hízást.

Én se voltam sosem ez a szálkás alkat, ha nagyon megfeszülnék akkor lennék olyan csak, vékonyan 180 centivel meg 67 kilóval férfiként se volt kockahasam, mert tök mindegy hány kiló vagyok, mindig fedett vagyok, nem tudok beszáradni szálkásra, kocka hassal, csak ha kőkemény diétát csinálok mint a testépítők. Egész gyerekkoromban volt rajtam egy kis plusz tömeg, de sose híztam meg betegesen kövérre. Ez nem törvényszerű, hogy megtörténik.

2022. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
80%

Azt se értem, mi az, hogy ha így halad majd folyamatosan hízni fog.. Miért hízna? Attól, mert van rajta felesleg, ugyanúgy tarthatja a súlyát. Mindenféle erőfeszítés nélkül.


Amúgy meg jobban tönkretesz az anorexia, mint az ha van rajtad 5-6 kiló. Aki ezt nem érti, borzasztóan buta, meg fogalma sincs az étkezési zavarokról. Nekem (és sokunknak) van. Az ilyenek miatt, mint te.

2022. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
24%
Saját magad miatt van étkezési zavarod, mert ostoba vagy.
2022. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
86%
Neked meg fogalomzavarod van.
2022. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
90%

De ez hol lenne elhízott? Én most megnéztem egy BMI kalkulátorban ezeket a számokat, normálnak írja. 22.84 és 20-25 között van a normál. Nem értem, hogy aki szerint ez a szám nem elhízás, az miért lenne hájpacni. 167 vagyok, 56 kg és félidős terhes, szóval nem vagyok elhízott. De így sem látom, mi a gond a kérdező súlyával.

Kérdező, anyud belecsavarodott az edzésbe meg a diétába. Van sajnos ilyen. Az embernek oda kell figyelnie az egészségére, de az már megint a ló túlsó oldala mikor a szent BMI szerint is normál súlyú embereket lekövérezik.

2022. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
20%
Itt egyesek szerint az anorexia és az elhízás között nincs átmenet. Tényleg csak idióták járnak fel ide. Ráadásul próbálják bemagyarázni, hogy számukra vadidegen INTERNETES emberek miatt van étkezési zavaruk.😂😂 Aha igen persze, jó önámítást.
2022. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!