Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok...

Szülőként hogyan reagálnátok arra, ha 16 éves fiatok barátnőjének a fenekére csapna valaki egy koncerten, a fiatok pedig ököllel arcon vágná az illetőt, ezzel akár 8 napon túl gyógyuló sérülést okozva?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 21:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
82%
Azért marha kíváncsi lennék, hogy ahol a kérdező arra kíváncsi, hogy ki hogyan reagálna egy szituációban, ott miért pontoznak le válaszokat pusztán véleménykülönbség alapján...
2022. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
79%

Hát szerintem az agresszió, a tesztoszterontúltengés, a brutalitás meg a kiállás és a mamahotel között vannak még árnyalatok.


Túl lett tolva a dolog. Szerintem az is elég lett volna, ha 8 napon belül gyógyul.

2022. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
49%
Még ha hevesebbre is sikerült a kelleténél, teljesen jogos volt.
2022. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
66%
Kiakadnék a fiamra és elbeszélgetnék vele nagyon. Ugyanis az erőszak nem megoldás az erőszakra. Egy konfliktus helyzetet meg kell tanulni higgadtan kezelni és nem erőszakosan és forró fejjel. Mi van, akkor ha az illető utána kést ránt és hasba szúrja a fiadat? Erre gondolom nem gondol a fiad vagy a másik fél, aki belemegy egy verekedésbe (konfliktusba). Ez egyáltalán nem volt férfias így elintézni a fiamnak. Sőt, ha a másik félnek gyenge az állkapcsa és szanaszéjjel törik egy ütéstől, utána milliókra pereli a fiamat. Gondolkozzatok mielőtt cselekedtek.
2022. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
61%

Aki férfi, és átélt hasonló szituációt, az tudhatja hogy a gyakorlatban ez pár másodperc alatt zajlik le, nincs idő mérlegelni, beszélgetni, hiszen az ember amúgy is felfokozott hangulatban van már. A 14-es jót ír, különösen a kés dolgában, sajnos az is benne van egy ilyen helyzetben. Ám az is, hogy a dolog eszkalálódik ugyanis a fickó részegen esetleg nagyobb iramba kapcsol, hiszen nincs fékező erő. A " hé öreg, hülye vagy? Vegyél vissza" dolog nem mindig működik, de első körben azért meg lehet próbálkozni vele.

A barátnő vajon mit szólt volna, ha a fiúja " nem áll ki mellette", nem tartotta volna gyávának?

2022. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
64%

"A barátnő vajon mit szólt volna, ha a fiúja " nem áll ki mellette", nem tartotta volna gyávának?"


Én speciel nem szeretem az agresszív, verekedős embereket, akik ököllel ütnek a másik arcába, kivétel az önvédelem, ami itt ugye nincs.

Mit kell kiállni? Már megtörtént a dolog, nem lehet visszacsinálni. Nyilván más, ha valóban veszélyben van valaki és a veszélyt akarja elhárítani a másik.

2022. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ha már "kiállás" akkor ez kinek/minek is szól? Mert az esetek 90%-ban kétlem, hogy az adott hölgy lelki világa lenne a valós ok, sokkal inkább a férfi sértett egója és a "tulajdonának" megsértése amit meg kell torolnia a maga primitív eszközeivel.
2022. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
75%

16- os: Vedd már észre az idézőjelet kérlek, és értelmezd amit írtam, bár a válaszod alapján azt hiszem nő vagy, így a reakciót annyira nem értheted. Nem azt írtam, hogy ez egy helyes és elfogadott válasz az efféle helyzetre- lásd a 14-es válaszoló által írt eshetőségre tekintettel- hanem azt hogy ebben a felfokozott érzelmi szituációban, nem lehet mindig megfontoltan cselekedni.

Egy olyan kőkorszaki gyúrós, bunyós 40-es, mint én, nem erre nevelem a srácokat a környezetemben, de a másik megoldás, a "hagyd csak nem történt semmi, ne foglalkozz vele" sem mindig működik. Egy ittas , és felfokozott érzelmi állapotban lévő valaki, jó eséllyel nem áll le egy" légyszi hagyd abba" felszólítástól. Hogy honnan tudom? Van tapasztalatom ebben, dolgoztam az éjszakában. Végezetül annyit, az erőszak nem megoldás, de van amikor muszáj elejteni egy pofont. A kórházba vagy a rendőrségre többnyire azárt nem szaladnak feljelentést tenni a "seggre csapkodók"

2022. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
73%
18-as vagyok, a 17-es válaszoló jól írta le azt amiért így reagálunk férfiak. :D
2022. szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 hosszúhajú ***** válasza:
61%
düh-terápia - nem viccből írom, nem merek belegondolni, mit csinált volna ha nem a fenekére csap, hanem mondjuk meg is markolja..
2022. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!