Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindig a gyerekvalla...

A szüleim mindig a gyerekvallalas témával piszkalnak,abba fogják vajon hagyni ezt valaha?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok és még kanyarba sem gondolkodom ilyesmin, nem szeretem a gyerekeket, nincs még párom sem, albérletben élek, minimálbérből. Mikor hazamegyek mindig ez a téma, keressek már valakit, még van 5 évem aztán ha nem lesz gyerek ok is másképp fognak hozzam állni ,de ne is egy legyen hanem inkább 2, mert tanuljak abból hogy nekem nem lett testvérem és milyen rossz volt, nehogy egyedül maradjak öreg koromra, nem azért neveltek, stb. És hiába kértem ne legyen téma ez mindig erről beszélnek már. Teljesen levisznek az életről, megjobban bezarkozom inkább minthogy ennek a kenyszernek eleget tegyek.
2022. nov. 20. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
92%
30, te tényleg azt hiszed, bárkinek is joga lenne dönteni vagy akár csak ítélkezni arról, hogy a másik ember akar-e gyereket? Lépjünk egyet. Aztán mekkora gyerekszám a szerinted széleskörűen elfogadott? 3? 2? 1? Na, onnan már csak egy lépés a 0, te meg szépen feldolgozod.
2022. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
6%

Az arrogáns stílusodtól még nem lesz igazad, max ellenszenvet keltesz.

De hogy válaszoljak is: a semmi és a valami között minőségi különbség van, nem csak mennyiségi.

És itt most nem az a vita tárgya, hogy elítéljük-e azokat, akik nem vállalnak gyermeket. Nem ítéljük el őket. Azokat kell elítélni, akik arra biztatják a kérdezőt, hogy emiatt szakítsa meg a kapcsolatot a szüleivel! Ahelyett, hogy csak simán rájukhagyja, amikor a gyerekkérdést feszegetik.

2022. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne rájuk hagyni, hogy módszeresen szekálják? Te se hagyod ránk a tieddel ellentétes véleményünket,pedig itt még csak nem is látjuk egymást. Az alapvető tisztelet része, hogy a másikat nem zaklatjuk olyan kérdéssel, amiről tudjuk, hogy nem kíván beszélni róla, mert csak veszekedést generálna.
2022. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
33 tökéletesen megfogalmazta, úgyhogy 32, ezennel szakítok veled. :)
2022. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
0%
Nem bánom. :)
2022. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
73%

Sohasem fogják abbahagyni csak ha már megdöglöttek.

Mióta szökő évente egyszer látom szüleim sokkal boldogabb vagyok.

2022. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen gyerekkel valószínűleg ők is!
2022. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem tehetem meg, vagyis próbáltam, csak még jobban besértődtek, minden héten elvarjak hogy menjek készülnek - nőj fel, kezdetnek.


Mondjuk nem kell hetente hazajárni, és kit érdekel, ha megsértődnek?


Ők a tapintatlanok, NEKED lenne okod megsértődni.

De amíg ezt nem látod be, addig csak szívják a véredet, mert megtehetik.

2022. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
92%
19-es, aki babázni akar, csináljon magának, de ne a gyereke, unokája, sógornője etc méhében turkáljon.
2022. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

27-es, az időnként megemlítik az nálunk konkrétan úgy zajlott, hogy minden! találkozás alkalmával.


Aztán meguntam. Nem járok haza, néha írok magamról pár szót, és ennyi.

Persze ők sértődtek meg, amikor ők nem értették meg a sokadik nem-et. így jártak. Az én életem nyugodtabb, ők meg kattogjanak, hogy na, vajon teherbe ejtettek-e már.

egészségükre.

2022. nov. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!