Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindig a gyerekvalla...

A szüleim mindig a gyerekvallalas témával piszkalnak,abba fogják vajon hagyni ezt valaha?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok és még kanyarba sem gondolkodom ilyesmin, nem szeretem a gyerekeket, nincs még párom sem, albérletben élek, minimálbérből. Mikor hazamegyek mindig ez a téma, keressek már valakit, még van 5 évem aztán ha nem lesz gyerek ok is másképp fognak hozzam állni ,de ne is egy legyen hanem inkább 2, mert tanuljak abból hogy nekem nem lett testvérem és milyen rossz volt, nehogy egyedül maradjak öreg koromra, nem azért neveltek, stb. És hiába kértem ne legyen téma ez mindig erről beszélnek már. Teljesen levisznek az életről, megjobban bezarkozom inkább minthogy ennek a kenyszernek eleget tegyek.
2022. nov. 20. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
65%

Én meleg vagyok,nekem a 30+os pasik szexibbek.

És egy 18 éves lány sem szexi.A nők is olyan 30 körül vonzóbbak,sőt 40 felett is.

Most az igényesekről beszélek,az igénytelen,20-on évesen is ronda.

Annyi,hogy kevesebb a ránc,de inkább kevés ránc,bomba testtel,mint egy ránctalan,de elhízott.

2022. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
25-ös! Mi az, hogy ennek vagy annak igaza van ebben a témában? Ez nem ilyen egyszerű. Aki olyan élethelyzetben van, hogy minden adott egy gyerekhez, és akar, annak is igaza van. Akinek nem adottak a körülmények, ezért még nem akar, annak is igaza van. De akinek minden adott hozzá és mégsem szeretne gyereket, annak is igaza van. Ezt a dolgot nem lehet beskatulyázni. Nem kell felállítani két tábort! Ezek egyéni dolgok, egyéni igények, egyéni körülményekkel!
2022. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
85%

Én az utolsó válaszolóval értek egyet. Annyi és annyi élethelyzet van, én örülök neki, hogy vannak olyan tudatos nők, és férfiak, akik jól átgondolják a gyermekvállalást, és ha úgy gondolják, nem szeretnének, nem alkalmasak ők vagy a körülmények rá, akkor nem vállalnak gyerekeket. Mivel, egy gyereket nagyon kell szeretni, nagyon kell vágyni rá, egy gyerek nem plüss játék, elég sok toxikus család van így is.

Ezt annak ellenére mondom, hogy mi nagyon nagyon szeretnénk gyermeket vállalni, csak sajnos nem mindenkinek olyan könnyű ám a teherbeesés... :(

Illetve, a családunk annyira jól működő, összetartó közeg, hogy mi mindent megbeszéltünk ezzel kapcsolatban, nem kellett kerdezgetni hogy mikor lesz már esküvő, meg gyermek, hiszen együtt terveztünk meg mindent. Lehet ez furcsa egyeseknek, de van ilyen is. Mi nagyon szeretnénk már unokát adni a szüleinknek, hiszen csodálatos nagyszülők lesznek/szülők, illetve már idősek is, belehalnék ha nem látnák a gyermekünket ...


Én megértem miért aggódnak a családtagjaid kérdező, régen más volt az elfogadott, ők is talán még abban a korban élnek szellemileg. Én őszintén elmondanám, hogy mi a helyzet, hogy akarsz e egyáltalán, és ilyesmi. Ha ezek után is állandóan szóba kerül, én se mennék hozzájuk ennyiszer, mert pl mi meddő pár vagyunk, ha állandóan felhoznák a témát hogy meddők vagyunk, illetve nem állnánk ilyen kapcsolatban a szüleinkkel, nekem is rosszul esne...

2022. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

#1

Nem értik meg. Nekem legalábbis lassan 10 év alatt se vált be ez a módszer, továbbra is nyaggatnak, ráadásul egyre durvábban (pl már ott tartunk, hogy én csak szüljem meg, majd anyám otthon marad vele gyeden, nekem nem is kell gondoznom).....

2022. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Huu 44-es, nálam is ugyanez van, csak nekem anyósom mondta ezt. Maguknak akarják a gyereket, mert nem találnak értelmet az életükben, ezért akarják kierőszakolni az unokát, hogy majd azzal betöltik. Én sem szülök, mert nem akarok gyereket és kész, a többi nem érdekel.
2022. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, 44, 45, én úgy megértelek benneteket, magam is folyamatosan gyűjtöm a haragosokat, csak nekem meg "illene rászorítanom" a gyerekeimet (az utolsó megmondóember ezekkel a szavakkal mondta), hogy most már illene unokát hozni. Veletek ellentétben én már nem keresek okot az udvariaskodásra olyannal szemben aki pofátlan, bár azóta sem értem, miért hisztizett be az említett személy, mikor közöltem vele, tudod mit és hova kellene rászorítani? A satut a szádra. Viszont azóta is családilag gurulunk a röhögéstől ha felmerül a téma. Ti tudjátok, mit szeretnétek kezdeni a saját életetekkel, döntsetek saját belátásotok szerint. És ne hagyjátok, hogy bárki beleavatkozzon abba amihez sosem volt és sosem lesz köze. Sem szülő, sem rokon, sem idegen nem okoskodhat más kontójára. (Ezt csalánnal akartam leírni, na de még megállapítanák, hogy nem is lennék alkalmas nagymamának...:))
2022. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

#46

Ja, nekem nem avatkoznak be, vagyis nem hagyom. Ha rákezdenek akkor vagy úgy teszek mintha nem hallanám és másról beszélgetek, vagy ha nagyon erőltetik akkor felállok és hazamegyek.

DE ettől még tény hogy nem hagyják abba, ezért írtam azt amit.

(#44)

2022. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
10%
Persze, mindenki magánügye. De nem tudok nem arra gondolni, mi lett volna, ha az ilyen válaszolóknak már a szülei is így gondolkodtak volna...
2022. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%
48, akkor nem válaszolnánk itt.
2022. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%
48, olyan unalmas ez a szöveg, akk9r nem születtek volna meg és ennyi. Mit kell ezen mindig hangoztatni?
2022. nov. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!