Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit elhanyagol...

Van itt olyan, akit elhanyagoltak a szülei egészségügyi, higéniai szempontból, és most felnőtt korukban érzik ennek a hátrányait? Hogy birkóztok meg ezzel a teherrel? A szüleitek változtak azóta?

Figyelt kérdés

Velem ezt tették. Nem jártak velem rendszeresen orvoshoz, fogorvoshoz pedig soha, vitaminokat sem szedettek velem, meg hát az sem érdekelte őket, hogy mit eszek, szóval egyáltalán nem táplálkoztam gyerekként egészségesen. Nem tanítottak meg fogat mosni, nem vettek nekem fogkefét, fogkrémet kb 10 éves koromig, szintén kb 10 éves koromig heti 1-2x fürödhettem (akkor is, ha többször szerettem volna), mert azt mondták, hogy ez a normális. Persze ők se mostak fogat soha, meg fürdeni se fürödtek minden nap, szóval nekik tényleg ez volt a megszokott.

Most fiatal felnőtt vagyok, a fogaimat most hozatom helyre többszázezer Ft-ból. Nagyon nehéz volt eljutnom oda, hogy felismerjem, hogy nem az én felelősségem a fogaim állapota, hiszen én mindent megtettem, amint képes voltam belátni, hogy fontos a higénia meg az egészség. Ezt megpróbáltam megbeszélni anyukámmal is, de ő tagadja a saját felelősségét ebben, és ez nagyon bánt. Hogy tudnék ezen túllendülni? Mert egyébként nincs rossz viszonyunk anyukámmal, és én szeretném neki ezt megbocsátani, de úgy érzem, nem tudom.



2023. jan. 22. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
93%

Tetszik, hogy hogy beleálltatok csóri csajba, aki 5 éve nem menstruál. Az, hogy valaki nagykorú, az nem jelenti azt, hogy azt csinál, amit akar. Pláne, ha nem tudja eltartani magát, mert gimis. Egyszerűen, ha kidobással fenyegetnek, nem fogsz a suliból-koliból lógni, hogy orvoshoz menj, mert megy az instant telefon. Nálunk is így volt gimiben és a koliban is, nem vagy ott, hívják a szülőt, hogy mizu veled. És elég szívás, ha te elmentél orvoshoz anyádék előtt titokban, ők meg csak úgy tekintenek erre, hogy lógás. Gondolom nem új, ha azt mondom, hogy van, akit lázasan is beküld a szülő, hogy ne lógjon. Akkor szerintetek majd egy nem látható probléma miatt hagynak "lógni" az ilyen szülők? Nyilván nem. Egyszerűen senki nem fogja magát nyolc általánossal, 0 megtakarítással kidobatni magát otthonról. Meg ha el is jut orvoshoz, akkor mi van? Lesz egy diagnózis, lehet felírnak neki valami gyógyszert, amit meg nem tud megvenni, mert neki nincs pénze, amit kap, arról el kell számolnia minden fillérről, külön erre meg nyilván nem kap, ha a szülők tudta nélkül ment el a dokihoz.

Konkrétan öt hónap telt el, úgy, hogy van lehetősége, az semmi az öt és félhez képest, amikor akadályozva volt. És az öt és félből öt évig kifejezetten a szülő akadályozta, abból három évig úgy, hogy még kiskorú is volt a kommentelő. Itt szerintem semmi elfogadható ok nincs védeni a szülőt.

2023. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
93%

Engem sem szoktattak rá a fogmosásra, mondta is az iskolai fogorvos, hogy nekem vannak a legrosszabb fogaim az osztályból. Most már felnőttént nyilván régóta megcsináltattam, de a mai napig iszom a levét, mert sárgák a fogaim, interneten azt írják, hogy ha huzamosabb ideig nem mossuk, ugye gyerekként sosem mostam, fogkefét, fogkrémet sem vettek a szüleim, akkor tartósan elsárgulnak.

Meg a gerincferdülésemet sem kezeltették, ezért elég ferde vagyok. Az egyik csípőm másképp áll, mint a másik, valamint a vállaim sem szimmetrikusak, ha ez nem lenne elég egyik oldalt még bordapúpom is van hátul.

2023. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
87%

#28 Bejátszottam ilyesmit, nem jött be. Betegség esetén telefonálnak a szülőnek, irány a betegszoba, amíg a szülők nem jönnek elvinni az érintettet.

#29 Milyen évi kétszer? Nekünk általánosban volt évi egy. Hetedikben nem volt furcsa, hogy nem jött meg soha, nyolcadikban meg 2 héttel a vizsgálat előtt volt meg az első. Gimiben két évente volt orvosi vizsgálat, az első 9. elején, akkor már túl voltam a második menstruáción. Meg lett kérdezve, hogy mikor jött meg először, rendszeres-e, válaszoltam, le lettem tudva annyival, hogy nem régen jött meg az első, nem baj, ha nem rendszeres. Második vizsgálat tizenegyedikben elmaradt az online oktatás miatt. Harmadik meg a végzős évben volt, semmi kérdést nem tettek fel, csak magasság és súlymérés, látás, hallás vizsgálata, és ennyi.

2023. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk is ugyan az helyzet volt. "Szüleim" trehány igénytelen emberek. Ritkán fürödtek, ritkán cseréltek ruhát, nem mostak fogat, ritkán takarítottak, csak akkor volt új ruhájuk ha mások adtak neki ha nem kaptak évegkig ugyan abban ruhában r1hadtak, leg leg olcsobb egészségtelen sz1r kajákat ettek. Ezt igénytelen életmódra tanítottak engemet gyerekként, nem mostam fogat, ritkán fürödtem, ritkán cseréltem ruhát, csak akkor volt új ruhám ha mások adtak ha nem kaptam évekig ugyan abban ruhában r1hadtam,leg leg olcsóbb sz1r kajákat ettem. Röviden összefoglalva: Én gyerekként úgy éltem mint egy igénytelen büdös hajléktalan. Ezek miatt sokan csúfoltak iskolában kiközösítettek. Ennek életmódnak később kijött káros hatása. Tönkrementek fogaim, most nem győzök sok pénzt fizetni magán fogorvosnak tegye rendben fogaimat. Gyerekkori egészségtelen sz1r kaják evése köszönthetöen sok betegségem lett, amire nem győzőm fizetni drága gyógyszerek árát.


Ezzel leírva történetemet azt szeretném mondani ,nem mindenki alkalmas gyerek nevelésre.


34/F

2023. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
89%

Én sem értem, hol volt ennyi orvosi vizsgálat iskolákban, félévente fogorvos meg védőnő? Mi van? :D


15 éve a mi iskoláinkban tényleg nem volt túl sok vizsgálat, a fogorvos évente, de senki nem foglalkozott vele, elment-e utána a diák kezelésre. Védőnő se járt évente sem, csak bizonyos évfolyamokon, de középiskolás koromból konkrétan egy vizsgálat sem rémlik, lehet volt valamikor valami, de rendszeresen biztosan nem.


Persze, nem tudom, most hogy megy, én 1998-tól 2006-ig jártam suliba, és nem voltak ilyen rendszeres vizsgálatok, amiket itt írnak.

2023. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
92%

#34


És ezek csak fizikai részei a dolgoknak.

Egyéb lelki problémák,szorongás,amit ezek okoztak,rengeteg pszichológiai problémát is kezelni kell,ami rohadtul nem olcsó.


Pár hete olvastam,hogy Amerikában beperelte egy férfi a szüleit,amiért megszületett,vagy valami hasonló.

Persze ez sokaknak lehet nevetséges vagy dühítő,de bizony sok ember életét megnyomorítják trehány,nemtörődöm szülők.


És ez még csak elhanyagolás,vannak,akiket lelkileg bántalmaznak,és így indulnak az életben,sérülten,fizikailag vagy lelkileg megtörve.

De ezeknek semmi következménye,mindenkinek joga van gyereket csinálni,akkor is,ha alkalmatlan.

2023. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
26%

"(5) A gyermekek, tanulók csoportos szűrővizsgálata és kezelése a területileg illetékes fogászati rendelőben évente kétszer, szorgalmi (tanítási) időben történik. Fogászati szűrővizsgálatra és kezelésre egy tanuló (tanulócsoport) tanévenként 10 tanítási óráról vonható el. A szűrővizsgálaton való részvételt, valamint annak ideje alatt a tanulók felügyeletét a nevelési-oktatási intézmény biztosítja."


[link]

2023. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
8%

Az eddig itt kapott válaszokat nem szeretném elbagatellizálni, jól látszik, mennyiféle feldolgozatlan lelki sérelem van az emberekben a generációs különbségekből fakadó viselkedés, életmód miatt.


Én ennél tovább mennék és nem hagy nyugodni egy gondolat.


Vajon mi lehet azoknak a fiataloknak a lelkében, ahol társadalmilag elfogadott pl. a lányok megcsonkítása. Elfogadott, sőt törvényt hozhatnak rá napjainkban is, hogy nem tanulhatnak a lányok középiskolában, egyetemeken, vagy ahol elfogadott, hogy azzal kell házasodni egy fiatalnak, akit a szülő választ, ahol még mindig fontosabb a vallási hovatartozás, mint a szabad akarat?

A Földön rengeteg nép él még napjainkban is, ahol a szülői tekintély alap, még a testi fenyítés is elfogadott, fel sem merül az ilyen szülőkben, hogy ez hibás viselkedés. Vajon majd az ilyen közegben felnőtt, testileg és lelkileg is megcsonkított gyerekek számon fogják-e kérni a szüleiket és lesz-e olyan szülő ezek közül, aki el fogja ismerni, hogy hibázott? Tudom, ezek durva szélsőségek, de mivel manapság is létező dolgok, nem lehet a szőnyeg alá söpörni.

Szerintem valami ilyesmi lehet az is, amikor az úgynevezett "jóléti társadalmakban" a generációs különbségek miatt nem érti meg egymást szülő és gyerek, mert a szülőt még anno nagy valószínűséggel egészen máshogy nevelték, mint ami manapság elfogadott. Igen, a nagyszülők még hetente 1x mosakodtak a lavórban, nekünk viszont az a természetes, ha naponta többször is tisztálkodunk lehetőleg folyóvízben. A nagypapa még lekeverhetett egy makarenkói pofont, ma viszont ez büntetendő. Biztos, hogy van értelme számonkérni a szülőkön a hibás tetteiket? Természetesen szélsőséges, megbocsáthatatlan esetekről itt nem beszélek, de én pl nem tudok azért haragudni a szüleimre, mert rossz mintát adtak nekem tovább pl a tisztálkodásról. Nem akartak nekem szándékosan ártani ezzel, csak nem voltak elég tájékozottak, és igényük se volt rá, hogy tájékozottak legyenek sok más témában sem, de ettől még nem rossz emberek, csak mások, mint én.

2023. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
95%
Azok a szülők nem a dzsungelben éltek, 38-as, hanem a XX. század második felében Európában, tévé és folyóvíz birtokában, és iskolába is jártak. Ne a nagyszülők generációjával gyere, az odébb van.
2023. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
18%

"van értelme számonkérni a szülőkön a hibás tetteiket?"


Aki nem akar szándékosan ártani, az bocsánatot kér és bánja, amit tett.

2023. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!