Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit elhanyagol...

Van itt olyan, akit elhanyagoltak a szülei egészségügyi, higéniai szempontból, és most felnőtt korukban érzik ennek a hátrányait? Hogy birkóztok meg ezzel a teherrel? A szüleitek változtak azóta?

Figyelt kérdés

Velem ezt tették. Nem jártak velem rendszeresen orvoshoz, fogorvoshoz pedig soha, vitaminokat sem szedettek velem, meg hát az sem érdekelte őket, hogy mit eszek, szóval egyáltalán nem táplálkoztam gyerekként egészségesen. Nem tanítottak meg fogat mosni, nem vettek nekem fogkefét, fogkrémet kb 10 éves koromig, szintén kb 10 éves koromig heti 1-2x fürödhettem (akkor is, ha többször szerettem volna), mert azt mondták, hogy ez a normális. Persze ők se mostak fogat soha, meg fürdeni se fürödtek minden nap, szóval nekik tényleg ez volt a megszokott.

Most fiatal felnőtt vagyok, a fogaimat most hozatom helyre többszázezer Ft-ból. Nagyon nehéz volt eljutnom oda, hogy felismerjem, hogy nem az én felelősségem a fogaim állapota, hiszen én mindent megtettem, amint képes voltam belátni, hogy fontos a higénia meg az egészség. Ezt megpróbáltam megbeszélni anyukámmal is, de ő tagadja a saját felelősségét ebben, és ez nagyon bánt. Hogy tudnék ezen túllendülni? Mert egyébként nincs rossz viszonyunk anyukámmal, és én szeretném neki ezt megbocsátani, de úgy érzem, nem tudom.



2023. jan. 22. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
78%
16: Nem volt félévente, ne mesélj! Amúgy az iskola szeptembertől tart júniusig. Hogy lett volna ez? Szeptemberben meg januárban? Egyszer volt egy évben. A szadista fogorvosok arra sem vettek fáradtságot, hogy elmagyarázzák, hogy nem kell annyira félni az injekciótól. Ők fúrtak anélkül is. Középiskolában meg egyáltalán nem volt. Szóval ne állítsd már be, mintha olyan kiváló intézmény lett volna. Nem tudsz átverni, mert egykorúak vagyunk. Az SZTK fogászaton is zömmel szadisták ültek.
2023. márc. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
80%

71!


Nálunk félévente volt. Iskolai félévente, a gyengébbek kedvéért. Októberben mentünk és februárban. Egy szóval nem állítottam, higy kiváló intézmény lett volna. Maga a rendszer jó volt és most is jó, most is félévente van, szerepel a törvényben is: "(5) A gyermekek, tanulók csoportos szűrővizsgálata és kezelése a területileg illetékes fogászati rendelőben évente kétszer, szorgalmi (tanítási) időben történik. Fogászati szűrővizsgálatra és kezelésre egy tanuló (tanulócsoport) tanévenként 10 tanítási óráról vonható el. A szűrővizsgálaton való részvételt, valamint annak ideje alatt a tanulók felügyeletét a nevelési-oktatási intézmény biztosítja."

[link]


Az orvosok valóban nem voltak a helyzet magaslatán, sok velem egykorunak vannak fóbiai azóta.

2023. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
57%
A Kádár-rendszerben egy évben egyszer volt.
2023. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!