Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
99%
Fizessen gyerektartást a gyerek igazi apja.
2023. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 A kérdező kommentje:
Az aki még az életében nem látta a gyereket? Nem annak lenne ez a felelőssége, aki a gyerek apjának mondja magát és a social mediában posztolgatja hogy fiam így fiam úgy? Eddig is tudta, hogy lehet nem ő a biológia apa, de azt mondta nem érdekli, most találkozni akar vele, de fizetni szerinte már nem kötelesége. Nyílván ezek után is fognak találkozni eltiltani nem fogom őket egymástól. És nem is az a pénz fog hiányozni csak a logikáját nem értem a dolgoknak? Ha én valakire a fiamként tekintek függetlenül a "vértől" akkor felelősnek érzem magam és fizetem a gyerektartást, mert tudja, hogy abból nem én fogok a hétvégén elmenni a barátnőkkel kávézgatni. Mi 30eFt a mai világban amikor 15eFt egy gyerekcipő. Ő is tudja, hogy ez nem fedezi a költségek felét és nem is azt várom, hogy a felét adja ide csak nem értem a vérszerintiség miért változtat a gyerektartás fizetésen, ha a fiaként tekint rá elvileg.
2023. márc. 16. 22:25
 3/110 anonim ***** válasza:
97%

Miért fizessen ha nem ő a gyerek apja.

Érthető, hogy ragaszkodik a fiadhoz, hiszen 5 évig az éleze része volt. DE nem ő a gyerek apja. Nem köteles semmi gyerektartást fizetni, látogatni, sőt ruhát, játékot venni neki. Pereld be a gyerek biológiai apját, fizessen ő gyerektartást.

2023. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem kötelessége, de ha látni akarja és a fiaként tekint rá és ez így is fog maradni, mert a gyerek mindig őt fogja apának hívni akkor azt gondolom a költségekből is ki kellene valamennyire vennie a részét.
2023. márc. 16. 22:27
 5/110 anonim ***** válasza:
98%

Nem jól tudod. Ilyenkor a törvények számítanak. Attól, hogy fiakként tekintett rá, hogy szereti még nem jelenti azt, hogy kötelessége is van a gyerek felé.

Nincs semmi felelőssége a gyerek felé.

Azon se lepődj meg, ha évekkel később a srác megnősül, saját gyerekei lesznek, és te a fiaddal szép lassan felejtőssé fogtok válni.

Attól, hogy a biológiai apa életében nem látta a fiadat, sőt fogalma sincs,hogy fia van, az a te hibád. Már a fiad születése napján kellett volna egy apassági teszt.

2023. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudjuk, hogy a gyerek mindig őt fogja e apának hívni, vagyis hívni fogja-e. Nem tekinti gyerekének, hisz nem akar gyerektartást fizetni. Nem értem mit erősködsz, amikor nem is az övé a gyerek ezt ő is tudja. Hosszú még az élet, ki tudja meddig marad az életetekben.
2023. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 anonim ***** válasza:
98%

" de ha látni akarja és a fiaként tekint rá és ez így is fog maradni, mert a gyerek mindig őt fogja apának hívni akkor azt gondolom a költségekből is ki kellene valamennyire vennie a részét."


Nem jól gondolod. Attól, hogy látni akarja, még nem kell anyagilag támogatnia. Örülnöd kéne, hogy tartja a fiaddal a kapcsolatot, hiszen egy szakítást a gyereket is megviseli.

2023. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/110 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, hogy iagzából nem is tekint rá a gyerekeként, ha gyerektartást meg nem akar fizetni. Én ha gyerekemként tekintenék valakire eszembe se jutna gyerektartást nem fizetni.
2023. márc. 16. 22:33
 9/110 anonim ***** válasza:
63%
Sztm már most "szoktasd le" a gyereket arról, hogy ő az apja. Semmi értelme így.
2023. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
94%
Egyértelmű választ adott, az apasági teszt, aki az apa az fizet! Mindenki a saját gyerekét nevelje függetlenül, hogy az exednek mennyi a fizetése. Örülj, hogy nem fizetett mert most ha a bíróságon kérvényezte volna, simán vissza kellett volna fizesd az apasági vizsgálat eredményére hivatkozva.
2023. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!