Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
 81/110 anonim ***** válasza:
14%
Apja a gyereknek, jogilag is és saját bevallása szerint is ("a gyerek apjának mondja magát és a social mediában posztolgatja hogy fiam így fiam úgy").
2023. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim ***** válasza:
100%
NEM tudta hogy az apja-e, és tisztességesen járt el, de ezzel rohadtul nem kéne visszaélni, pláne nem évtizedekig. Mondjuk elég bolond volt a csávó hogy a más kölkét felvállalta, egy össze-vissza kefélgető nő mellett.
2023. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem minek okoskodik olyan, akinek láthatóan fing fogalma sincs a témáról.

Teljesen mindegy, hogy olyan hülye volt a csávó, hogy a nevére vette a gyereket, most hogy kézzel fogható bizonyíték, nevezetesen DNS bizonyítja, hogy nem ő az apa, nyugodtan bíróságra viheti az ügyet apaság vélelmének megdöntése címen és simán meg is fogja nyerni. Ahogy azt írta az egyik kommentelő, amugy sem tudná senki bizonyítani, hogy ő anno mit gondolt vagy mondott, ténybeli alap nélkül történt anno a gyerek nevére vétele, ami most a DNS-nek köszönhetően megtámadható, ennyi.

2023. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 A kérdező kommentje:
Nem kell aggódni senki nem fog a bíróságra menni. Se én se ő, mert neki ezzel nincsen problémája, hogy a gyerek papíron az ő fia, sőt megsértődne, ha ez nem így lenne. Aki a DNS tesztre hivatkozik igen valóban megtörtént a teszt de ahol mi voltunk ott 2db lehetőség volt egy hivatalos, ahol elkérik az érintett személyek személyiigazolványát és egy nem hivatalos ahol ezek nem voltak szükségesek csak a mintát vették le. Mi a nem hivatalasot kértük, mivel senki fejébe meg nem fordult, hogy később bíróságra vigyük az ügyet mivel szavát adta, hogy fiaként szereti és bármi is lesz az eredmény minden marad a régiben. És csak a fiam érdekeit fogom nézni, hogy neki jó legyen szóval továbbra is tartani fogják a kapcsolatot. Csak ez a dolog nagyon bennem volt és logikálatlan tartom és azt gondolom, hogy ez nem korrekt a részéről, hogy marad az apja de a pénzügyi részében a felelősséget már nem vállalja. Főleg úgy, hogy ha én nem hozom fel újra ezt a témát ő magától sose csináltatta volna meg a tesztet, mivel elég lusta és 18 éves koráig fizette volna a gyerektartást.
2023. márc. 18. 11:58
 85/110 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehetséges az, hogy a pasinak nem lehet saját gyereke? Ezért ragaszkodik foggal-korommel a nem általa nemzett gyerekhez? Viszont a kis ördög mégis ott van. Hogy hoppá, akkor minek fizessen? Szerintem is fura Kérdező.
2023. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim ***** válasza:
82%
Naon hulye csajszi vagy orulj h foglalkozik a "gyerekevel" es te meg penzt is kernel erte. Tudod ez olyan mintha penzert berbe adnad neki kb. Gondolod amikor egyutt vannak nem kolt ra? Nem vesz neki ezt azt? Szerintem huzd ki a huvelykujjad a seggedbol es felejtsd el a penzt ugyis csak cigire koltened de fos
2023. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a valódi apától simán elfogadod, hogy sem fizetni, sem apának lenni nem hajlandó, amelyik meg önként foglalkozik vele arról még a pénzét is lehúznád. Tényleg nem a pénzre játszol, az van neked bőven.
2023. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:
78%

A pasi hülye, névtelen DNS teszt nem ér semmit, max. kitörölheti vele. Eddig együttéreztem vele, de ezek után csak azt mondhatom, akinek ennyi esze van, az megérdemli a sorsát. A nőre inkább nem mondok semmit, sajnos elég sok van a fajtájából.

N

2023. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:
100%
88, szerintem meg az olcsóbbat megcsináltatta, így is tudja fixen, hogy nem ő az apa. Ha tovább akarja vinni a történetet, majd a bíróság elrendeli a hivatalos vizsgálatot, a végén azt is az anyának kell fizetnie. Hisz olyan férfitól akar gyerektartást aki nem apja a gyereknek.
2023. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim ***** válasza:
96%
#89 Alighanem igazad van. #88 vagyok
2023. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!