Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 anonim ***** válasza:
18%

"Tegyük rendbe egy kicsit a dolgokat a volt párom vállalta a gyereket nevére vette ezért köszönettel tartozok neki ő is tudta nagy, hogy valószínűleg nem az övé a gyerek és ezzel semmi problémája nincsen"


Innentől minden lényegtelen, ugyanis a törvény szerint ő az apa. Az apai elismerő nyilatkozat tételének nem feltétele a biológiai apaság. Amikor a párod ezt aláírta, elmondták neki, hogy ez q nyilatkozat nem visszavonhato és q gyerek jogilag verszerinti gyereknek fog számítani. Tehát bizony tartasdijat kell fizetni utána, orokol tőle q gyerek, stb.

2023. márc. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/110 anonim ***** válasza:
85%

Te nagyon fordítva ülsz a lovon..

Nem kellett volna össze vissza bfni és akkor egyenes gerinccel állhatnál.

2023. márc. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem onnantól kezdve, hogy a nevére vette a gyereket felelősséget vállal érte vértől függetlenül."


De lásd már meg a kulcsszót: szerinted. Más szerint meg nem kellene fizetnie, a nevelőapuka szerint sem. Ebben nem lehet igazságot tenni, ki gondolja "jól", mert ezek vélemények.


Te gondolhatod úgy, hogy felelőssége van fizetni, attól még mindenki más gondolhatja úgy, hogy nincs. A lényeg úgyis az, amit a nevelőapuka gondol.


A helyedben örülnék, hogy továbbra is foglalkozik a gyerekkel, és nem keverném a sz*rt.

2023. márc. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
19%

"De lásd már meg a kulcsszót: szerinted. Más szerint meg nem kellene fizetnie, a nevelőapuka szerint sem. Ebben nem lehet igazságot tenni, ki gondolja "jól", mert ezek vélemények."


A törvény számít, nem q vélemények. Innentől, hogy a gyereket a "nevére vette", vagyis teljes hatályú apai elismero nyilatkozatot tett, az a gyerek az ő gyerekének számít. Akkor is, ha 1000 emberből 999-nek ez nem tetszik.

2023. márc. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
84%
Atverted hogy O az apa évekig bele meselted az arcába azt most meg fizessen is. Örülj neki hogy találtál valakit aki foglalkozik a gyerekkel nehogy már meg fizessen is. Van apja az fizessen.
2023. márc. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 anonim ***** válasza:
94%

Más érzés, amikor suhog a pofon és más, amikor csattan.

Az ember reménykedett, azzal elvolt még érzelmileg, hogy esetleg nem az övé a gyerek, de te ragaszkodtál hozzá, hogy eloszlasd az illúziót.

Ez az eredménye, és ha fogadást kellene kötnöm, akkor én is arra tennék, hogy ki fog hátrálni idővel teljesen a gyerek életéből is.

Jó lenne, ha felkészítenéd rá a kicsit.


A csalódottságod valamelyest érthető persze, de szarból nem lehet várat építeni.


Itt volna az ideje a gyerek érdekében, hogy jogilag is rendezzétek az ügyet, menjetek el a bíróságra és kérjétek az apasági nyilatkozat érvénytelenítését mihamarabb.


Ha nem így teszel, akkor jó eséllyel eljön az az idő, hogy nemhogy azon kell gondolkodnod, hogy miért nem szeretne fizetni, hanem lesz egy ember, aki tiszta szívből gyűlöl téged és a fiadat is, ha pedig új családja lesz és gyerekei, akkor pedig a haragosaitok köre velük bővül ki.

Biztosan ennek szeretnéd kitenni a gyereket egész életére?


Az egyetlen emberséges út szerintem, hogy nekiállsz rendet tenni.

Ideje felszámolni a jogi köteléket ami a közös élethazugságra épült (nem, egyáltalán nem vitatom el az exed részét a káosz létrehozásában), és tiszta és aknamentes utat biztosítani a fiad jövőjének, egy rád váró esetleges párkapcsolatnak és mellékhatásként az exednek is.

Ha ezek után van kedve, szeresse a gyereket kötelék nélkül, önmagáért, de ne kárhoztasd a fiadat arra, hogy az eddigi elhibázott döntéseiteket egy olyan továbbival tetézed, ami teljes bizonyossággal - egy élete kihatóan - tovább árt a gyerekednek.

2023. márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 anonim ***** válasza:
54%

A pasi nagy hibát követett el, amikor a nevére vette a gyereket. Csak úgy tud megszabadulni ettől az egésztől, ha a teszt eredményére alapozva bírósághoz fordul. Sajnos jogilag a kérdezőnek van igaza. Erkölcsileg inkább nem minősítem.

N

2023. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 anonim ***** válasza:
86%

#44, én anno átkerültem egyik "apa" nevéről a másikra (vér szerintiről anyám új férjére). Tudod, mennyi volt az egész? Három darab papír. Pedig esetemben nem apasági elismerő volt, hanem ténylegesen vér szerinti apa, házasságban született gyerek. Már nem az ő nevét viselem, és soha egy fillér gyerektartást nem kellett fizetnie - mert MÁR semmi köze hozzám.

Az, hogy most van egy ilyen nyilatkozat, csak annyit jelent, hogy a pasinak el kell ballagni a bíróságra a vizsgálat eredményével, és onnantól senki semmit nem kérhet rajta számon. Akkor se, ha neked ez ennyire nem tetszik.

2023. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 anonim ***** válasza:
42%

48, Pont ez a kulcs, el kell ballagnia. Megtette? Nem. Akkor meg? Addig ő az apa. Ez a lényeg, nem a kérdező mocskolása.


(Egyébként esetedben volt más férfi, akinek a nevére kerültél, itt tényleg csak a papírmunka a lényeg, hiszen mindkét férfi áldását adta rá.

A kérdező exének esetében picit ennél több lesz, hiszen nem más apa nevére kerül át, hanem a meglévő apaság vélelmét akarják megdönteni, de igazából ez mellékes is. A lényeg az, hogy amíg ez nem történik meg, addig ő a teljes jogú apa, ha tetszik ha nem.)

2023. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
17%

48!


Nem atkerultel egyik apa nevéről q másikra, hanem anyad férje házastársi orokbefogadassal örökbe fogadott. Kicsit több, mint 3 darab papír, de mindegy.


Az apai elismero nyilatkozat és a biológiai apaság között nincs összefüggés. Bárki megteheti ezt q nyilatkozatot, akinek az anya engedi. A kérdéses férfi annak tudatában írta alá, hogy tudta, 50% az esély rá, nem ő az apa. Ez akkor nem zavarta. Ennek fényében hiába megy a bíróságra most egy DNS teszttel, nem fognak semmi tenni, továbbra is fizetnie kell, ha megiteltek annoa tartasdijat. Akkor is, ha neked ez nem tetszik.

2023. márc. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!