Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
 51/110 anonim ***** válasza:
85%
#50, ezek szerint az "apaság vélelmének megdöntése" nevű dolog nem is létezik? Nahát, pedig biztos voltam benne, hogy találkoztam már párszor ezzel a kifejezéssel. De ha te azt mondod, hogy ilyen nincs, akkor nyilván nincs is.
2023. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 anonim ***** válasza:
87%
#50 Jól néznénk ki, ha a DNS teszt eredménye nem számítana. De a bíróságot sajnos nem lehet kikerülni, hacsak a felek meg nem egyeznek, amire itt nincs esély. Nőként a kérdező helyett is szégyellem magam.
2023. márc. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/110 anonim ***** válasza:
79%

Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. - öhm, NEM a gyereked apja, hanem egy IDEGEN! Miért fizessen akár csak 30 rongyot egy olyan gyerekért, akihez biológiailag SEMMI köze???


Bocs, ha nekem ezzel állnál elő, meg erősködnél, lehet itt befejzném a veled való kapcsolatot, mert nonszenszek az elvárásaid.

2023. márc. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként én ha én lennék a pasas aki már nem él együtt az exével, és aztán kiderülne, hogy a gyerek nem is az enyém, hanem valami random másiké, szépen lassan elkezdeném leépíteni a kapcsolatot.


Miért? Mert ha lesz egy NORMÁLIS kapcsolatom, akkor nem akarok kéthetente egy random gyereket vinni ide-oda, amikor van saját nőm, és esetleg saját gyerekem.


Az a másik nem az enyém, pont. Durván hangzik, de ez az igazság, és vszeg a férfi is így gondolkodik, méghozzá jogosan.


Kérdező, mégis meddig akarod a gyereKED címén hozzáláncolni magad? Mert neki semmi köze ehhez a gyerekhez.

2023. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/110 anonim ***** válasza:
85%
Úgylátom ideértek az aranyásók is. Ha a tagnak van esze biztos csináltat egy DNS-vizsgálatot! Utána szépen kirázna a nyakából porontyostól.
2023. márc. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 anonim ***** válasza:
89%
És már megint a gyerek szenved KÉT idióta felnőtt miatt. El fogja veszíteni az egyetlen apát akit ismert, mert az anyja ész nélkül dugott (és most is a pénz miatt vernyog, holott állítása szerint nem szorul rá), és a "szülei" egyike sem volt képes minimálisan gondolkodni, és egy tesztet csináltatni, ha anyuka már bevallottan kefélt egyszerre kép faszival.
2023. márc. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
16%

51!


De, létezik. Ha találkoztál már vele gyakran, akkor ismered a felteteleit is. Pl a velelmezett apát feleevezették- itt nem történt ilyen.


52!


Teljes hatalyu apai elismero nyilatkozatnal nem szamit.



A többinek meg: ez a férfi vállalta az apaságot úgy, hogy tudta, egyáltalán nem biztos hogy ő az apa.

2023. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 anonim ***** válasza:
97%

Tekinthet ra fiakent. De nem az ő hivatalos dolga h ruhaztassa. Ezt neked is pofatlansag lenne elvárni.

Ha olyan kedve van, akkor vesz majd neki ezt azt. Akar egy autot ha olyan kedve van.

2023. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/110 anonim ***** válasza:
95%

Jaa szóval a gyereknek elmondtad hogy nem ő az apja, te erősködtél a teszttel (5 év után hülyeség, még az elején kellett volna), de a faszi fizessen. Meg kivagy bukva hogy egy cipőt nem vett a gyereknek. Hát bakker tényleg nagyon gáz nők vannak.

Csak megsúgom erősködj tovább nyugodtan és akkor a gyereked fix nem fogja látni többet. Ha lesz egy saját gyereke, új felesége akkor ez úgyis bekövetkezik. Az lenne a legjobb ha megfognátok magatokat és az apaság vélelmét még most megdöntenétek, az igazi apján vasalnád be a gyerektartást. Ha már az elején erre nem volt eszed akkor ideje most rendbe tenni a dolgokat.


Az én nevelőapám is a gyerekének tekintett miután 12 év szétmentek anyámmal mégse kellett neki gyerektartást fizetnie... Nagyon irreális elvárásaid vannak.


Csak a gyereket sajnálom.


Pár év múlva lehet már mást fog amúgy apjának tekinteni. De persze az ex akit rászedtél és amúgy köze nincs a gyerekhez akkor is fizessen...

2023. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
13%
Működik a cenz. :)
2023. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!