Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
 71/110 anonim ***** válasza:
98%

A pasi majd osszejon egy nővel, lesznek közös gyerekeik, azok lesznek az elsők.


Te osszejossz egy pasival, nektek is lesz közös.


Szerinted számítani fog még utána hogy ki nevelte pár évig a gyereket?

Talán csak a gyereknek. De neked és az exednek biztosan nem.

2023. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 anonim ***** válasza:
97%
nyugi,nemsokára ritkítani fogja a találkozásokat , majd meg is szünteti. Nem kell sokat várnod.
2023. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 anonim ***** válasza:
77%
71:a gyereknek mindig fájni fog...
2023. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 anonim ***** válasza:
92%

#50, #65 és még egy pár, aki szerint ez már így marad! Egy nagy fenét!

A pasi aláírta az apasági nyilatkozatot, tehát az ügyet mindenképpen a bíróságon kell rendezni, hogy ha nem akar tovább gyerektartást fizetni. A DNS teszt pedig pontosan az az új körülmény, amire hivatkozva egy éve van mindezt elintézni. Ha egy évig nem teszi meg, akkor marad minden, de ennyire gondolom nem hülye. Nyilván senki nem akarja más gyerekét finanszírozni még vagy 20 évig csak azért mert 5 évig együtt élt az anyjával. Neki még lehet saját gyereke, azt pedig nem fogja egy "idegen" miatt megrövidíteni sem a nevelésnél sem az öröklésnél. Sajnálhatja a gyereket, mert azt biztos hogy megviseli mindez, de azért milliókat rákölteni kissé durva lenne. Szóval szurkolok az apukának, hogy legyen esze és keressen egy normális ügyvédet.

Amúgy pedig az apaság vélelme még akkor is megtámadható, ha az apa azt annak a tudatában tette, hogy lehetetlen, hogy az övé a gyerek. Tessék olvasgassátok: [link]

2023. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 anonim ***** válasza:
97%
Nem, de olyan hülye se lennék hogy vallanom úgy hogy nem tudom fixen.
2023. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező ,ha újra osszejonnetek akkor minden maradna ahogy volt. Hiszen a pasi szereti a gyereket.
2023. márc. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 anonim ***** válasza:
2%

74!


Egy probléma van csak. A férfi annak tudatában tette meg az apai elismero nyilatkozatot, hogy tisztában volt vele, lehet hogy nem az övé q gyerek. Tehát nem indíthat azért pert, hogy ja, a DNS teszt szerint nem az enyém. Ja, 5 évig nem érdekelt.

2023. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/110 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, miért nem vagy képes felfogni, hogy a DNS teszt új körülmény, amit a bíróság el is fog fogadni. Az, hogy sejtettem valamit teljesen más mint a biztos tudás. Ha elolvasnád amit linkeltem ott feketén-fehéren le van írva, hogy "Mindebből következően tehát a ténybeli alap nélküli elismerésen alapuló vélelmet akkor sem lehet megdönthetetlennek tekinteni, ha az elismerő a nyilatkozata megtételekor tudatában volt annak, hogy a gyermeknek a tőle való származása lehetetlen"

Ez pedig a kúria állásfoglalása nem a gyakori közönségéé. A férfi ezt a nyilatkozatot pontosan a ténybeli alap ismerete nélkül tette, mert a "lehet, hogy az enyém" finoman szólva sem egy tény. A DNS teszt viszont az. A másik, hogy arról, hogy ő mit gondolt vagy a nő ténylegesen mit mondott neki kb. semmilyen bizonyíték nincs, tehát ha azt állítja, hogy félrevezették nehéz lesz bizonyítani az ellenkezőjét. De erre valószínűleg nem is lesz szüksége, elég a tesztre hivatkozni.

Anyuka ezzel a jogtalan, bicskanyitogató vergődéssel csak annyit fog elérni, hogy a nevelőapa sokkal korábban elszakad a gyerektől.

2023. márc. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 anonim ***** válasza:
21%

78, Anyuka nem vergődik (egy szóval sem írta, hogy bíróságra megy), csak próbálná megérteni a férfit, csak ezen irányú kérdései elvesztek a fizet-nemfizet-aranyásó témázásban.

Itt a kérdés az én értelmezésemben szimpla értetlenkedés, hogy a férfit

- nem érdekelte a teszt

- felvállalta a gyereket

- A GYEREKRE MÉG MOST IS A FIAKÉNT HIVATKOZIK

akkor mi jár a fejében, hogy a teszt után az volt az első és legfontosabb közölnivalója, hogy ő biza nem fizet.

Itt szerintem nem a jogi rész a kérdés, inkább az érzelmi. Mert ha a férfi azt mondaná (ahogy itt a válaszadók többsége gondolja), hogy oké, kakukktojást neveltettél, többet nem érdekeltek, arra a fent emlegetett bírósági eljárás mellett tökéletesen joga lenne, nem fizet, nem tartja a kapcsolatot, stb. Ahogy láttuk, a legtöbb férfi itt így reagálna.

Vagy mondhatná azt, hogy nem számít a teszt, születésétől neveli, fiának tekinti, és ennek megfelelően jár el (kapcsolattartás, gyt), az is egy verzió lenne.


De abban nincs logika, hogy ìgy-úgy szeretlek pici fiam, a jogokra igényt tart és magától teszi, a kötelesség részénél meg mégse az ő gyereke, merateszt.


Itt ezzel volt problémája eredetileg is a kérdezőnek, az emberi hozzáállást nem érti, hogy legyen vagy igen, vagy nem, de a kicsit mindkettő az bántó. A gyereknek is az lesz, ha már érteni fogja, hogy kicsit apám, kicsit nemapám.

2023. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/110 anonim ***** válasza:
88%
Anyuka nem próbálja megérteni a férfit. anyukában fel se kéne hogy merüljön, fizesse a gyerektartást az aki nem apja a gyereknek.
2023. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!