Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetnétek gyerektartás ha...

Fizetnétek gyerektartás ha kiderülne, hogy nem a tiétek a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 5 évig éltünk együtt 1.5éve külön vagyunk amikor megismerkedtünk akkor én pont egy kapcsolatból voltam kilépőben, mert az illető bántalmozott, kiderült, hogy terhes vagyok és nem lehetett tudni, hogy ő vagy az exem-e a gyerek apja. 1.5 éve külön élünk, az akkori páromtól akivel 5 évig voltunk együtt és úgy gondoltuk közös megegyezés alapján, hogy végre kiderüljön az igazság, hogy megcsináltatjuk a tesztet. A teszt alapján kiderült, hogy nem ő a biológia apuka azonban a fiam úgy tekint rá és ő is fiaként a kisfiamra. Találkoznak is minden második hétvégén, szóval minden olyan mint azelőtt amikor még nem lehetett tudni, hogy ő-e az apa. A változás csak annyi, hogy kitalálta nem hajlandó gyerektartást fizetni. Amit én nem teljesen értek, mivel ha a fiaként tekint rá akkor egyértelmű, hogy vállaja a ezzel járó kötelezettségeket. Azt még hozzátenném, hogy a 1.5év alatt soha egyetlen egyszer se vett a gyereknek se egy cipőt se egy nadrágot vagy bármit, játékot azt néha igen. Havi 500e keres jól el van belőle és a gyerektartás díja 30eFt.



2023. márc. 16. 22:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/110 anonim ***** válasza:
97%
Az egész történetben csak a gyereket sajnálom. A nem biológiai apa nehogy egyszer a gyerekhez vágja, hogy nem ő az apja (teszem azt egy rossz pillanatban / időszakban - X év múlva). A valódi apjàt kell elövenni, aki ezek szerint tán nem is tudja, hogy lett egy gyermeke. De mivel a kapcsolat bántalmazó volt, nem tudni, hogy kell-e ez nektek valóban.
2023. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/110 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fordítva ülsz a lovon. Igen, ha igényt tartasz a gyerektartasra, a biológiai apából kell kicsikarnod, ő köteles fizetni, akkor is, ha egyszer sem látta és nem is akarja látni. (De ekkor persze megilleti a láthatás is)

Örülj, hogy az exed eddig is segített és most is érdeklődik a gyerek iránt, de nem varhatsz el tőle abszolút semmit!

2023. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/110 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem kötelezhető gyerektartásra, ha egyszer nem ő az apja. Az, hogy te ezt kötelességnek érzed, az a te egyéni véleményed - itt viszont az ő egyéni véleménye számít. Ő nem így érzi, és pont.

Amúgy meg nekem egyértelmű, hogy mivel érzelmileg kötődik hozzá, ezért akar kapcsolatot tartani, de a fiának fizetett pénz valójában neked fizetett pénz, és ő nem tudhatja, hogy valóban arra megy-e, amire szánja. Kvázi ez ajándékpénz a részéről, és ő ezt nem akarja. Joga van nem akarni.

Egyébként most mellékesen, de csak nekem van szekunder szégyenem ezt a történetet olvasva? Szerencsétlen gyerek...

2023. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/110 anonim ***** válasza:
98%
Attól, hogy szereti a gyerekeket nem kötelessége fizetni, nem ő az apa. Az, hogy fiaként hivatkozik rá csak annyit jelent, hogy nem akarja összetörni egy ártatlan gyerek szívét. Szerinted hogy esne a gyereknek, ha már nem a fiaként emlegetné? Az is érthető, hogy a neten a képek alatt nem akarja a világ tudtára adni, hogy eddig nem a saját gyerekét nevelte
2023. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/110 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt!
2023. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/110 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizetnék gyerektartást, de tartanám a gyerekkel a kapcsolatot.


Már most kicsigyereként kezdjétek el adagolni, hogy nem ő a vérszerinti apa, mert ezt később megtudni brutális

2023. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/110 anonim ***** válasza:
97%
Te nem vagy magadnal ha elvarnada neveloapjatol, hogy gyerektartast fizessen. Biologiailag semmi koze nincs hozza es egy birot se talalnal aki a nyakaba varrna a gyerektartast ha nem az o gyereke.
2023. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/110 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem egyenlő a szülői felelősséggel,és kötelezettségekkel. Elhiszem,hogy kellene az a roh.dt pénz,de nem már egy olyan emberből sajtold ki,aki eddig is gondozta a fiad lelkivilágát.
2023. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/110 anonim ***** válasza:
76%

Jogilag ez egy kicsit kacifántos lehet, mert nem tudjuk, hogy hivatalosan az apja-e a gyereknek, meg hogy amikor külön váltatok, akkor bíróságon lett-e megállapítva gyerektartás. Szóval elképzelhető olyan verzió, hogy jelenleg tényleg kötelező fizetnie. Viszont ezt az apasági teszt eredményével nagyon hamar lerendezheti.

Erkölcsileg viszont egyértelmű, én se fizetnék.

2023. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/110 anonim ***** válasza:
100%
Miért is kéne más gyereke után fizetni?
2023. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!