Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor elhangzott itt "úgyis letagadja". Gyanus, hogy gyerektelenek akik ezt hangsulyozzák, ugyanis valoszinüleg egészen mást jegyeztek meg a gyerekek és mást a szülök. Az eszetekbe sem jut, hogy 20 ...30 ...40 év távlatábol tényleg nem emlékeznek erre? (Ráadásul a kérdezönek is csak " terápiában jött fel", de elvárja hogy az anyja tudja mikor, hogyan, miért? )
2023. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
87%

Felejtsd el.


Azt fogja mondani hogy nem emlékszik rá vagy megsértődik és felháborodik. A vége vita lesz.

2023. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
97%

11


De emlékeznek erre, de nem fognak magyarázkodni vagy bocsánatot kérni. Tapasztalat.

2023. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 Metionin ***** válasza:
96%
11. A tagadás általános eset, akkor is tagadnak a szülők általában, ha a gyerek tisztán emlékszik és más tanúja is volt a veréseknek. Nálunk is így volt. Pár nap után is tagadta, nem kellett éveknek eltelnie. Egyszerűen könnyebb tagadni, mint beismerni, hogy igen fiam, ütöttelek, mert máshogy nem tudtam levezetni a feszkót. Az tagad, aki tudja, hogy amit tett, az nem oké. Aki szerint rendben volt ütni a gyereket, mert "megérdemelte, legalább ember lett stb." az nem is tagadja, mert szerinte azt úgy kellett.
2023. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
100%

A feleségem az apjával egyáltalán nem tartja a kapcsolatot, a fizikai és lelki bántalmazás miatt.. mindig az anyukája volt a védőbástya, vele mentek el sétálni meg ilyesmi, ha olyan volt a helyzet. Vele (anyóssal) napi szintű kapcsolatban vagyunk, nagyon szeretjük.

De nemrég mesélte el, hogy volt olyan, hogy az apja megverette az anyjával. És az anyja inkább belement, mert ha nem, akkor mindketten kapnak. Na erre nem tud, vagy nem akar az anya emlékezni. Szóval a megbocsátás műveletét az anya felé ugyanúgy magában kellett elintéznie.

2023. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedet kifejezetten furcsának találom. Mármint azt, hogy 3-4 évesen vertek, később már nem. Mert akkor arról már lennének valós emlékeid.

A többiről ugyanazt gondolom, amit előttem írtak, még annyit tennék hozzá, hogy azért veri a gyereket, mert őt meri. Ugyanezek az erős emberek a farkukat húzzák be ha a főnök vagy bármilyen tekintélyszemély alázgatja őket.

2023. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
14%
nemgondolom hogy van ertelme...o biztos mashogy emlekszik mashogy fogta fel...meg aztan van kulonseg bantalmazas kozott meg parszor a popsira csapni. egyik sem jo, ne erts felre...de azert kulonbseg.
2023. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd, engem érdekel.
2023. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
100%

#11: nekem van gyerekem, és szerintem is az a jellemző, hogy a szülők ezt letagadják.

De egyébként a végeredmény szempontjából mindegy, hogy tényleg nem emlékszik.


Az talán még rosszabb, amikor emlékszik a szülő, de elbagatellizálja (ahogyan Te is teszed).

2023. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogy kérdezel rá, úgyis letagadják.
2023. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!