Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
91%
Szembesítés = csak igazságban vagyok hajlandó létezni és ezt továbbadni a gyerekeimnek. Ha ez a másnik félnek nem megy,akkor elválnak útjaink addig, míg ő is hajlandó az igazságra. Minden más csak félmegoldás, semmi értelme. Mint ahogy annak sincs értelme, hogy bocsánatot várjunk.
2023. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
100%
23, ez mekkora tévedés. Utoljára 42éves koromban akart megpofozni az anyám, teljesen ugyanazzal a rikácsolással kísérve mint gyerekkoromban. Két ma már felnőtt gyerek anyjaként tiszta szívvel mondhatom, már gyerekként tudtam, sosem bántom majd a sajátjaimat. Átbeszélni? Rákérdezni? Viccnek is rossz. Ja, apám reakciója annyi volt, hogy fejcsóválva rám szólt, nem igaz, hogy nem tudsz végre szót fogadni. Két mindenkinek behódoló ember, de a gyerekének aztán majd ő megparancsolja... meg a: azért, mert azt úgy kell! Nagy levegőt kellett vennem, még ma is fel tudnám rántani magam a témán.
2023. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
30%
Nem feltétlen rajtad jön ki, hanem esetleg majd a gyerekeiden vagy az unokáidon. Aztán ők majd kereshetik az okát,hogy miért ilyenek.
2023. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
21%
31, értjük hogy jót akarsz, de ez nem ilyen egyszerű. Ennyi erővel a feleségem meg én is szakítsuk meg a kapcsolatot az anyukájával, mert ő nem képes felidézni azt az emléket, mikor az apja megverette vele a kislányukat? Valószínűleg a bűntudata miatt rejtette elérhetetlenül mélyre ezt az élményt, ami neki is traumatikus. Szóval nem ennyire fekete-fehér az egész, hogy na, vagy hajlandó vagy az én igazságomra, vagy sose látsz többet.
2023. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

Ennek csak akkor van értelme ha a gyerek tudomásul veszi hogy soha többé nem lesz jó kapcsolata a szülővel.


Jól hangzik,bizonyos esetekben biztos működik olyan szülővel aki hajlandó erre, de amúgy semmi értelme nincs. Még több problémát szül.

2023. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
100%

34.


Nem érti meg mert szerinte csak egy járható út van.

2023. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
84%
34-es, azért ez nem egyetlen esetre vonatkozik, hanem éveken át tartó bantalmazásra. Ezért is javasoltam, hogy olvassatok utána, mert én itt gyakorin 1-2 mondatban nem tudom leírni több könyv lényegét. Én személy szerint megszakítottam a bántalmazó anyámmal a kapcsolatot de megadtam neki az esélyt, hogy ha hajlandó az igazságra, várom vissza. Innentől az ő dolga.
2023. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
94%
Igaz, de én is ugyanezt mondom, hogy annyi történet van, meg annyi élet, annyi különböző gyerekkor, helyzet, hogy nem lehet elintézni annyival, amit írtál, hogy minden helyzetre egyféle megoldást mondunk. A tiédnél ez volt a megfelelő, 100%ban támogatom és egyetértek, hogy meghúztad a határaid :) (ismerem a transzgenerációs öröklést, van két pszichológus a családban, én is érdeklődöm a téma iránt, nem újdonság a dolog)
2023. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy nem azt a véleményt osztjuk nem vagyunk tudatlanok.


Utána is olvastam és pszichológushoz is jártam.


Szülőtől függ. Ha lehet beszélni vele értelmesen akkor se biztos hogy nem tagadja le, de egy próbát megér. Ha nem olyan típus nem éri meg, csak rosszabb lesz.

2023. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
92%
33, na ők aztán tökéletesen tisztában vannak mindkét szülőjük családi dolgaival. És egyik oldalról sem volt szembesítés. Nem kell mindenáron erőltetni egyetlen igazságot. Hol bejön, hol nem. Ha valamin szándékomban áll változtatni, azon tudok is. Pedig könnyebb lenne a mintát követni. Annyi a különbség, hogy mi szeretjük a gyerekeinket. Szeretni kell, nem "nevelni". Már a szónak abban az értelmében, amire az ilyen szülők használják.
2023. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!