Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
97%
Számit ? Mit ersz el vele ?
2023. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
95%

50.

Nem "érteni" kell, hanem elszenvedni.

A sok "hozzáértő" magyarázza a nagy semmit!

Kitalálják a nagy okosságot az íróasztalok mögött. Ennyit tudnak.

A bántalmazottat pedig míg él elkíséri.

Rohadjon meg minden bántalmazó...leszarom a traumáikat, meg az állitólagos szégyenüket.

Én sem lettem bántalmazó a gyerekeim irányába.

2023. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
0%

62


De, érteni is kell.


Elszenvedtem és értem is . Nem volt jogos, de nem is fekete fehér a történet amit le lehet tudni azzal hogy rohadjon meg minden szülő.


Ha leszarod a traumákat ugyan arra szintre süllyedtsz mint a bántalmazó szülő.


Nagyon könnyű mindent csak egy nézőpontból látni és meg sem akarni ismerni a többit és hőbörgni.


Nyilván az lenne a legjobb ha meg sem történik, de ha már igen meg kéne beszélni és le kéne zárni. Csakhogy nem ilyen egyszerű a világ.

2023. ápr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
95%

63.

Nem, nem akarom megérteni miért kínoztak, vertek, abuzáltak szexuálisan is az anyám és az aktuális kanjai.

De megadom az elérhetőségét és pátyolgathatod a gonosz, ördögi lelkét.

Idióta...

2023. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
95%

63.

De akkor mit kell? Meg kéne beszélni, le kéne zárni, viszont ez nem egyszerű, azt írod.

Ha esetleg bocsánatot kér (élete vége felé mondjuk), ha emlékszik rá, akkor azért nem lesz őszinte, mert rá nézve égő. Ha nem "emlékszik rá", akkor meg olyan, mint amikor két süket beszélget.

Én értem, hogy nekik is megvoltak a maguk traumái (pl. anyámmal felnőtt korban, még előttünk is úgy beszélt az anyja, mint a kutyával).

Na de ha tudja magáról, hogy egy érzelmi rotty, akkor minek szült gyereket? Csak mer' mit fognak szólni, ha nem lesz? (Ezt anyámra értem most, de a korosztályára is amúgy nagyrészt.)

Ha meg már szült, akkor miért nem AKARTA jobban csinálni, tudatosan jobban?

Nekem van lányom, (és szar szüleim), de nem volt nehéz, csak arra kellett mindig gondolnom, hogy nekem mi esett rosszul, és mi esett (volna) nagyon jól. Mi az, ami miatt (a végzettségeim ellenére) szarra sem vittem karrier terén, és mi az, ami löketet, bíztatást, önbizalmat adott volna. És így terelgettem a kislányomat, (ma boldog, tanult, több nyelvet beszélő, sikeres fiatal nő, de nem is ez a lényeg, esze és szíve is a helyén, és nagyszerű személyiség is). Mi lett volna ebben olyan nehéz az én anyámnak?

2023. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
100%

#63 "Ha leszarod a traumákat ugyan arra szintre süllyedtsz mint a bántalmazó szülő."


Ez egy iszonyatosan káros és hazug mondat. Attól, hogy nem akarja megérteni a bántalmazó traumáját, motivációját, egyáltalán nem lesz vele egy szinten. Teljesen jogos, ha meg akarja magát kímélni ettől, mivel ez rohadtul fájdalmas lehet és hadd dönthesse már el minden áldozat, hogy ezt még el tudja-e / el akarja-e viselni.


Hogy sikerült egy ennyire szemét mondatot leírnod ide? Meg hogy tudsz egyenlőségjelet tenni a bántalmazás és a bántalmazás motivációja iránti érdektelenség közé?

2023. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
0%

64


Még véletlenül se akarod megérteni amit írok.(De azért sértegetni tudsz)


A pszichológia nem ilyen egyszerű, de ha neked jobb az hogy értelmetlen gyűlöletben éled tovább az életed ahelyett hogy megpdóbálnád elengedni és megérteni a te dolgod.


Mint írtam nem fekete-fehér a vileg erre egy idő után rá fogsz jönni.

2023. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
93%

#67 Nem a 64-es vagyok, de szeretném megkérdezni, hogy te itt mit erőlködsz és pofázol bele mások traumafeldolgozásába? Ráadásul elég érzéketlen és bántó stílusban? A tahóságod miatt a segíteni akarást kizárhatjuk (pedig számodra kézenfekvő magyarázat lehetne, csakhát a stílusod és mondandód ezt azonnal cáfolja is).


Amire gondolni tudok, hogy te is bántalmazó vagy/voltál és szeretnéd, hogy a te és a sorstársaid motivációját megértsék, figyelembevegyék. Csakhogy az itteni produkcióddal ennek pont az ellenkezőjét éred el.

2023. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
25%

68.


Látom te se érted az írásom, a legtöbb embernek sikerül. Fura.


Elindult egy beszélges, én erre reagáltam.


Röviden: A legtöbb szülő tagadja és nem emlékszik. Ennek meg van az oka. Lehet fekete fehéren nézni a dolgokat de a gyerek bántalmazás a szülőnek se jó mert azt jelenti elbukott. Nem véletlenül reagál rá úgy ahogy. Ez pszichológia.


Én is bántalmazott voltam és pszichológushoz is jártam, nem emiatt de ez is gyakran szóba jött. Ha csak menekülsz és gyűlölködsz semmit nem érsz. Sőt, lelkileg ugyan azon a szinten leszel mint egy bántalmazó. Tele leszel gyűlölettel. El kell tudni engedni, ez egy hosszú folyamat. Ha elmész 1 szakemberhez, meg fog érteni de nem abból fog állni egy találkozó hogy csak arról beszéltek milyen rossz ember volt aki megvert. Ez tény, de nem ez a lényeg.

2023. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
86%

65.


Minek szült gyereket? Milyen egyszerű is lenne az élet ha nem lehetne gyereket szülni annak aki nem akart vagy akinek nem ajánlott.


A legtöbb szülő tagadja. Nem feltétlenül direkt, lezárja az agya mert szégyelli. Egy ilyen embertől nem varhatsz bocsánatot se megbánást.


Az a legjobb ha lezárod magadban.

2023. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!