Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos nem kell bocsánatot kérnie, mert még a törvény is biztosította a szülőknek a házi fenyítés jogát. Ez csak 2000-ben szűnt meg.

Szerintem a gyerekek többségét verték.

Volt egy Ranschburg által megalkotott elv, a nyitott tenyér elve, ami azt jelentette, hogy csak indulatból szabadott verni, csapkodni, ám előre megfontolt szándékkal, szertartásszerűen, eszkozokkel, ököllel (ami ugye támadást jelent) nem.

Csak a szándékos kínzást ítélték el.

2023. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%
11: Igen, mert ő akkor 3 éves volt, a szülő meg 25-35 vagy még több, pláne ha nagyszülőről van szó.
2023. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
78%
Hú, nagyon nem igaz, amit írtok. Olvassatok utána a generációs traumáknak. Ez nem egy spiri dolog, könyvek vannak róla, elismert tény. Ha pedig ez a generációs trauma nincs kimondva, nincs átbeszélve, az bizony öröklődik. Persze, most nagyon felszínesen mondtam el egy nagyom komoly témát. Pszichológus is azt fogja javasolni, illetve könyvekben is olvashatjátok, hogy szembesíts!
2023. ápr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
92%

23.


Nekem is azt javasolta a pszichológus. Semmire értelme nem volt mert letagadta és még neki állt feljebb hogy gyanúsítom. Csak rosszabb lett a kapcsolatunk és nem éreztem magam jobban.


A gyakortban nem minden úgy van ahogy papíron le van írva, mert az emberek gyávák és háritanak.


Persze jól hangzik hogy beszéljük meg vele de akkor mind a 2 személynek együttműködőnek kell lennie.

2023. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
92%
Van abban igazság, hogy érdemes felhozni, csak nem azzal a céllal, hogy bocsánatot kér, én meg megbocsátok és azzal megszűnt a trauma. Hanem egyfajta "tiszta vizet öntök a pohárba" jelleggel, mindegy a reakció, én kimondtam és nyugtáztam, hogy ez történt köztünk.
2023. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
97%
Velem is pontosan ugyanez történt,én is szembesítettem. Ez viszont egyáltalán nem azt jelenti, hogy úgy fognak alakulni a dolgok, ahogy azt te akarod. Nagyobb az esély a hárítasra, ragadásra. Velem is ez történt természetesen. Így én megszakítottam vele a kapcsolatot, de megadtam neki az esélyt, hogy ha látni akarja az unokáit, tudja mi a dolga. Csakis az őszinteséget és a valódi megbocsájtást vagyok hajlandó továbvinni, a hazugságot nem. Szóval nem, ez nem csak papíron van így, valóban működik. Persze ehhez azt is el kell fogadni, hogy nem csak egy út van. Nem csak az, hogy szembesíted, ő elfogadja és boldog mindenki. Nem fogja elfogadni. De meg tudod törni a generációs átkot, csak ahhoz lépni kell.
2023. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
100%

24-esnek van igaza.



Mi nem ismerjük őt de több mint valószínű hogy hárítani fog és csak romlik a viszonyotok. Általában ez történik.


Nem fogod megkapni amit akarsz, nem fogtok érdemben beszélni erről.


A papírforma szép és jó van pár kivétel de szinte sose működik.

2023. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
84%
A szembesítés nem azt jelenti, hogy mindrn szép és jó lesz... olvassatok utána a témának.
2023. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
100%

28.


Tudjuk mit jelent a szembesítés de általában nem javul semmi, sőt még romlik a kapcsolat minősége.

2023. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

21

Na és az eszközhasználat? Felkap a szülő egy kéznél lévő tárgyat és rádsóz egyet vagy módszeresen lehámozza magáról az övet ördögi vigyor kíséretében, hát szerintem utóbbi nagyon nagyon nagy bajt jelez a szülő fejében.

2023. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!