Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
91%
38as igen ez igaz,de itt többnyire folyamatos bántalmazást hoztak fel példának, azért is írtam. 1-1 esetre, illetve ha valaki többnyire szeretetben nőtt fel,arra ez nem vonatkozik.
2023. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
91%
Igen, lehet hogy a folyamatos bántalmazást kellett volna értenem alatta. Úgy még hihetetlenebb és szomorúbb, hogy valaki letagadja később. Hál Istennek én összesen 2 pofont ha kaptam anyukámtól, amikor vendégek előtt napokig rosszalkodtam, és minden eszközből kifogyott. Ez asszem kevésnek számít egy egész gyerekkorra. (Ö az egyik pszichológus egyébként a családban, az ikertesóm lett a másik)
2023. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
91%
Persze, ez más kategória, de természetesen az ilyen is rosszul tud esni. En ezt kizárólag az évekig tartó, folyamatos bántalmazásra értettem, ez történt velem is. Itt viszont szerintem (vagyis nem csak szerintem) nincs félmegoldás, mert az a könnyebbik út. Persze bele lehet magyarázni mindent, ha valaki nem mer lépni.
2023. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
92%
Mondok még egy példát. Ha valakit szexuálisan bántalmaznak gyerekként folyamatosan, azt is szó nélkül hagynátok felnőtt korban, mert hogy csak még rosszabb lenne a viszony? Ugye, hogy nem... Pedig ez a téma lényegét tekintve ugyanaz mint a másik. Bántalmazás...
2023. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az van, hogy emlékszik anyám, de még most is, 80 (!!) évesen is saját magát védi. "Mert te így", "mert te úgy", "mert te ilyen voltál", stb...stb...

Elárulom, nő vagyok, visszafogott, szolid lány voltam, segítőkész, a pofám sem volt nagy, és jól is tanultam. Csak éppen van, akinek nem lett volna való a család:((((((

2023. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
93%

Igen, nekem is ez a két dolog fáj a leginkább a veréssel kapcsolatban.

Hogy kisgyerekként kaptam leginkább, később már az erőfölény elsikkadt, és szerintem nem merte, csak 2-3 alkalommal.

Hogy volt szíve egy szófogadó, csendes, sokat olvasó, amúgyis magányos kisgyereket megütni...egyszerűen nem értem. Utoljára amikor várandós voltam, de csak tisztes távolból hozzámvágott egy tárgyat. Utána már csak az üvöltözés maradt, de az egészen a súlyos betegségéig.

A másik dolog, pedig az, hogy az életben maradt kortársai (70-80+) még mai napig is megállítanak az utcán, hogy a szülőd milyen kedves rendes volt. Ilyenkor elmenekülök szó nélkül.

2023. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, 99% hogy le fogja tagadni. Tudom, tapasztaltam.


De ez nem csak a verésre jellemző, hanem úgy mindenre, én nem beszéltem veled csúnyán, nem fenyegettelek, nem zsaroltalak, soha nem is mondtam neked olyat, hogy ez meg az.

2023. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

Le fogja tagadni.

Az enyém is mindent tagad és semmire sem emlékszik.

2023. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
87%

34.

Hagyjuk már ezt a pszichoizét, hogy szegény traumatikus bántalmazó.

Látszik, hogy fogalmad sincs az egészről, hogy milyen ezt elszenvedni, vagy egy nyomi személyiségű vagy, akit eltiporhatnak.

Menjen a francba minden degenerált, szadista szülő, aki képes a gyerekét bántani.

2023. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
59%

49.


Aki nem ért hozzá az te vagy.


Senki nem vitatja hogy a gyereknek rossz. Én is átéltem. Viszont sok bántalmazó szégyenli amit tett. Nem tudja vagy nem akarja felidézni a dolgokat. Ettől még nincsenek felmentve semmi alól.


Olyan jó lenne ha minden fekete fehér lenne de sajnos nem így van. Ez sok esetben mind 2 félnek trauma, csak máshogy. A szülőnek és a gyereknek is


Ez a stílus meg szőrű.

2023. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!