Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
84%
30: Most megismételted azt, amit én is leírtam.
2023. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
96%

#50: "Ez sok esetben mind 2 félnek trauma, csak máshogy. "


Oké. És akkor kirohadna a nyelve, ha azt mondaná (legalább már vénségére), hogy "ne haragudj, pocsék szar szülőd voltam, bár visszamehetnék az időben, másképp csinálnám"?

Én kb. erre vágynék az anyámtól 26 éve (mióta megszületett a saját lányom).

Azért a gyerekemhez tudom kötni időben, mert ahogy nőtt, cseperedett a kezeim között, úgy tudatosult bennem, hogy milyen szarra se való nulla szülők voltak a szüleim. És úgy fájt egyre jobban.

Mert oké, pocsék szülő volt, önbizalmat lehúzó, kritizáló, cseszegető, érzelmileg elérhetetlen, de most, halála előtt pár évvel nem lehetne egy, csak egyetlen egy jó szava??????:(((((( Csak egy feloldozás, én ezt várnám ettől.

2023. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
77%
52, megértelek, de ez is tudna ám fájni. Te is tudnád, hogy hazudik, csak azért mondja, hogy vénségére mentse az irháját, nem megbánásból. Mert az csak természetes, hogy neki szülőként jár a kézfogás a bajban.
2023. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
76%

52.


Persze így lenne jó de sokan maguknak is tagadják mit csináltak. Torzul az emlék akár akaratlanul is.

2023. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
95%
#53 Szerintem a vénségére irhamentés pont az lenne, hogy beismeri, hogy sz.rul csinálta és bocsánatot kér. Azzal megmenthetné az "irháját" és válhatna halála előtt egy értékesebb, jobb emberré. Így viszont csak egy darab sz.r marad az emlékével együtt.
2023. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
90%
55, szerintem nem ugyanarra gondolunk. Úgy értettem, még akkor is hazudna, hátha te elhiszed az "őszinte megbánást" és kegyelemből lesnéd még a gondolatát is, mert hát volt ami volt, de legalább megbánta. Nálam ez még szánalmasabb mint a beleállás a saját igazába. Nálam mindig az az igaz, aki amilyen ereje teljében. Megrottyanva már nem ér a nevem...
2023. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
32%

55.


Ilyenek csak az oktató mesékben vannak.


Magának is tagadja, elhiszi a saját igazát. Nem fog bocsánatlt kérni mert nem tudja miért kellene.

2023. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
100%
#56 "Nálam mindig az az igaz, aki amilyen ereje teljében. Megrottyanva már nem ér a nevem..." - igen, egyébként ezzel is egyetértek. Ne akkor "vállalja a következményeket", amikor már nem lesznek következmények, mert elpatkol. :D
2023. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
90%

Érdemes vele foglalkozni? Vagy letagadja, vagy megmagyarázza, hogy nem úgy volt (pl. valóban volt pálca, de azt nem arra használták, csak te hitted, hogy verés volt), vagy beismeri, hogy megtörtént és elmondja, hogy megérdemelted - esetleg azzal körítve, hogy többet is megérdemeltél volna, örülj, hogy csak ennyit kaptál.

Ezekből melyik az, amelyik neked ténylegesen segít?

2023. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emlékeznek nagyon is, mindenre...Ez csak egy védekezés náluk, hátha nekik lesz igazuk és a szőnyeg alá söpörhetünk mindent. Engem 15 éven át bántalmaztak, és milyen érdekes, nem emlékeznek. Sőt, más gyerek összetenné a 2 kezét, ha olyan szülőket kapott volna, mint ők. 😃😃
2023. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!