Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérdezzek rá anyámnál,...

Hogy kérdezzek rá anyámnál, hogy anno miért vertek?

Figyelt kérdés

Eddig ez az emlék nem volt meg, terápiában jött fel, hogy a szüleim fizikailag (is) bántalmaztak. Ez nagyon rég lehetett, szerintem 3-4 éves koromban, nem is tudom, hogy meddig tartott ez az időszak, de arra emlékszem, hogy volt egy "nevelő pálcám" (ők hívták így), tehát kifejezetten nevelési céllal tették.

Apukám már nem él, de anyukámmal jó lenne erről egy beszélgetés. Szeretném megérteni az okokat, szeretném, ha elismerné és bocsánatot kérne. Hogyan kezdjem?

Jó a kapcsolatunk egyébként, sokszor találkozunk, szoktunk is beszélni ilyen családi dolgokról, traumákról is akár.

24 éves vagyok.



2023. ápr. 5. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
100%
63, nem egy embernek szorult most ökölbe a gyomra. Tudod, mikor lenne ugyanolyan mint a bántalmazó? Ha ő is tovább adná lefelé amit vele tettek. Nem elég, hogy védtelen gyerekként miket kell eltűrni -mert érdekes módon, ott sosem jelennek meg a megmentők- még felnőttként is el kellene fogadni a hókuszpókuszt magyarázatként. Még jó, hogy nem felmentésként. Legyen, az ő múltja volt az "oka", de az ok sem jogosít fel senkit arra, hogy majd az ő utódján levezesse. Vezesse le azon akitől kapta, ha már minden áron le akarja vezetni. Normál emberek életéről okoskodsz, nem jógikról beszélünk akik összeolvadtak a békességgel. Egy teljes gyerekkoron át traumatizált ember még szépen csücsüljön le, beszélgessen el kedélyesen azzal aki csak ártott neki, és hát persze még fogadja el azt is, hogy felnőttként is meghazudtolják, esetleg csak bagatellizálják a sz.rháziskodást. Mert igen, mindannyian ismerjük annyira a saját szülőnket, hogy ha magától nem jött a felismerés, majd a mi kis kérdéseinkre a fejükhöz kapnak, beismernek, hamut szórnak a fejükre, nem esetleg még egy pofont le..vernek (hogy szépen mondjam). Neked kellene inkább elfogadnod, hogy a fekete az akkor is fekete, ha felrakod a rózsaszín szemüveget. Aztán megállapíthatod nyugodtan, hogy én mennyire nem tudtam feldolgozni a saját elakadásaimat, nekem viszont teljesen komfortos, hogy csillogó (néha bepárásodó) szemekkel nézhettem végig, mennyire más gyerekkort, ezáltal mennyire igaz és tiszta kapcsolatot tudtam adni a saját gyerekeimnek. Nem lesz miről hazudoznom vénségemre, attól még ökölbe szorul a kezem, ha bármi olyanról szerzek tudomást, hogy valaki visszaél a hatalmával. Valahogy soha nem azt tudom átérezni, mit kompenzál a bántalmazó. Robogjon az ilyen alja ember kezeltetni magát, szembesüljön ott a sz.rháziságával, nem, még ő számíthasson arra, hogy (ha már egyszer egész életében mindent megúszott), öregségére azért mindenki őt sajnálgassa, próbálja megérteni. És hatalmas tévedés, hogy az egész életünket ez mérgezné, van aki máson húzza fel magát, attól még nem erről szól az élete. Ha a sajátodon elgondolkodsz, lesz abban is olyan, amit te nem tudsz elfogadni, meg sem próbálsz megérteni. De. :)
2023. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
82%

A 70-essel értek egyet


A valakit meggyanúsítanak egy olyan dologgal amire ő nem is emlékszik vagy nem úgy emlékszik tagadni fogja. Nincs értelem hogy bocsánatot várunk tőle.


Ha nagyon nagy a trauma és nem akarsz kapcsolatot vele akkor mond meg neki, valószínűleg nem fogtok többet beszélni.


Persze ez az érintett feleken is múlik, hogy hogy tudnak egymással kommunikálni.


Ha jó viszonyt akarsz vele ápolni akkor inkább hagyd.

2023. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
100%

#69 "Ennek meg van az oka. Lehet fekete fehéren nézni a dolgokat de a gyerek bántalmazás a szülőnek se jó mert azt jelenti elbukott. Nem véletlenül reagál rá úgy ahogy."


De ez kit érdekel? Én is bántalmazott voltam, traumatizált vagyok, de felnőtt, gondolkodó, értelmes ember vagyok, ezért nem adom tovább a bántalmazást, mert fel tudom mérni azt, hogy nekem milyen sz.r és kártékony volt a bántalmazás és tudok úgy dönteni a saját akaratomból, hogy én ezt nem adom tovább a következő generációnak.


Az a szülőm, aki engem bántalmazott lehet (valószínű), hogy szintén bántalmazott és traumatizált volt, de ugyanúgy egy felnőtt, gondolkodni képes ember volt, mint én most. Ő is felnőttként, a saját felelősségére hozta meg azt a döntést, hogy ő lesz.rja, hogy bennem milyen károkat okoz ezzel, ő engem sz.rrá fog verni, ha felkúrt aggyal jön haza a munkahelyéről.


Szóval pont leszarom a bántalmazott múltját, az az ő felnőtt, felelősség teljes döntése volt, hogy tönkreteszi a gyerekeit.

2023. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
78%
Jól elbeszéltek egymás mellett.
2023. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
79%

73


Nem véletlenül beszélünk el egymás mellett. Nagyon szépen kivágtad ezt a mondatot és így megváltozott a lényege, ügyes vagy.


"A legtöbb szülő tagadja és nem emlékszik. Ennek meg van az oka."


Nincs értelme veled vitatkozni mert meg sem akarod érteni hogy én miről beszélek. Inkább kiragadott a mondatokat a szövegből hogy neked jobb legyen.

2023. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
100%

Engem is vert anyám gyerekkoromban.

Mára azonban nincs rossz viszonyom anyámmal, sokat változott pozitív irányban.

Én az akkori bántalmazását elengedtem, DE!! nyilván soha nem felejtem.

A múltat úgysem lehet megváltoztatni, de tanulni belőle azt lehet.

2023. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!