Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudok érzelmileg...

Miért nem tudok érzelmileg megbírkózni azzal, ha családon belül furának látják azt, ha festem a hajam mert korán őszül?

Figyelt kérdés

Szóval világ életemben én voltam a fekete bárány a családban, meg az aki extrém egészséges életmódot él, és cikizik, hogy miért eszek olyan egészségesen, meg miért nem lehetek már végre normális minth ahogyan mindenki más


Egész gyerekkoromban gyomoridegem volt, IBS, reflux stb..


Sikerült belekerülni ebbe az őszülési hullámba már 25 évesen és kezdett egyre jobban elkeseríteni, 5 évig bírtam, na jó mire azt mondtam, hogy most már elég nem szenvedek tovább és befestettem


De úgy érzem, hogy családban mintha kicsit lenéznének ez miatt, vagy kívülállónak érzem magam az miatt, mert ők nem fogadják el a frusztráltságomat amit ez okoz. És azt akarják rám erőltetni, hogy "fogadd el magad"


Úgy érzem, nagyon erősen limitálnom kell velük a viszonyomat mert megőrjít a viselkedésük és csak távolít tőlük el ez a szituáció


30F


dec. 10. 22:30
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

28. extrém stress, megfelelési kényszer abnormális családi minták miatt.. mindent feláldozni azért, hogy pénz keressek egyetem után, elhanyagolni a szociális életemet mindez miatt


Ez a nem normális.. aminek a következménye a stresszes szervezete, ami miatt a normálisnál jóval előbb öregedsz


Jared Leto-t láttad, hogy néz ki 50 évesen?


Nem azt mondom, hogy realisztikus célként kitűzni nem-sztárként azt, hogy olyan jól érezzük magunkat a bőrünkbe, olyan kiegyensúlyozottan, és stresszmentese és élettel telien, mint egy világsztár ami által az öregedést is lassíthatjuk


De csak van egy normális szint ami alá nem akarok menni és ha kell megteszek mindent érte


ENnyi

dec. 11. 12:03
 32/54 anonim ***** válasza:
93%
Engem nagymamám konkrétan lekurvázott, amikor elkezdtem festeni a hajam. Mondtam neki, hogy el lehet kóborolni.
dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 Metionin ***** válasza:
75%
A családodnak nincs élete, hogy a te hajaddal foglalkoznak?
dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező sz.rj is az ilyen emberek véleményére, nekem eleve semmit sem ér az olyan ember szava, akinek a cigi - olcsó kaja - olcsó pia hármas a "tápláléka". Egy elhízott, sok szempontból önmagának köszönhetően korán haló nemzet a miénk, akik ráadásul irigyek is a végtelenségig, naná, hogy triggereli őket egy egészségtudatos, önmagára adó ember. Főleg családon belül, hiszen ugye sokan élnek abban a tévhitben, hogy a család az mindig család marad, ahol minden sz.rt meg kell bocsátani kötelezően és ahol zöld utat kaptak a szabad bántalmazáshoz, de minimum a lehúzáshoz. Aztán az ilyenek néznek nagyot, ha valaki nem így gondolkodik és azt mondja nekik, hogy az anyátokat. Ez olyan, mint amikor az anyám osztogat kéretlen tanácsokat nekem az újraházasodott fejével úgy, hogy saját hülyesége miatt is volt olyan az első házassága, amilyen. Na tudod mikor fogadnék meg tőle bármit is.
dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
93%
"Tisztelettel kérdezem azoktól, akik úgy élték le az életüket, hogy “mit szólnak majd az emberek” hogy végül mit szóltak?"
dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos nagyon sok a beteg a válaszolók között. Frusztrált kislánykák, akik biztatnak, hogy fesd a hajad, mert ők is csak festve, műtve, feltöltve érzik embernek magukat, de még úgy sem sikerül elnyomniuk a rettenetes méreteket öltött kisebbségi komplexusaikat. Siralmas. Fel kellene végre nőni, és megérteni, hogy nem a "tökéletes" külső tesz boldoggá, ami ráadásul nem hogy nem tökéletes, hanem szánalmas bohócot csináltok magatokból. Kérdező, neked nem hajfesték kell és nem "egészséges táplálkozás" (ami lefogadom, hogy jóval egészségtelenebb, mintha nonstop mekis kaját tömnél magadba) hanem egy nagyon jó pszichiáter. Bár kétlem, hogy még segíthet.
dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

35. de akkor mit csináljak, teljesen zárjam ki a családomat az életemből, és menjek világgá utazzak amíg a tartalékaim bírják? Mi erre a megoldás?


Mert amúgy ezt tervezem, kiköltözni Spanyol o.-ba egyenlőre melóm nincsen, azt majd lesz ami lesz

dec. 11. 12:24
 38/54 anonim ***** válasza:
31%
36.: Szerintem meg az a beteg, aki más életével van elfoglalva és az alapján b.sztatja a másikat, hogy az mit tesz a testével. Ki beszélt itt műtétekről meg feltöltésekről? Egy ártatlan hajfestés, az is hennával, ráadásul teljesen természetes színűre. Ehhez nem kell pszichiáter sem. Ép agyú ember meg nem beszél le senkit sem az egészséges táplálkozásról. Maradj az olcsó minőségű kajáknál, gondolom előnytelen külsejű lehetsz, onnan ez a nagy visszahúzó attitűd.
dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
20%

“36.: Szerintem meg az a beteg, aki más életével van elfoglalva és az alapján b.sztatja a másikat, hogy az mit tesz a testével.”

Pontosan ezt csinálod.

dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
15%

Én is rosszul vagyok a hajfestéstől, és általában a festett hajaktól is, mert förtelmesen elbánnak a természet adta hajukkal az emberek. A fotókon persze, hogy dús és csillog, eleve hajmodellekkel vagy feljavítással készültek, de nézz szét a vásárlók között egy nagyobb boltban például, átsüti a rossz minőségű, száraz, festett hajakat a fény. A tv, yt képernyőn is! :D illendőségből nem sorolnék neveket.

Igen, megőszülni nem valami felemelő élmény, azonnal hátrébb kerülsz minimum egy generációval, és jön a csókolom meg a nénizés vagy bácsizás is idővel, de nekem mindig is valahogy a nyílt és egyenes megmutatkozást jelenti, kvázi: íme, ez vagyok én.

És nem, nem a csomókban összetapadt zsíros hajgubancokról beszélek, ami egy higiéniát már esetleg hanyagoló ember buksiján látható.

dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!