Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyire voltatok...

Szülők! Mennyire voltatok kibukva, mikor a kisfiatok azzal állt elő hogy meleg?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 08:42
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
28as: "Sohase voltam homofób" ja, csak inkább láttad volna a sajat gyerekedet halottnak, és undorodsz hozzányúlni a ruhájához, meg a wc-hez, amit hasznalni mer...roppantul meggyőzték a végtelen toleranciadról és szeretetedről is...szörnyű dolgokat írtál, ügye tudod?
2013. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy minden 10.ember homoszexuális, azaz, minden 10. szülőt érint ez a kérdés!


Az a lényeg, hogy nagyjából, elfogadják. Akik nem, meg arra tudnak, senki se lehet akkora paraszt hogy ezért bármit tenne a gyerekével..

Jó példa itt az a válaszadó, aki elfogadta, de legbelül azért valami megváltozott... meg tudom érteni, ezt annak lehet tudni, hogy összetört a gyerkőcről alkotott kép meg ilyenek.. meg az is, hogy többen egoisták picit (valljuk be) és nagyon nem jön be egyeseknek hogy elkezdenek róluk pletykálni..


Egyes srác barátaim is, tökre ezeket a negatív véleményeket figyelik. Nem érdekli őket hogy 95%ban azt mondják a szülők hogy attól még a gyermekem vagy, de sokan titkolóznak mert nem akarnak semmi "kellemetlenséget".. jaj.. :/

2013. dec. 16. 19:01
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

31-es! Tudom furcsa,de hidd el,hogy az anyák 90%-ának ugyanezek az első reakciói! Éppen azért mert érdekli,hogy mi van a gyerekével,törődik vele és szereti és pont ezért ilyen hatalmas sokk a bejelentés!Mint írtam is,ezek az első időknek a jellemzői! Ahogy kezdi az ember elfogadni a tényt úgy csitulnak ezek az érzések és éppen ezért duplán fáj,hiszen lelkiismeretfurdalásunk van,hogy hogy gondolhattunk ilyeneket! De megtörténik és talán jobb is ha erről legalább itt hallanak a meleg fiúk,mert az én fiam se vett észre ebből semmit,mert nem akartam megbántani! Aki itt írta,hogy a szülei nem csináltak a tesója melegségéből gondot az sem tudhatja,hogy legbelül a szülei mit éreztek! Az én többi gyerekem se tudja!

Elhiszem,hogy szörnyű egy anya soraiból ezeket olvasni,de ez a valóság!Én se vagyok rá büszke és bánt is rendesen,de nem tehettem róla! De mégse tagadtam ki vagy kergettem el a háztól a gyereket,mint oly sok szülő!Magamban szenvedtem és a sok elfojtott keserűség,lenyelt könny szépen tönkretette az egészségemet is,de mégse hibáztatok érte senkit!

Szeretném a gyerekeimet boldognak tudni,de ezt a fajta boldogságot inkább nem akarom látni,soha nem fogom tárt karokkal fogadni a barátját! Tudod vannak dolgok amiknél a struccpolitika az egyetlen járható út! Én se gondoltam volna!

Nem tudom melyiktek írta,hogy ez nem történt velem véletlenül és a sors valamiért kiosztotta rám! Nos fiatal koromtól kezdve mindig a gyengébbek,a mások,az elesettek pártját fogtam,talán ezért? Vagy azért mert mindenáron csak fiúkat akartam szülni? Ki tudja?

Mindenesetre én legalább most őszintén leírtam,ha csak egy meleg fiú aki olvasta,másként (megértőbben) néz ezután az anyukájára már akkor is megérte!

2013. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

"de hidd el,hogy az anyák 90%-ának ugyanezek az első reakciói"

Ja, ha a saját viselkedésedet kivetíted másokra, úgy mindjárt könnyebb, ugye? Hidd el, nem minden anyának ez az első reakciója, csak a te fejedben...

2013. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 moonlightsentinel ***** válasza:

"Nem tudom melyiktek írta,hogy ez nem történt velem véletlenül és a sors valamiért kiosztotta rám! Nos fiatal koromtól kezdve mindig a gyengébbek,a mások,az elesettek pártját fogtam,talán ezért? Vagy azért mert mindenáron csak fiúkat akartam szülni? Ki tudja?"


Én írtam, nem tudom, hogy mi az oka, erre magadnak kell rájönni.

Ismerek olyan családot, ahol két gyereket elvetettek, és végül a harmadikat tartották csak meg, aki meleg lett. Ez elég egyértelmű fricska az élet részészéről, hogy oké, eldobtatok két életet, de amit megtartottatok, az viszont akkor nem fogja beteljesíteni azokat a szülő vágyakat, amit reméltek tőle.

Vagy olyat is ismerek, ahol az apa az a típusú volt, akinek mindenben csak az volt a jó, ahogy ő gondolta, abszolút rugalmatlan ember volt. El is vált a feleségétől, a saját szüleitől, testvéreitől is nagyon eltávolodott, egyedül a fia maradt neki. Aztán kiderült a srácról, hogy meleg, és az apjának döntenie kellett, hogy végre egyszer hajlandó-e elfogadni, hogy valaki valamiben más, vagy totálisan egyedül marad. Szerencsére ennek a történetnek jó vége lett.

Persze gyakran nem mindig ilyen egyértelmű a séma, de mindig megvan az oka, még ha elsőre nem is átlátható. Hogy nálatok mi, azt neked kell tudni, vagy majd idővel rájössz.


Persze ez nem azt jelenti, hogy bárki is bűnös lenne, szerintem egy ilyen helyzetben nem szabad bűnöst keresni, mert nincs. Van amikor ez büntetés, van, amikor lecke, tanítani akar ebből valamit az élet, van, amikor egy fricska, de az oka mindig megvan.

2013. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
53%

34 es

Nem vetítek ki senkire semmit és nekem attól nem lesz könnyebb ha másnak is rossz! Egyszerűen én csak le mertem írni amit más soha be nem merne vallani! És ha esetleg olvassák azok az anyák, akkor igenis remélem,hogy nekik könnyebb,hogy nincsenek egyedül!

Jelzem a rosszindulat süt a soraidból és elvakultan ragaszkodsz a saját véleményedhez anélkül,hogy meg mernéd próbálni befogadni a másét! De szíved joga,sőt még meg is értelek valahol!

Amúgy anno felmentem egy melegeknek fenntartott fórumra és ott is leírtam,bár akkor még inkább felindulásból és ott a fiúk nagyon megértően fogadták és nem támadtak le! Sőt!

2013. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik barátnőm bátyja volt ilyen helyzetben. Amikor a szülei megtudták elképesztően ki voltak bukva. Az anya állandóan saját magát hibáztatta, és megpróbáltak lelki terrort alkalmazni rajta, hogy a nyomásukra belemenjen egy "normális" kapcsolatba. A fiú teljesen magába zuhant, és szakított az akkori barátjával,mivel akkor még teljesen függött a szüleitől, ők tartották el. Aztán miután már el tudta tartani magát elköltözött, és nem hajlandó kapcsolatba lépni a szüleivel
2013. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

#32 én meg leírom, hogy 120% homoszexuális. Akkor most ezt is olvasod.

Szerintem 2, max 4% reális, nagyvárosokban nyilván magasabb az arány, mert faluról, ahol nincs infrastruktúra felköltöznek.


#33 megértem, nem könnyű az embernek egymással ellentétes normákat összeegyeztetnie a fejében, összekuszálódik a világról alkotott kép. Én is voltam így melegként, hogy azt kívántam, bárcsak felébrednék ebből a rémálomból. De idővel ez változik, csak sajnos sokat kell rajta dolgozni, aztán rájössz, hogy igazából nem is olyan nagy dolog.

2013. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 38-as!


Ahogy mondod, ez valóban egy rémálom! Csak nem könnyű felismerni, hogy kitől származik?

De a Biblia azért iródott, hogy segitséget kapjanak az emberek a láthatatlan ellenségük legyőzéséhez.

2013. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "inkább-látnám-a-fiamat-holtan-anyuka", küldje átnevelésre a fiát a Szentfazék mamához, szerintem elég gyorsan máglyára veti, és mindketten jól járnak. Önnek nem kell aggódnia, hogy a fia meleg, a másik meg kiélheti vágyait, és majd magyarázkodhat az Úrnak, amikor közli vele az ítélőszéke előtt, hogy amúgy a Bibliát emberek írták és szerkesztették, és se Ő, se a fia egy büdös szót nem szólt a melegek ellen.


Komolyra fordítva a szót: Nemtisztelt Szentfazék-mama, ugye evett már rákot? Tudta, hogy a Leviták könyve (ami szintén említí a homoszexualitást) azt is halálos bűnnek tartja, ha pikkely nélküli vízi állatot fogyaszt? Na, spiric gyónni! És miközben fut a templomba, gondolja végig kérem, hogy hány millió ember halt meg azért mert a Bibliát szó szerint vették. Higyje el nekem, én ilyesmit tanulok, EMBEREK írták azt a könyvet, nem az égből pottyant le. És mint tudjuk, az ember néha szeret túlozni, elferdíteni, félrefordítani és tévedni. Egyedül az Úr nem téved, de mivel élnek melegek a földön, és nem sújt le rájuk az Isten haragja, így gyanítom Őt ez aligha érdekli.


A gyermekét holtan látni akaró anyának pedig üzenem, hogy ne merje magát többé anyának nevezni. Maga hordta ki, nevelte fel, etette, itatta, törölte a fenekét, és akkor képtelen egy olyan marginális kérdésen túllépni, mint a nemi orientáció? Jobb lenne, ha egyáltalán nem lenne gyereke? Vagy csak annyira önző, hogy a saját fiától megtagadja a boldogságot? Szégyellje magát, mélyégesen. Elbukott mint ember és, mint anya. Fúj.


Tudják, hogy egy normális, szerető család hogy kezeli ezt? Nálunk így volt: anyám először megdöbbent, majd közölte, hogy nem zavarja, amíg a párom normális, szeretem őt és boldog vagyok. A bátyám röhögött rajta, apám meg szintén letudta egy vállrándítással, mondván, neki a fia boldogsága fontosabb, mint az, hogy kivel bújik ágyba. A páromat nagyon szereti az egész családom, gyakran találkoznak vele, és normálisan megvagyunk. És ha a pokolban fogunk ezért elrohadni, akkor vigasztal minket a tudat, hogy azt együtt tesszük majd, ugyanis egy család dolga nem az, hogy dogmák és múltszázadbéli normák közé erőszakolja magát, hanem hogy a tagjai feltétel nélkül, őszintén szeressék egymást.


20F, és MELEG

2014. jan. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!