Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így kiborulni egy...

Miért kell így kiborulni egy kis kocsikázáson? Anya sose volt fiatal? Hogy engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Ma elmentem az egyik osztálytársammal (fiú, elég régóta bele vagyok esve) autózni (kapott egy autót a szülinapjára) és kikötöttünk Sopronban (210 km kb.), lényegtelen, hogy miért.

Csak az a baj, hogy anya rájött, hogy nem ott vagyok, ahol mondtam és mondta, hogy fél órám van hazaérni. Amikor szóltam, hogy ez kicsit nehéz lesz a körülményeket elnézve, eléggé felkapta a vizet.

Nemrég értem haza, végig hallgattam, hogy mégis mit gondoltam, bármi bajom lehetett volna, stb. A férje csak mosolygott az egészen és később mondta, hogy ő Horvátországig ment anno.

Anya elkezdte, hogy ezek után hogy engedjen el a Balaton Soundra, főleg, ha "ez a fiú" is ott lesz (az ő nyaralójukban lennénk). De nem értem, úgy viselkedik, mintha megszöktem volna és 1 hónap után jöttem volna haza.

Mintha ő sose lett volna fiatal, vagy nem tudom.

Nem egy roncs, megbízhatatlan kocsival mentünk, full új, az egyik legjobb autó és biztonságos is, a fiú is jól vezet, biztonságban éreztem magam mellette végig, évek óta motorozik, nem most vezetett először forgalomban.


2014. júl. 7. 00:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Hát, jobban vezetett, mint anya...
2014. júl. 7. 00:59
 12/70 anonim ***** válasza:
85%
Édesanyád ha jól megnevelt volna nem lennél ilyen elb*szott és nem lenne ilyen hülye kérdésed sem. Felelőtlen vagy te is meg a nagymenő barátod aki valószínű apuci kicsi fiacskája.
2014. júl. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
86%

Mondd, hogy ez kamu kérdés és nem vagy ennyire ostoba!?

Az a baja, hogy hazudtál és városokkal távolabb voltál a megbeszélt tartózkodási helyedtől.

A kis kocsikázás nem ez, a kis kocsikázás az hogy tesztek egy kört a városban.

(Aranyos a férje csak mosolyog mondat, ha a pasi az apád lenne azt is eltudom képzelni, hogy most a srác golyói a visszapillantót ékesítenék)

2014. júl. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
55%
az a baj hogy semmibe nem tartod anyukádat... de ez a szülő hibája is, hogy ilyen lesz a gyerek.. viszont 17 évesen azért lehetne kicsit több eszed is.
2014. júl. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
87%

"De ő úgy tudta, hogy a legjobb barátnőmmel vagyok és vigyázunk az öccsére, aztán este elmegyünk moziba, majd beülünk valahová.

Nem akartam, hogy elrontsa ezt, örültem, hogy a sráccal lehetek és ezért nem szóltam."



Úgy tudta, hogy a barátnődnél vagy, aztán meg bejelented, hogy 210 km-rel arrébb vagy egy sráccal egy kocsiban. Honnan kellene tudnia, hogy hogy vezet a srác? Mit képzelsz te, hogy hazudsz anyukádnak, pláne ilyenben?! és te még csodálkozol, mikor eleve hazudtál neki, aztán még elmész 210 km-rel arrébb.. Este van már, igaz?! Nehéz gondolkodni...

2014. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 A kérdező kommentje:

Bármilyen elképzelhetetlen, tudom, hogy hibáztam. Nem kell itt is szidni, bántani.

De azt nem tudom, hogy anya miért viselkedik így. Ahogy hazaértem, felhívta mamáékat (??), hogy mégis mit csináltam, meg hogy úristen...

Nem értem, miért nem lehet ezt magunk között elintézni, miért kellenek ehhez a szülei is.

Nem az a baj, hogy kiakadt és haragszik.

Hanem hogy ennyire... Nincs velem sok probléma (jó az átlagom, anyáékkal sincs túl sok vitám), mégis úgy viselkedett, mikor hazajöttem, mintha a rendőrségre kellene rendszeresen bejárni értem, vagy mintha bukdácsolnék a suliban.

2014. júl. 7. 01:11
 17/70 anonim ***** válasza:
7%

"sztem ha felhívod h messzebb mentek és este jössz csak haza nem lett volna gáz. Mint sok tini te sem érted, hogy itt a bizalom a lényeg. Ha egy szülő nem érzi hogy bízhat a gyermekébe hogy engedje el bárhová csak így? megbízhatatlan, felelőtlen embereket felnőttek sem szeretik, ráadásul ő az anyád és aggódik érted!"


Tulajdonképpen ez oda-visszaműködik. És általában azért kezd el hazudni a gyerek, vagy elhallgatni dolgokat, mert tudja, hogy úgy sem engednék, sőt, ha előre értesíti őket, akkor még titokban sem mehet el utána, mert akkor keresztbe is tesz neki az 100%. Mint ahogy a kérdező esetében is történt. Sose tudhatod, hogy az a 17 éves mennyit vezetett már és mivel. És a baleset szempontjából tök mindegy, hogy milyen messzire megy. Max. akkor számítani, ha 1200 kilométerre indult volna el vele pihenés nélkül... bár fiatalon az ilyen se kottyan meg úgy az embernek.


Amúgy a szülők "elfelejtik" a fiatalkorukat, mikor annyi idős voltam, hogy megmondták hova mehetek stb. akkor az enyémek nagyon durvák voltak, kb. be voltam börtönözve. Már férjes asszony vagyok azóta, nagyanyám csak tavaly nosztalgiázott főzés közben mikor meglátogattam és olyanokat mesélt, hogy anyámat rendőrökkel kellett kerestetni 16 éves korában, meg miket csinált a tesójával, aztán nekem meg játszották a szentet és úgy csináltak, mintha a világ csodája lenne, hogy 17 évesen anno nem akartam este tízre haza érni..

2014. júl. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
42%
Mert attól fél, hogy következőre a rendőrség hoz haza! ne legyél már eszetlen, de tényleg! 17 éves vagy. Azért kicsit gondolkozhatnál felelősségteljesebben is. És ne bántásnak vedd még ezt is, nem lehet ha mi is ezen a véleményen vunk meg anyukád is kiakad akkor van benne valami? Sz.tem kérj tőle bocsánatot amiért becsaptad és a jövőben próbálj meg neki nem hazudni, akkor nem lesz vita sem, aggódás sem!
2014. júl. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
82%
A 17 év meg a rutinos sofőr igen távoli fogalom.
2014. júl. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
68%

Láttam már full új autót fa köré tekeredni úgy, hogy hárman haltak meg benne... A legidősebb talán 24 éves volt. Nem kívánom senkinek.

17 éves taknyoknak nem lenne szabad jogosítványt adni.

Remélem, megéred azt, hogy te is szülő leszel. Majd ha a te tini lányod is elmegy joyride-olni az osztálytársával úgy, hogy fingod nincs róla, merre jár, akkor jusson eszedbe ez a kérdésed.

2014. júl. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!