Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így kiborulni egy...

Miért kell így kiborulni egy kis kocsikázáson? Anya sose volt fiatal? Hogy engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Ma elmentem az egyik osztálytársammal (fiú, elég régóta bele vagyok esve) autózni (kapott egy autót a szülinapjára) és kikötöttünk Sopronban (210 km kb.), lényegtelen, hogy miért.

Csak az a baj, hogy anya rájött, hogy nem ott vagyok, ahol mondtam és mondta, hogy fél órám van hazaérni. Amikor szóltam, hogy ez kicsit nehéz lesz a körülményeket elnézve, eléggé felkapta a vizet.

Nemrég értem haza, végig hallgattam, hogy mégis mit gondoltam, bármi bajom lehetett volna, stb. A férje csak mosolygott az egészen és később mondta, hogy ő Horvátországig ment anno.

Anya elkezdte, hogy ezek után hogy engedjen el a Balaton Soundra, főleg, ha "ez a fiú" is ott lesz (az ő nyaralójukban lennénk). De nem értem, úgy viselkedik, mintha megszöktem volna és 1 hónap után jöttem volna haza.

Mintha ő sose lett volna fiatal, vagy nem tudom.

Nem egy roncs, megbízhatatlan kocsival mentünk, full új, az egyik legjobb autó és biztonságos is, a fiú is jól vezet, biztonságban éreztem magam mellette végig, évek óta motorozik, nem most vezetett először forgalomban.


2014. júl. 7. 00:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam ilyet írni, de 18 éves korodig SEHOVÁ nem mehetnél. Miért?

Mert hazudtál. Ha felhívsz és azt mondod, anyu elmennék ide meg ide ezzel meg azzal, akkor ok. Persze, nem engednélek el - balesetet szenvedhettek, bánthat, stb. -, de legalább díjaznám az őszinteségedet.


Neked csak egy kis kocsikázás. Egyik ismerősömnek is az volt, elmentek barátokkal. Egyikük lebénult, a másik szörnyethalt, a harmadikat két hónapnyi kóma után vetették le a szülei a gépekről. Pedig huszonévesek voltak, az más kérdés, hogy idita mindkettő. A sofőr picit ivott, de azt mondta, nem lesz baj... neki - a többieket tekintve - nem is lett, csak nem tud többé lábra állni.


Vagy mit csinálsz, ha az az irtó helyes pasi félúton úgy dönt, hogy de jó lenne d.gni veled, és félreparkol?


Eszetlen kislány vagy, aki nem tudja a tetteit felmérni!

2014. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: abszólút a számból vetted ki a szót!


Írtad, egy korábbi hozzászólásban, hogy megvannak a jegyek már a Balaton Sound-ra, így már tuti mész. Hát tudod mit, én felgyújtanám azokat a jegyeket, hogy biztos legyen az otthonmaradásod.


Bizonygatod, hogy felnőtt vagy, hogy anyud mennyire nem elfogadó. De miről beszélünk? Annyira felelőtlen vagy, hogy nem is tudod felmérni a súlyát annak, amit tettél.

2014. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit Szent Johanna gimis kezd lenni a történet. :D

"Hazajött hozzàm külföldről", "betörte a srácnak az orrát aki rám mászott"

Egyébként ezek után el nem engednélek sehová pedig én is megfordultam párszor a szigeten.

2014. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
100%

De így gyakorlatilag elveszed saját magadtól a lehetőséget,hogy egy normális párt találhass magadnak .

Ez a fiú,van egy olyan sejtésem,hogy lelki szemetesládának,unaloműzőnek használ téged . Mert ha a barátod lenne nem flegmázna,nem szakítaná meg veled a kapcsolatot egy hónapra,és észrevenné,hogyha a lelkedbe tapos .


Ez egy hazugság,egy látszat,amit bemesélsz magadnak. Gondolom fáj ezt anyukádnak látni ,hogy egy olyan szekér után rohansz /jó,állításod szerint nem futsz utána,csak folyamatosan az ő társaságát keresed,örülsz ,ha szakít a barátnőjével stb ,tehát hazsnáljuk a rohanás helyett a "tempósan sétál" kifejezést :D/ ami sosem fog felvenni. Csak ha éppen nincs más dolga,akkor el van veled pár órát,de ennyi.

2014. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg ilyen lovagias,és ennyire fontos vagy neki,valóban,akkor mirét nem te vagy a barátnője ? Miért nem közeledik ?
2014. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért nem kezdeményez... Lehet, hogy azért, mert egyszer, kicsit ittasan közöltem vele, hogy sosem csókolóznék vele újra és hogy mennyire nem kedvelem, gyűlölöm a napot, mikor kiderült, hogy gimnáziumban is az osztálytársam lesz és hasonlókat vágtam a fejéhez (de csak azért, mert akkor láttam először együtt őket a barátnőjével és kicsit érzékenyen érintett a dolog). Emiatt nem is beszéltünk mostanában, nem akartam megkérdezni, hogy pontosan miket is mondtam neki.

Anya több tízezer forintnyi bérleteket nem fog elégetni, meg tudja, hogyha apa megtudná, megvenné újra (imádja idegesíteni anyát) és elengedne ő.

Valamelyik válaszoló kérdezte, hogy hol szolgálnak ki 18 év alatt alkohollal valakit. Hát, kb. mindenhol, a 14 éves barátnőmnek is lazán kiadják, amit kér, nemhogy nekünk.


Nem olvastam a Szent Johannát, de nem hiszem, hogy annyira fura, hogy megvédett, vagy hogy hazajött.

2014. júl. 7. 14:59
 57/70 anonim ***** válasza:
100%

Újra...és mit nem csinálnál vele még újra? Ezek szerint mégis csak te vagy a kabat a szögön, akit kenye-kedve szerint leakaszthat onnan vagy becsajozik, es visszatesz. Ennyit érsz magadnak?! Kicsit nem becsulned magad többre?


És én 38 évesen tudom, hogy bárki vehet barmit egy barban. Én tudom, hogy ezek a fesztiválok a te korosztalyoddal vannak tele, sőt, emlékszem, amikor annyi voltam, akkor is voltak már fesztiválok (Max nem kutatta at avtaskankat lepten-nyomon egy biztonsági or, vihettem koromvago ollót, üveget, miegymast). Ha a balesetektől felnek, Sosem ülnek autóba, mert arra is eleg peldat talalni, hogy a biztonságosan utazó sérül egy részét vagy alvo sofőr miatt. Én tényleg csak azon akadok fenn, hogy mert ez a fiú? Legalabb egy 5-20 fos társasággal menjetek, az megint más.

2014. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
31%

Mintha csak az én sztorimat látnám most, 20 évesen. Nekem is volt plátói szerelmem tini koromban, le is feküdtem vele, sosem voltunk együtt se előtte, se utána, más barátnői voltak, mégis számíthattam rá bármikor, ahogy ő is rám. Egy percig sem bántam, hogy neki adtam a szüzességem, még akkor se, ha a barátnője sose lettem. 6 évig voltunk elválaszthatatlanok, közös barátaink voltak, együtt mentünk szórakozni, nyaralni, szinte minden nap találkoztunk, ő jött hozzánk vagy én hozzájuk, a szüleink is ismerték már egymást, mégsem alakult ki köztünk szerelem. Neki is volt jogsija, autója, mi is elautóztunk több 100 km-re, azzal a különbséggel, hogy az én szüleim tudtak erről, és engedtek is, mert szerették a srácot.


Én is voltam Soundon már 13 évesen is 2 napot a bátyámmal és az ő haverjaival, meg két barátnőmmel. 14 évesen szintén ezzel a társasággal mentünk és végig voltunk. 15 évesen már nem bátyámékkal, hanem saját baráti társasággal, szintén végig. A szüleim előttem felneveltek 4 embert, valószínűleg ezért vették már nálam lazára a gyeplőt. Soha semmi bajunk nem esett, nem ittunk, nem drogoztunk. Én is vezetek 17 éves korom óta napi rendszerességgel, hosszabb távokat is, külföldre is, soha nem volt balesetem, és kerültem is már el balesetet amit más hülyesége okozott volna a lélekjelenlétemmel. A mai napig járok szórakozni, mellette egyetemista vagyok, nyaranta dolgozok. Az még hozzá tartozik a sztorihoz, hogy a fesztiváljaimat soha nem a szüleim fizették, összegyűjtött zsebpénzből mentem. Egyszer egy Sziget napijegyet kaptam névnapomra, ennyi volt, amivel ők támogattak eddigi 7 év fesztiválozást.


Szóval én meg tudom érteni a kiscsajt, naiv, szerelmes, elvették az eszét, ugyanilyen voltam. Azóta túlvagyok egy 3,5 éves párkapcsolaton, kezd benőni a fejem lágya, de őszintén szólva örülök, hogy 20 évesen már itt tartok, és nem most kezdem a bulizást mint sokan, akiket addig nem engednek ki az ajtón, míg a szülőkkel laknak. Rengeteg dolgot láttam és tapasztaltam, mindig tudtam, milyen ember nem akarok lenni (pl. a részegen wc-ben szexelő tini, vagy a kokainért könyörgő fesztiválozó tini, mind ebbe a kategóriába tartoznak).


Én a szüleit is megértem - ha a saját szüleimből indulok ki, talán ez az engedékenységük járult hozzá ahhoz, hogy tökéletes velük a kapcsolatom. Nagy a generációs különbség köztünk, mert késői gyerek vagyok, a nagyszüleim lehetnének, az idősebb tesóim pedig a szüleim. Mégis sokkal fiatalosabbak és nyitottabbak, mint sok ismerősöm szülei. Bármiről beszélhetek velük, bármiben számíthatok rájuk. Soha semmit nem kellett előlük eltitkolnom, és nem is tettem. Tudták, ha leittam magam (egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor történt meg, elég is volt), tudták, hogy lefeküdtem a fent említett sráccal, tudták, ha bukásra álltam matekból és segítettek, hogy ne történjen meg. Egy szónak is száz a vége. A kiscsaj a saját hibáiból fog tanulni, és ez időben meg fog történni, hamarabb átéli a csalódásokat, és megedződik, kemény, talpraesett csaj lesz. Valószínűleg a szüleivel is hasonlóan jó kapcsolatot fog ápolni, mint én, és hálás lesz nekik a remek tinikoráért.

2014. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó! Annyit azért tegyünk hozzá, hogy a részegen a wc-ben szexelő tinit, és a kokainért "kitudjamimindentmegtevő" tinit is elengedték a szülei, max. valahol sokkal régebben cs...szték el a nevelését, meg hát súlyos gondok lehetnek azokkal a szülőkkel is, akik pl. kamaszkori hisztinek tudják be pl. a kokainelvonás tüneteit. Igen, ha sikerült idejében emberi értékeket nevelni a csemetébe, akkor menjen, lásson világot, élje a tinik életét. Azt még mindig kétkedve fogadom, hogy a reménytelen szerelem jó, de olyan pozitívan írtad le, hogy már-már kezdem elhinni ;)
2014. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
84%

"Anya több tízezer forintnyi bérleteket nem fog elégetni, meg tudja, hogyha apa megtudná, megvenné újra (imádja idegesíteni anyát) és elengedne ő. "


Szép kapcsolatuk van nekik is akkor. Most már értem hol csúsztál el Te...


Sajnálom, hogy nem látod át a dolgok következményeit.

2014. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!