Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így kiborulni egy...

Miért kell így kiborulni egy kis kocsikázáson? Anya sose volt fiatal? Hogy engeszteljem ki?

Figyelt kérdés

Ma elmentem az egyik osztálytársammal (fiú, elég régóta bele vagyok esve) autózni (kapott egy autót a szülinapjára) és kikötöttünk Sopronban (210 km kb.), lényegtelen, hogy miért.

Csak az a baj, hogy anya rájött, hogy nem ott vagyok, ahol mondtam és mondta, hogy fél órám van hazaérni. Amikor szóltam, hogy ez kicsit nehéz lesz a körülményeket elnézve, eléggé felkapta a vizet.

Nemrég értem haza, végig hallgattam, hogy mégis mit gondoltam, bármi bajom lehetett volna, stb. A férje csak mosolygott az egészen és később mondta, hogy ő Horvátországig ment anno.

Anya elkezdte, hogy ezek után hogy engedjen el a Balaton Soundra, főleg, ha "ez a fiú" is ott lesz (az ő nyaralójukban lennénk). De nem értem, úgy viselkedik, mintha megszöktem volna és 1 hónap után jöttem volna haza.

Mintha ő sose lett volna fiatal, vagy nem tudom.

Nem egy roncs, megbízhatatlan kocsival mentünk, full új, az egyik legjobb autó és biztonságos is, a fiú is jól vezet, biztonságban éreztem magam mellette végig, évek óta motorozik, nem most vezetett először forgalomban.


2014. júl. 7. 00:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
9%

#30/30


Mivel nem tudjuk hogy vezet, ezért ez az egész nagy elmélkedésed csak spekuláció(igen te meg rágcsáld ezt). A felelősségtudatával meg kitörölheti a seggét, ha nem tud vezetni vagy legalábbis nem jól és gyorsan kellene reagálni az adott helyzetben. A rutinnal többre megy.


Mellesleg ha már statisztikát akarsz nézegetni, nézd meg a disco baleseteknél hány sofőr van 17 éves és hány 20 körül.

2014. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:

Úgy derült ki, hogy anya elment a legjobb barátnőmékhez, mert vitt sütit és az anyukájának valami papírt és kérdezte, hogy hol vagyok. A lány semennyire nem tud hazudni és anya erre rájött.

A kocsi pedig nagyon biztonságos, nem egy Suzuki, vagy Opel szintű autó. Jó, tudom, ezzel is lehet balesetezni, de kisebb az esélye a komoly sérülésnek.

Azon a két fesztiválon, amire idén is megyek, voltam tavaly is. És ha 15 évesen elengedett, most is el fog, csak húzza az agyam. Itt van a két bérlet, nem fogja kidobni őket.

Azért nem mondtam el, mert hazarángatott volna és örültem, hogy kicsit kettesben lehetek a fiúval és beszélgethetünk félreértések és viták nélkül.

Anya azért nem "rajong" érte, mert elég sokat sírtam/sírok miatta. Most haragszik rá, de amúgy tudja, hogy a srác nagyon megbízható és attól, mert népszerű, igenis normális.

Januárban még az volt a kikötése, hogy csak úgy mehetek el a Soundra, hogyha nem kempingben, hanem a srác szüleinek a nyaralójában leszünk és vigyáz rám... Szóval kicsit érthetetlen az anyám.

2014. júl. 7. 10:05
 33/70 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, teljesen mindegy, milyen autó, milyen jól vezet a barátod - ezek anyukád szemszögéből pont lényegtelenek akkor, mikor kiderül, hogy fél országgal arrébb autókázol. Ilyenkor a szülőket kiveri a frász, mert "mi lett volna, ha", satöbbi, remélem nem kell megmagyaráznom. Majd lehiggad, te pedig ne hazudj neki, mert többet nem fog megbízni benned, aztán leshetsz. Ámbár tök mindegy, mit mondunk, ezt úgyis csak akkor érted meg, ha te is anya leszel. Betojt, ennyi, ezért van kiakadva.
2014. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
66%
Anyud sokkal felelőtlenebb, mint a 200-zal kocsikázó kamaszok. Ki enged el egy 15 évest a soundra, de most komolyan? Szerintem egy szava se legyen a barátodra.
2014. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

Oké, megijedt. De miért kell ezt mindenkinek elmesélni? Amióta ébren vagyok, "csak" 2 embernek mesélte el telefonon. És jobb lett volna, ha ez nem derül ki, mert nem akarom, hogy pár ember megtudja.

Amúgy elég sok fiatalt elengednek fesztiválokra, nem én voltam ott az egyetlen, az évfolyamomból többet is voltak már tavaly is.

2014. júl. 7. 10:18
 36/70 anonim ***** válasza:
78%
És ha már a srác egyszer összetörte kicsi szived annyira, hogy sirni kellett miatta, mért kell megint vele porognod?! Nem lehet, hogy édesanyád igazabol tole félt -Megjegyzem, jogosan-, és ezt tudván tudod, ezért kellett hazudni arrol is, hogy kivel es hol töltöd a délutánt. Ha így van, igenis gondold at, hogy erdemes-e újrakezdeni valakivel, aki egyszer mar kepes volt kiboritani? Nem tenne meg ujra es ujra? Kell az neked?
2014. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Nem egyszer törte össze a szívem, hanem többször, de egyikről sem tud. Erős vagyok, nem tudja rajtam kívül senki (na jó, talán a barátnőim és anya), hogy hányszor sírtam és borultam ki miatta és ez így van jól. Ő nem tudja, hogy én mit érzek és én sem, hogy ő mit gondol rólam és erről az egészről.

Tegnap sokat beszélgettünk és most úgy érzem, kicsit jobb lett vele a kapcsolatom, mert azóta nem is beszéltünk szinte, mióta vége az évnek, mert történt egy félreértés.

2014. júl. 7. 10:29
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Itt elsősorban az a gond, hogy hazudtál. Nem vagy még nagykorú sem, a felnőttől meg aztán fényévekre jársz. A szüleid felelősek érted, így igenis joguk van tudni, hogy hol vagy. Egy normális fiatal és egy normális szülő között meg lehet beszélni a problémákat úgy, hogy senki ne érezze magát korlátozva vagy megalázva, de ennek az alapja a bizalom. Ha te hazudsz, akkor mit vársz cserébe? A fiúról pedig: nagy "érettségre" és "megbízhatóságra" utal, hogy egy hasonló korú lányt elvisz 210 km-re, és meg sem kérdezi, hogy a szülők mit szólnak hozzá (vagy neki is hazudtál?). Másrészt a vezetési rutin nem akkor mutatkozik meg, amikor problémamentes úton nyomni kell a gázt, hanem akkor, amikor váratlan helyzeteket kell kezelni. Egészen biztos vagyok benne, hogy friss jogsival erre a legzseniálisabb szépfiú sem képes (még akkor sem, ha motorozott, nem véletlen, hogy külön kategória a jogosítványnál is). Kicsit söprögess a saját házad táján, mielőtt hőbörögsz.
2014. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
100%
Megszöktél, akkor is, ha "csak" órákra, és nem hetekre. Az ilyen hazudozásnak a férjétől sem örül az ember, nemhogy a gyerekétől, akiért felelős. Az meg a védelmedre szóljon, hogy a fiú sokkal rosszabbul bánik veled, és többet titkolsz el az anyukádtól, mint amiről tud?
2014. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
100%
Többször összetörte a szived. Ezek után meg szoba állsz vele. Hazudsz maiatta anyukádnak. Vele akarsz soundra menni. Onnan majd sír a futsz haza, mert a népszerű fiú kicsit ittasan nem fogja levakarni magáról a lányokat, esetleg fut is utánuk. Vagy ne adj isten "bosszúból" te is egy vadidegen srac karjai közt kötsz ki...Szerintem se Menj a sráccal fesztivalozni, jobban járnak..
2014. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!