Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/122 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lekezelő és arrogáns stílus, amit itt képviselsz, sokkal inkább illik egy dacos tinédzserhez, mint egy mérnökhöz. Ilyen beszűkült gondolkodással, mint amilyen neked van, nem értem, hogy lehetne valaki kutató.

Pl. ez a vidék- Budapest ellentét. Totál az jön le, hogy te feljebb vagy a ranglétrán, mint a vidékiek, csak mert a fővárosban születtél és élsz. Ehhez csak gratulálni tudok, igen nagy intelligenciára enged következtetni. :) Csak tudnám, mire vagy olyan büszke. Van egy diplomád. Nekem is van. Van egy átlagosan fizető állásod. Nekem sokkal jobb van. (pedig vidékről származom, és mégis :) )Soha életedben nem lesz semmid, inkább elvered a pénzed, minthogy gyűjts. Mindezt többek között azért, mert neked derogálna pl. Bp egy rosszabb kerületében lakni. És képzeld, az én életembe még a gyerek is bele fog férni a karrier mellett.

Tehát mire is ez a fene nagy büszkeség, ami árad minden egyes hozzászólásodból?

2014. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/122 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van utolsó. (a "vidéki lány")Persze, én is felkaptam a vizet, 1-2 dolgot máshogy is írhattam volna, de közben,személyes üzenetben már nem normálisnak,őrültnek nevezett...
2014. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!