Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 anonim ***** válasza:
51%

Régebbi orvosi könyvek még írják: első baba ideálisan 25 évig szülessen meg. Az életkor kitolódott, de ez a biológiai tény nem, bár ma már nem írják a könyvek és itt a gyakorin meg "én is 35 fölött szültem, juhé" a divat.. 12-32 év között 20 évig "készülődik a szervezet havonta valamire, amit állandóan elnyomnak, (nem az ösztönről van szó) és ezt csalódottan veszi tudomásul a 33 fölött rohamosan öregedő test. 30 fölött már a korod miatt veszélyeztetett leszel. Az meg egyenesen borzasztó, hogy azt hiszed, az hogy "voltál már terhes" az valami előnyt jelent. Nem az + veszélyeztetettségi faktor, hogy az első terhesség nem születéssel zárolt. Nagyon könnyen lehet, hogy egy jól kereső, ranglétrán felszárnyaló tudós maradsz - gyermek nélkül, de mondjuk ez nem baj, a világon borzalmas túlnépesedés van, nem kell annyi gyerek. De mondjuk még egy szerelemes társ is kéne a projekthez, azt meg kevés férfi fogadja el, hogy valaki nagymama korban akar gyereket a karrier miatt, tehát ilyet is elég nehéz lesz találni...

Sok nő össze tudja egyeztetni a karriert és a gyermeket /családot. Konkrétan egy kitűnő, elismert tudós nő riportjában hallható volt: és akkor (26 körül) jöttek a gyerekek, mert vannak dolgok, amelyek nem várhatnak.

2014. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/122 anonim ***** válasza:
53%

Már most beindult a anyai ösztön, a következő 10 év kínlódás lesz.

Az anyagiakhoz való hozzáállásod pedig nagyon gyászos:

"lakást semmiképp nem tudunk soha venni"

Ez egyszerűen nevetséges. Gyerek nélkül két ember 10 év alatt nem tud összerakni egy lakásra valót?

Ezért kár volt tanulni. Egy ilyen motiválatlan ember minek akar kutatni? Valahogy nálunk mindig a legszerencsétlenebbek akarnak tudósok lenni.

2014. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/122 A kérdező kommentje:

az utolsóval nem veszem fel a kesztyűt, mert nincs kedvem, de a semmire nem szülök, akkor sem, ha nagymama szerinted egy 35 éves.


és évek óta vagyok együtt valakivel, aki szintén nem szeretne a semmibe gyereket vállalni, hogy aztán ne legyen még saláta sem az asztalon. :) szóval nem kell keresnem "olyat":)

2014. júl. 8. 15:46
 24/122 A kérdező kommentje:
22-es: sajnos nem tudunk összegyűjteni semennyi év alatt 10 milliót, de legyél nagyon büszke magadra, ha neked sikerült, mert ez tényleg nagy dolog!
2014. júl. 8. 15:47
 25/122 anonim ***** válasza:
42%
Sajnálom, kérdező, biztos nem biológia a szakterületed.. 36 éves elöregedett test (lehetne már nagyi is, igen, 18 é+18 éves) és veszélyeztetett terhes, főleg, hogy már volt abortusza. És a rendellenességek is sokkal gyakoribbak. Ez van. Ez nem tanítják azon a tudósképzőn, de akkor is ez van. Avagy te szeretnél ilyen anyához kerülni, akinek a szamárlétra fontosabb? :) ugye nem - hát mással se tolj ki.
2014. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/122 anonim ***** válasza:
56%

Vannak, akik ennél jóval alacsonyabb fizetéssel vállaltak gyereket, mégis tudnak normálisan élni és nem panaszkodnak.A gyereknek elsősorban szeretet és törődés kell, a méregdrága játékok és egyebek mellékesek, bár, ha jól elkényezteted, akkor valószínű többet fog akarni az elégnél.Az igazán drága dolgok majd akkor kellenek, ha nagyobb lesz, tinikor körül, na de addig még bőven tudsz pénzt keresni.Te érzed, milyen formában vagy...Én 20 évesen szültem, most 39 vagyok és bizony már évek óta úgy érzem, nagyon jó, hogy olyan fiatalon lettem anyuka,mert 35 után én már "öregnek" éreztem volna magam ehhez, hogy akkor szüljek, akkor vágjak bele.

A gyermekem most kezdi élni felnőtt életét és ezt nekem is meg kell szoknom.Nem bánom, hogy ez engem még viszonylag fiatalon ér, mert még képes vagyok valamelyest rugalmasan hozzáállni az új helyzethez.56 éves kora körül, nem tudom, ez milyen lehet, szerintem stresszesebb.

Szóval szerintem csak a pénz miatt, ami alapvetően úgyis egy bizonytalan dolog, ami hol jön hol megy, nem érdemes

soká húzni az időt.

2014. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 anonim ***** válasza:
23%

"ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek."


1 év? Durva. Felejtsd el ezt a gyerektémát, nem neked való.

2014. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/122 anonim ***** válasza:
20%

"36 éves elöregedett test"


Te nem vagy normális. 36 az egy jó MILF.

Kérdező, csak hogy megnyugtassalak: akinek már volt művi abortusza, annál akkor is veszélyes a terhesség, ha 18, meg akkor is, ha 40. Gondolkodni kell, nem kapartatni.

2014. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/122 anonim ***** válasza:
45%

Kérdésedre a rövid válasz: nem ciki akkor szülni.

Nem kérdés, de véleményem: olyan nincs, hogy 10 év alatt nm tudtok egy lakást venni. Ha akartok. Ha kicsit is ésszerűen takarékoskodtok. Egy havi 20 ezres LTP-vel összejönne. Ha meg most nincs 20 ezer....később?

2014. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/122 anonim ***** válasza:
70%

Érthető, hogy a karriered illetve az jobb anyagi feltételek miatt várni akarsz még.

Azonban én biztosan nem várnék még 10 évet...akkor sem, ha még a netto 200-aat sem hozom haza....

De mindenkinek más a fontossági sorrend, és mondom...értem a logikád. Sokáig én is így voltam vele...de most így 29 évesen, mikor mégsem változtak annyit a dolgok, mint ahogyan terveztem az anyagiak terén...már azt mondom: pusztán emiatt várni...marhaság.

2014. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!