Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
32%
Mi a végzettséged? Azt nem értem még, h ha te keresel kézhez kapva 200-at, a párod meg 70-et (csak írtam egy összeget),akkor már eleve 80-100 ezer Ft-ot félre tudnátok tenni. Ami 6 év alatt kb. 6 millió Ft...
2014. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 A kérdező kommentje:

Nem számít, mi a végzettségem, nincs olyan, hogy végzettség, hanem éppen hol tartasz, szóval ez most irreleváns.


Ha a te példádból indulunk ki és 270 a befolyó pénz, akkor vond le az albit: 100+15közös költség, mondjuk télen 30 gáz+elmű+upc, 20.000 a bérletünk és még nem ettünk semmit, és sehol sem voltunk. És nem 1.000 Ft-ot költünk el egy nap kajára, hanem többet. És akkor még egy mozit nem számolsz bele meg semmit. De nem ennyi folyik be, több, de akkor sem tudunk spórolni. (munkahelyen nagyon sok költség van, amit utófinanszíroznak, mondjuk 2 év múlva, mikor megjön az uniós pénz, pl. 200.000-s repjegy+szállás ilyenek, erre sok elmegy sajnos)

2014. júl. 8. 21:56
 53/122 anonim ***** válasza:
44%
Nagydoktorit akarsz mielőtt szülsz? PhD megvan 27-28 éves korig, utána két év külföldön posztdoknak arra már lehet szülni szerintem és még csak 30 vagy.
2014. júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 anonim ***** válasza:
30%
Ok, értem én, h nem tudtok félretenni, de ettől függetlenül leírhatnád h mit dolgozol pontosan, és mellé azért a végzettségedet is. A 36 éves korral szerintem annyi baj van, h a mai statisztikát tekintve könnyen előfordulhat,h nem jön össze, aztán orvosi segítséggel meg már lehet, h csak azt veszed észre, h 40 vagy. 26/N
2014. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 A kérdező kommentje:

"Nagydoktorit akarsz mielőtt szülsz? PhD megvan 27-28 éves korig"


Nem, nincs meg ennyi idős korra, hiszen 24-25 évesen kezded mondjuk (ha egyből egyetem után kezded) és 3 év a tanulmányi szakasz, majd újabb 3 ahhoz, hogy megszerezd azt a végzettséget, de ez most mindegy a kérdés szempontjából.


Leírhatnám, hogy mit dolgozom pontosan?! Hogyan segítene ez bármin?! Mi köze ennek a kérdéshez? De tessék a terület: mérnöki.

2014. júl. 8. 22:08
 56/122 A kérdező kommentje:

Igazából csak a kor miatt merül fel a kérdés, hogy elítélendő-e. ennyi pénzre biztosan nem fogunk gyereket vállalni, és itt ugye a korod alapján is kerülsz feljebb a fizetési listán is. :)


a nővérem tavaly szült (32 volt) és a legfiatalabb kismamája volt a dokijának, és a kórházban a legfiatalabb szülő nő akkor.


És tapasztaltam, hogy ez így van általában, kíváncsi voltam, ki hogyan látja a kérdést:)

2014. júl. 8. 22:10
 57/122 anonim ***** válasza:

Hát ez nem volt vmi pontos megfogalmazás, én is mérnök vagyok, sőt 2 különböző, az egyik főiskolai, a másik egyetemi végzettség. Nem tudom ezt miért kell titkolni. Amúgy meg ha egyetemen marad az ember Phd közben is szülhet...

26/N

2014. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
Egyetem után már kezdhető a PhD; én még nem hallottam ilyen tanulmányi szakaszról, igaz én természettudományos pályán mozgok nem mérnökin.
2014. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 anonim ***** válasza:
62%

"Bár, voltam már terhes, szóval összejött könnyen, bízom benne, hogy ugyanúgy menni fog. #9"


"Azt írtam, hogy estem már teherbe, de akkor még a kezeletlen inzuliningadozásom (nem IR!) miatt nem maradt meg.#40"


hát kedves tudós-mérnökasszony, itt valami nem stimmel. Összejött könnyen a baba távozása... Örvendezve közlöd, hogy könnyen esel teherbe, és nyilván majd máskor is megy. De ha a 2. igaz, nem jó jel, és lehet, hogy nem fog menni.

2014. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 A kérdező kommentje:

utolsó: igen, mert már kezelték a gondomat, így illa berek, nádak, erek! Csak úgy megjegyeztem egyébként:)


igen, ez igaz, ha egyetemen maradnék 90 nettóért (ugyanis ennyi egy nem doktorival rendelkező fizetése, és az csak mondjuk 4 év múlva lehetek), szülhetnék közben gyereket. Maga a tény, hogy szülhetnék, az igaz.:)

2014. júl. 8. 22:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!