Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 A kérdező kommentje:

58-as: amiről én beszéltem, az is PhD:) olvasd el újra! Phd-t kezded 24 évesen, de összesen kb. 5 év alatt tudod befejezni, mert olyan a szabályozás. De lehet, hogy tudományterületenként ez más.


De ez nem lényeg, a lényeg az volt, hogy a korom hogyan van hatással a dologra, nem az, hogy miért nem tanítok egyetemen...

2014. júl. 8. 22:39
 62/122 anonim ***** válasza:
Ok, én ezt csak egy példának írtam, bátyám felesége soktori közben szült gyorsan kettőt, utána védte meg a doktoriját, most 36 éves, kiment az iparba dolgozni a 2 gyerek után (tehát nem ment vissza az egyetemre), a nagyobb 2,5 éves volt, a kisebb 1 év 4 hónapos, mentek a bölcsibe. (most 7 és 8 évesek) Azóta kinevezték, és jóformán többet ért el, mint akik 10 éve ott dolgoznak...... De amúgy tényleg leírhatnád milyen mérnök????? Ha már itt vagyunk és válaszolunk neked, próbálunk segíteni...
2014. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 anonim ***** válasza:
54%
Összegezve tehát: 36-37 éves korára van 2 szép, iskolás korú gyereke, a karrierje sikeres, semmi nem veszi el az idejét a folyamatos fejlődéstől, előrelépéstől, és van egy lakásuk, aminek a hitelét, amit felvettek rá,kifizették, tehát már ténylegesen az övék.
2014. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként meg te is nyugodtan utánanézhetsz annak, h a korod milyen hatással lesz majd a baba egészségére, és a fogantatás várható bekövetkezésére. Arra meg magadtól is rájöttél gondolom, h. ha vmi miatt nem jönne össze 36-37 éves kor után már könnyen kifuthatsz az időből, aztán meg jössz ide panaszkodni, h már "öreg" vagy hozzá, bezzeg ha hamarabb próbáltad volna, amire az lesz a válasz:te választottad a karriert legyél azzal boldog. De alakulhat a dolog úgy is, relatív hamar összejön, és akkor 37-38 évesen szülsz, de akkor már nem biztos h később bevállalnál még egyet, szerintem fontos eldönteni, h mennyi gyereket akartok..
2014. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 A kérdező kommentje:

utolsó: igen, ez jó ötlet, hogy valamikor szülni és utána visszamenni valami multihoz/céghez. Erre nem gondoltam még, köszi.:)


Igazából létezik olyan nálunk, hogy otthoni munkavégzés heti akár 2 nap is, lehet, hogy akkor GYED-re se kellene elmennem és jönne a teljes fizum.


De a lényeg, hogy a többség szerint nem gáz 35 évesen sem szülni (anyukám is 32 volt egyébként, de ő azért, mert nem talált addig megfelelő férfit. Neki tönkre is ment a karrierje amiatt, mert szült, talán kicsit emiatt is félek. Bár azért Bp-en ez nem annyira valószínű)

2014. júl. 8. 22:58
 66/122 A kérdező kommentje:

64-es: az a fura, hogy ez nem fura a környezetemben. csak itt a gyk-n szoktam olvasni, hogy emberek 20 évesen, vagy akár 24 évesen szülnek, szóval ezért írtam ide.


Mert hátha ők csinálják "jól".


Persze attól még nem lesz jó fizunk, hogy elkezdünk most próbálkozni.:)) szóval fiskálisan nem tudom sokkal előbbre hozni a gyerekvállalást, kb 33 éves koromra talán.

2014. júl. 8. 23:01
 67/122 anonim ***** válasza:
A 62,63,64-et én írtam, meg előtte 1-2-őt, szívesen :). Pont azért írtam, h segítsek, egyébként neki doktori és a gyerekszülések között elég sokat segített az anyukája, meg az én anyukám is. Egyébként 29 évesen szülte az elsőt, akkoriban ő is sokat gondolkodott rajta, h később kellene, de végül bátyámmal együtt így döntöttek. Mivel 2 gyereket szerettek volna, h ne essen ki sok idő, mindenképpen kis korkülönbséggel, így azt hiszem 1 év 3,5 hónap van a 2 gyerek között. A bölcsibe adáskor ment el a multicéghez dolgozni, és nem volt már kiesés, nagyszülői támogatás mellett koncentrálhatott a karrierjére, persze a bátyám is rengeteget segít, de meg is van az eredménye, előléptetés, és pl. most őt küldi ki a cég 1 hétre Amerikába. De most már aztán tényleg írd le MILYEN MÉRNÖK?
2014. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 anonim ***** válasza:
15%
Mint írtam a 64-es is én vagyok (26/N). Félre értés ne essék,nem értek egyet azzal,aki 20-24 évesen szül. Eleve ha azt nézzük, h vki tanul, már 23-25 között van mire végez, aztán ebben a helyzetben elhelyezkedni nagyon nehéz, nekem pl. még nem sikerült, hiába van 2 diplomám. 1 évet amúgy is kell dolgozni szülés előtt, a pénz miatt, már mindjárt reálisan 24-27-nél járunk. Még számításba se vettem azt, h mi pl. a párommal 3,5 éve vagyunk együtt, én 26,5 vagyok, ő majdnem 26. Eddig végig tanult, hétvégén is, semmi életünk nem volt, nem voltunk még eleget kettesben. Mi azt valljuk, h a kettesben eltöltött időt nem tudnánk visszahozni, ha szülnék most egy gyereket, szeretnénk még egymással foglalkozni, hisz ha meglesz a gyerekünk, akkor ő mát örökre ott lesz, kell még nekünk pár év kettesben :). Mint már írtam, most 26 vagyok, 3-5 év múlva ráérek szülni. Egyébként házasságot terveztek?
2014. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 A kérdező kommentje:
Igen, már van időpontunk!:)
2014. júl. 8. 23:33
 70/122 anonim ***** válasza:
6%
Gratulálok, akkor már menyasszony vagy :). És miylen volt a lánykérés, milyen a gyűrűd? Ja és messzi van még a nagy nap? Mióta vagytok együtt? Teljesen azt hittem, le leszek állítva, manapság annyit hallom, h az esküvőnem divat, a párod nevét felvenni nem divat...
2014. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!