Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:
79%
Nem késő ha onnan nézzük, manapság sokan ezt csinálják. Én is így hittem. Vállalhattam volna gyereket 24 évesen is, igaz szűkösebb körülmények közé, de belefért volna. Nem tettem, mert még várjunk, jobb állás kell stb. Aztán sok évvel később meglett a jó állás, meg a több pénz, csak éppen a gyerek nem akar jönni azóta se. Közben már az összes velem egykorú rokon, ismerős boldogan babázik, én meg egyre depressziósabb vagyok. Ha újra kezdhetném inkább szülnék a "semmire", minthogy át kelljen ezt élnem. Kitörölhetem a pénzzel.
2014. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 anonim ***** válasza:
61%
Több családot is ismerek, ahol ilyen későn vállalták az első gyereket. Szinte mindenütt jobban féltették, kényeztették a gyerekeket, mint a fiatalon szült anyák. A generációs különbségek miatt a szülő- gyerek kapcsolat általában elég rossz, amikor a gyerek 18-20 éves, a szülő 55-60.
2014. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/122 anonim ***** válasza:
23%

26 vagyok, de én pár éve gondolkodtam így, most már a baba fontosabb lenne, és mivel nem akarok 40-ig kitólodni az évekig tartó próbálkozással, így max. 30 éves koromban nekiállnék, vagy 31. Nem párhónapos kapcsolatba szülném, és így neccesseb is. Nem vagyok doktor, meg tudós, de nem is csak 8 áltlláanosom vagy érettségim van, nekem is jó lenne a karrier, jobb fizetés.

De mivel éltem már úgy, hogy nem volt semmink, étel sem többször, de közművek kikapcsolva, áram nélkül...és túléltem, így nem tudok annyira bepánikolni egy ilyen helyzeten.

2014. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/122 anonim ***** válasza:
23%
Mrámint olyanon, hogy szűkösebben tudnám nevelni a gyerekemet
2014. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 anonim ***** válasza:
77%
Sokan szülnek későn. Valaki a szakmai előmenetelei miatt, valaki a megfelelő apukára várva. Mindegyik jó megoldás ha a gyereknek megvannak a feltételek a boldog gyerekkorhoz. Ha ti ezt látjátok megfelelő lehetőségnek akkor számotokra ez e jó megoldás. Nem szabad ilyenkor kívülállók elveit figyelembe venni, mert az az ő élettapasztalatukat tükrözi csak. Vannak olyan huszonéves nők akiknek a révbe ért társaik azt magyarázzák hogy megfelelő apuka nélkül is vállalniuk kell,mert lekésnek a családalapításról....Tehát csak magadra hallgass!
2014. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/122 anonim ***** válasza:
62%

Több témát feszegettél a hozzászólásaidban, így több dologra szeretnék reagálni.


Önmagában az, hogy mikor szeretnél szülni, egyedül a te és a párod döntése, nincs olyan, hogy ciki. Mindenki maga dönt adott szempontok alapján.


Az idősebb szülők gyerekei okosabbak dologgal nem értek egyet. Fiatal szülőnek is lehet okos gyereke, ha sokat foglalkozik vele, segít neki megismerni a világot.

A gyerkőcöm két éves korában visszamentem dolgozni, de mégegyszer ezt a hibát nem követem el. Nálunk nagy visszaesés volt a bölcsőde. Szóval 1 év a gyerekkel szerintem kevés.


Nem akarok a pénztárcátokban sem turkálni, de azt viszont tényleg nem értem én sem, hogy 10 év alatt hogy nem lehet összehozni egy saját lakást, ha havi 200-t hazaviszel és gondolom a párod is. Ha mindketten nyittok egy-egy lakáskasszát, és mindketten havi 20-t félretesztek a fizetésetekből, 4 év múlva simán belevághattok egy kis lakásba, és akkor már a sajátodnak a fix törlesztőrészletét fizetnéd, nem az albérleti díjat (ami ablakon kidobott pénz). Ha 10 évig nem akarsz szülni, bőven belefér, aztán meg válthattok nagyobbra. Persze a magtakarításhoz néhány dologról biztosan le kell mondani (pl:kevesebb szórakozás, olcsóbb parfün, kevesebb nasi, új ruha, kiegészítő...stb,másképp nehéz boldogulni.)


Én pont annyi idősen szültem, mint most te vagy. A gyerek előtt mi is sok pénzt elköltöttünk, ma már úgy gondolom teljesen felesleges dolgokra. Amikor megszületett a pici, meg kellett tanulnunk spórolni, elég keményen. Egy szobás kis házból indultunk, most már családi házban élünk két gyerekkel.

Szerintem mindent meg lehet oldani, fel kell állítani a fontossági sorrendet. (ezt most a saját lakásra értem).

2014. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 A kérdező kommentje:

"Az idősebb szülők gyerekei okosabbak dologgal nem értek egyet."


Nincs mit egyetérteni egy kutatás eredményével.


"Szóval 1 év a gyerekkel szerintem kevés."


És mondjuk a nyugatiak a félévvel vagy 6 héttel? ott mindenki őrült? (a párom munkahelyén egyébként van munkahelyi bölcsi, szóval meg tudnánk oldani ezt okosan)


"Nem akarok a pénztárcátokban sem turkálni, de azt viszont már a sajátodnak a fix törlesztőrészletét fizetnéd"


Jah, nem, hitelt semmiképpen sem veszünk fel. És sajnos akkor is csak rossz környéken tudnánk venni lakást, mert ugye a bank sem ad bármennyit, 6-ot legalább össze kellene spórolni ahhoz, hogy ne késelős környéken vegyünk ingatlant.


Egyébként nem is szeretnénk annyira, ez most tök trendi dolog és olyan jó mobilnak lenni!:)

2014. júl. 8. 17:29
 38/122 anonim ***** válasza:
68%

"Az idősebb szülők gyerekei okosabbak dologgal nem értek egyet."

Nincs mit egyetérteni egy kutatás eredményével.


hm. A Down pedig 40 körüli szülőnél gyakoribb. Abortusz után meg gyakori a meddőség, vagy vetélés.

Na de:

Ki találkozott már az átlag emberrel?

Ki nevel statisztikai kutatások eredményét?

Senki. Ezért ezeknek így semmi értelme.

A gyerek nem tudományból lesz, hanem ölelésből, szeretetből (jó esetben). A nevelés pedig művészet.

2014. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:
47%

A kérdezőnek volt már abortusza?

Eddig sem volt szimpatikus, ezek után már ...

2014. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 A kérdező kommentje:
Nem volt abortuszom, valaki elkezdte ezt írni, és aztán mindenki ezt írta:) Azt írtam, hogy estem már teherbe, de akkor még a kezeletlen inzuliningadozásom (nem IR!) miatt nem maradt meg.
2014. júl. 8. 17:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!