Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy bizonyos kor...

Szerintetek egy bizonyos kor után már nagyon visszatetsző gyereket vállalni? (a tökéletes anyagi helyzetre várunk)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 26 éves vagyok. Még legalább 8-10 évig nem lehet babám, ha meg szeretném várni a jobb fizetést.


Tudományos pályán mozgok, itt a fokozatszerzés(ek)nek kb. 3 évente van itt az ideje. Ahhoz folyamatos konferencia jelenlétre, kutatásokra és publikálásra és munkaviszonyra van szükség, hogy valaki fentebb lépjen. Nem törvényileg van erre szükség, hanem a szakmában, informálisan.


Lényeg a lényeg, hogy kb. 36 éves koromban szeretnék szülni (talán többet is egymás után), mert addigra nem 200-at vinnék haza, hanem mondjuk a dupláját és a szakmámból is ki tudnék esni mondjuk egy évre, hogy kicsit a gyerekkel legyek. (A párom sem keres milliókat még, mert ő is fiatal.)


Mindenképp szeretnénk babát, szerencsére nincs nyomás sehonnan ránk nézve, hiszen követik a pályámat és büszkék.:)


Szeretnék egy jobb albérletet is addigra (lakást semmiképp nem tudunk soha venni), ami nem csak két szobás, és az havi 120 alatt biztosan nincsen. Nem akarok egyik napról a másikra élni a kis családommal...


Szerintetek ez még rendben lesz akkor, ha annyi idős leszek? Vagy inkább mondjak le róla, hogy gyerekem legyen?


Szerintetek ciki annyi idősen szülni? ne mondjátok, hogy majd elér az ösztön, mert már van, de nem azért tanultam évekig, és dolgoztam, hogy eldobjak mindent.:(


26 éves lány



2014. júl. 8. 14:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/122 anonim ***** válasza:
37%

"Az idősebb szülők gyerekei okosabbak dologgal nem értek egyet."

Nincs mit egyetérteni egy kutatás eredményével.


Statisztikával mindent be lehet bizonyítani, még az ellenkezőjét is. Azért érdekelne, mennyire volt reprezentatív ez a minta, és hogy hány ember gyerekénél végeztek IQ tesztet.

2014. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/122 anonim ***** válasza:
61%
UI: Ne vedd támadásnak, nem akartam rád erőltetni a lakás vásárlást, csak azt nem értettem, hogy havi kétszázból hogy nem lehet félre tenni, ha se gyereked, se hiteled.
2014. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/122 A kérdező kommentje:
42: mi sem értjük, de mindenkin ezt látom, nem tudom, hol laksz, de itt nagyon drága az élet.:(
2014. júl. 8. 18:34
 44/122 anonim ***** válasza:
46%

Most őszintén:te tényleg kutató vagy??Kezdek kételkedni.

Mindig van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha valaki csak annyit tud és csak azt szajkózza, amit a suliban, meg a könyvekből a fejébe vertek, akkor ott valami nem stimmel, pláne ha nem társul az a bizonyos nagy tudás némi kritikai érzékkel, csak mindent lenyel gondolkodás nélkül, mert a még okosabb aszonta...


Az idősebb szülők gyereke okosabb? Nézz körül odakint!Biztos látnál jó pár ellenpéldát is.Idős nők között is kb pont annyinak van hülye gyereke, mint ahány fiatal szülőnek okos.

És ugyan mivel magyarázzák a tudódok, hogy idősebbé okosabb?

Ajj!Inkább mennének azok a tudósok néha kapálni, hátha a friss levegőn egy kis józan paraszt észt is magukba szívnának!

2014. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/122 anonim ***** válasza:
39%
Szomszéd, diplomás anyuka 40 évesen szült.Fogyatékos lett a gyermeke.Sajnos egyáltalán nem okos.Csak a statisztika miatt említem...
2014. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/122 anonim ***** válasza:
29%
Te jó példa vagy arra hogy hiába vagy tanult, az élethez nulla vagy..... Nincs olyan hogy tökéletes anyagi helyzet!! Azzal egyetértek hogy a semmire nem szabad szülni, munkaviszony is kell, egy rendes otthon, és egy kereső apuka! De azt nem értem hogy ennyi fizuból nem tudtatok nyitni legalább egy fundamentás kasszát..... arra még hitelt is tudtok felvenni.... nem fizetsz hitelt? de albit igen??? na itt már fogtam a fejem.... ha gyereketek lesz, akkor valamennyire össze kell húzni a nadrágszíjat, de én azt vettem észre hogy sztem te a lelked mélyén nem akarsz, fontosabb a munka.... hiába tanultál, buta vagy... ennyi.... na meg a 200 ezres fizu neked gáz??? na kész, én inkább elmegyek és lehúzom a klotyón magam...
2014. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/122 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem ciki,mondom ezt ugy hogy 25alatt szerettem volna szülni,nem jött össze 5év alatt sikerült összehozni a lányom,22évesen kezdtünk probálkozni.mivel 30felett nem szülök igy tesotéma kizárva.

Nálad még nincs meg az ösztön mert akkor nem igy beszélnél.

arra ne alapozz hogy azért mert könnyen tehetbeestél pikk pakk összejön a következö,elég megnézni a meddőségi oldalakat ahol a besikerült babák mellé szeretnének tesot sokszor évekig probálkoznak.

te döntésed,de szerintem még tényleg várj,sokat,nagyon sokat,és ha majd ugy érzed hogy mindened odaadnád egy babáért akkor ráérsz probálkozni,addig ne.

2014. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/122 anonim ***** válasza:
38%

Nincs olyan, hogy tökéletes anyagi helyzet. Szerintem te inkább csak kifogásokat keresel, hogy miért nem akarsz gyereket szülni.


Viszont az tény - habár manapság "nem trendi" ez a gondolkodás -, hogy minél fiatalabb korban szülsz, annál egészségesebb lesz az utódod genetikailag. És ha ne adj isten, elveszted a gyermekedet pár éves korában - mert olyan is van -, akkor nem futsz ki az időből, hogy szülj egy másikat.


Ps: ha tényleg okos ember vagy és munkád, a karriered számít, akkor pedig ezt kell felvállalni, és nem kell gyereket szülni, csak azért, hogy félévesen lerúgd, bevágd egy bölcsibe, és tönkretedd, mert te rohansz vissza melózni.


Minél okosabb egy nő (értsd: okos, nem csak tanult), annál kevésbé való anyának. Ez is tény. Ez a fériakra is vonatkozik az apaság kérdésében.

2014. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/122 anonim ***** válasza:
41%

Ha pedig kutató vagy, és tudományos pályán mozogsz, akkor végképp nem értem, hogy mi a francnak akarsz szülni. Nyílván, mert nem valódi okos ember vagy, hanem a tiplikus okoska kislány: butuska, kényszeres hisztérika, ultra nagy szorgalommal.


És nem, nem igaz az, amit Czeizel a saját személyiségzavara megokolásaként kitalált, csak hogy 78 évesen még csinálhasson egy szerencsétlen gyereket, mert ő még fiatal és nemzőképes (fúúúj, de utálom az ilyen önző fajzatokat!) hogy "minél idősebb egy ember, annál okosabb a gyereke". Semmiféle reprezentatív felmérés nincsen rá.


Az okosság - a VALÓDI okosság! - mindig genetika-függő.

és ez csak a kezdet. Utána ott a szülői-környezeti minta, az őt ért hatások, a taníttatás, a nevelés, a kötődés...egy csomó dolog, amit nem lehet befolyásolni.


Épp az a szép benne. :)

2014. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/122 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy miért akarok, ha tudományos pályán mozgok?! Akkor nem vagyok nő?:)
2014. júl. 8. 21:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!