Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim fenyegetnek, hogy...

Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szüleimnek tartozásaik vannak, és úgy gondolják, hogy nekem kéne diákhitelt felvenni. Szerintük azért mert nekem még úgysincs hitelem, és ha nem fizetem ki akkor sincs gond mert majd utólag vissza fizetem, akár 30 évesen. Mondtam nekik, hogy felejtsék el, nem fogok ennyi idősen az adósok sorában kikötni. Ez miatt elkezdtek velem ordítozni, hogy mekkore egy hálátlan ku.rva vagyok, és szívtelen mert a testvéreim jövőjét fenyegetem ezzel. Ti mit csinálnátok? Egyik szülőm nem dolgozik, pedig ha dolgozna akkor nem kéne hitelt felvennem...
2014. szept. 16. 19:50
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
98%

Akkor viszont ne hagyd magad!!! Ha a tandíjra kellett volna, akkor még csak-csak, azt nem lehet elvárni, hogy a semmiből előteremtsék. De így ne vedd fel!


Én felvettem, és nagyon bánom, pont most számolgattam, hosszú évek múlva fogok tudni csak megszabadulni tőle..


Amíg a tanulmányaid nincsenek veszélyben, addig ne verd magad adósságba. Nehéz lehet így elviselni a családot, ha emiatt nekedesnek, de ki kell tartanod.

2014. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó diákhitel az egyetlen hitel ahol plusz költség nélkül elő törleszthetsz.
2014. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj alá semminek!


Vegyenek fel hitelt a szülők,ott ahol akarnak.

Szerinted 30 éves korodban egy nagyobb összeget csak úgy vissza fogsz tudni fizetni? Mégis miből? Ki garantálja azt, hogy éppen lesz munkád?

Van egy ismerősöm, diákhitelt vett fel a tanulmányaira. Természetesen nem tudott egyből elhelyezkedni. Ahogy bejelentették az első munkahelyén a NAV egyből megtalálta, rászállt. Fenyegető levelet kapott, egy csomó sárga csekkel, hogy fizessen egyszerre mert több havi elmaradást észleltek. A gatyája is rámegy, rátettek egy csomó kamatot.

Ne hagyd, hogy a munkakerülő szülőd rád nyomja a nyomorát. Ha nem keres munkát, az ő baja. Ha komoly gondjai vannak miért nem munkával akar pénz keresni? Kérjen a rokonaitoktól, ha munaképtelen vajon ők miért nem segítenek?

Költözz el tőlük, mert nem szeretnek ha ilyenre kényszerítenek.

A testvéred jövője nem a tiéd, épp úgy mint a te jövőd nem az övé. Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak.

Okosabb vagy, mint az egész családod együttvéve!!!!

2014. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
22%

"Van egy ismerősöm, diákhitelt vett fel a tanulmányaira. Természetesen nem tudott egyből elhelyezkedni."


Persze nem ismerem a körülményit de azért egy felnőtt ember havi 6 ezret ne tudna előteremteni amit munkanélküliként fizetni kell én azért nem akarom elhinni.

Persze ha valakinek nem kell ne is vegye fel.

2014. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
94%

"Utolsó diákhitel az egyetlen hitel ahol plusz költség nélkül elő törleszthetsz"


Könyörgöm miből törlesszen elő, ki keres annyit, hogy előtörlesszen? Ki garantálja azt, hogy a suli után lesz állandó munkája a hitelt felvevőnek? Nem is a tanulmányaihoz kell!! melyik szülő mond ilyet, hogy vedd fel mert neked még nincs hiteled?

Hívja a providentet!

2014. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel! Nagyon világos a gondolkodásod, amíg nem vagy rászorulva, ne vegyél fel hitelt! Nem a te dolgod megoldani a szüleid problémáit. Ők rontották el. Velük laksz egyébként?
2014. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, a testvéreimet majd befogadom, ha ők az utcára kerülnek, de ha velük együtt eladósodnék, nem lenne hová.
2014. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
2%

Jaj diákhitelnek nincs milliós törlesztői. Egy félévre 600 ezret lehet felvenni,nem kell mindre felvenni, csak amelyikre muszáj. Havi törlesztő minimálbérnél 10 ezer alatt van,ne mond hogy szülőkkel élve még ha nem szülőknek is lead nem tud mondjuk 10 helyett 15 vagy 20 ezret fizetni.

Egyébként kamu kérdés mert tegnap lejárt a diákhitel igénylés határideje.

2014. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
92%
14-es honnan veszed a 6000-es összeget, honnan tudod mennyi összeget akarnak és milyen feltételekkel felvetetni a szülei?
2014. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
90%

Ha majd egyszer elköltözik otthonról, lehet, hogy pont az általad kis 15-20.000-es összeg fog hiányozni. Akár a kenyérre valójából is hiányozhat.

Aki ilyen kommenteket kiír még egy napot nem dolgozott, a kérdezőnkkel ellentétben. Aki tudja mit kell havi sz---os 20.000-ért dolgozni.

Remélem, még időben sikerült aláírnod a szerződést, Látom nem veszítetted szem elől időpontot. További sok sikert!

2014. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!