Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim fenyegetnek, hogy...

Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szüleimnek tartozásaik vannak, és úgy gondolják, hogy nekem kéne diákhitelt felvenni. Szerintük azért mert nekem még úgysincs hitelem, és ha nem fizetem ki akkor sincs gond mert majd utólag vissza fizetem, akár 30 évesen. Mondtam nekik, hogy felejtsék el, nem fogok ennyi idősen az adósok sorában kikötni. Ez miatt elkezdtek velem ordítozni, hogy mekkore egy hálátlan ku.rva vagyok, és szívtelen mert a testvéreim jövőjét fenyegetem ezzel. Ti mit csinálnátok? Egyik szülőm nem dolgozik, pedig ha dolgozna akkor nem kéne hitelt felvennem...
2014. szept. 16. 19:50
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
87%
Hát erről annyit, hogy nekem 6000 Ft a havi törlesztőm, tehát jóval 10 ezer forint alatt van, de hó végén nagyon érzem a hiányát, örülnék, ha nem lenne! Ez van!
2014. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

Aki itt pattog, hogy milyen súlyos, annak köze nincs az egészhez, ezerszer jobb, mint bármelyik hitel.

Államira meg nem is lehet felvenni, ha jól tudom, most már csak azoknak, akiknek csak önköltségesen indult a szakuk.

Ha ők fizetik vissza, akkor ennyit megtehetsz, komolyan ne legyél már ilyen bunkó.

2014. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

22!

A diákhitelnek a nevében is benne van, hogy DIÁKOKNAK HITEL a tanulmányaik finanszírozásához.

Akinek nincsen szüksége, hogy hitelből finanszírozza a tanulmányait, mert szorgalmas, még a nappalis tanulmányok mellett dolgozik is, és besegít a szüleinek.

kevesek mondhatják ezt el magukról nemdebár?


Te mennyivel támogatod havonta a családi kasszát, a szüleidet?

Csak az irkál ilyen véleményeket, hogy miért nem vesz fel hitelt a szüleinek, akinek a belátási képessége csökkent.

2014. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó diákhitel1 egyet bárki felveheti, aki tanul egyetemen.
2014. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%

Ne hallgass az ilyen hulyékre, az ilyeneknek semmije nincs önerõbõl.

Jòl érzed a dolgot, nem szabad felvenni.

A gyerek nem arra valò,hogy a munkanélküli szülõjét eltartsa, senki nem kérte , hogy szüljön 1 vagy akàr több gyereket, fõleg a gyerek nem. Màr nem kapja a csalàdit mi? A sok nyomorék azt se a gyerekre költi àltalàban....ennyit némely " szülõrõl"...

2014. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
15%

# 20/24


Mivel diákhitel törvényileg szabályozott a felvehető összeg és a törlesztés is, onnan tudom.

Képzeld nem írtam semmit alá de a neptun bejelentkezésnél 3 hete villog a határidő.

2014. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
15%
Ja és alap, hogy amihez nem értek ahhoz nem kommentálok.
2014. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
6%
25-ös, te egy gyökér vagy. Képzeld, 20 éves koromra a kamerafelszerelésem többet ért 1 milliónál, amiket magamnak vásárolgattam, plusz a legjobb műszaki felszereléseim voltak és vannak most is. Attól, mert valaki sulira költi a hitelt,nem veri magát adósságba, ha az a többszörösén megtérül. Valszeg neked az életben semmi sem sikerült és folyton sóvárogsz, meg irigykedsz.
2014. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
6%
23-as, te meg valószínűleg hallomásból ismered a felsőoktatást. Igen, a sok bölcsésznek, meg marketingesnek semmit sem kell fizetni általában és melegedni járnak be a suliba, de tudod az összes művészeti egyetem fizetős az országban, évi 1 milliós tandíjakkal. Azért megnézem, ezt te miből fizetnéd. Nekem megérte, hogy suli elvégzése óta és előtte is olyan lehetőségeim lettek, hogy mindenre legyen pénzem és félre is tudjak tenni, de az ilyenek, mint te, fröcsöghetnek a szánalmas kis életükben.
2014. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
26%

Akkor is írtál hozzá, mert a konstrukciókról kezdtél el tájékoztatni bennünket, és a kérdezőt.

Akinek mellesleg ez volt a kérdése:

"Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?"

Szerinted mire van szüksége? Arra, hogy a hitelfelvétel előnyeiről tájékoztassuk? Csak havi 6 ezer és kész.

Ez elvi kérdés, nem más.

2014. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!