Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim fenyegetnek, hogy...

Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szüleimnek tartozásaik vannak, és úgy gondolják, hogy nekem kéne diákhitelt felvenni. Szerintük azért mert nekem még úgysincs hitelem, és ha nem fizetem ki akkor sincs gond mert majd utólag vissza fizetem, akár 30 évesen. Mondtam nekik, hogy felejtsék el, nem fogok ennyi idősen az adósok sorában kikötni. Ez miatt elkezdtek velem ordítozni, hogy mekkore egy hálátlan ku.rva vagyok, és szívtelen mert a testvéreim jövőjét fenyegetem ezzel. Ti mit csinálnátok? Egyik szülőm nem dolgozik, pedig ha dolgozna akkor nem kéne hitelt felvennem...
2014. szept. 16. 19:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
48%

29! A kérdés még mindig ez!


Szüleim fenyegetnek, hogy vegyek fel diákhitelt? Mit csináljak?


Szüleimnek tartozásaik vannak, és úgy gondolják, hogy nekem kéne diákhitelt felvenni. Szerintük azért mert nekem még úgysincs hitelem, és ha nem fizetem ki akkor sincs gond mert majd utólag vissza fizetem, akár 30 évesen. Mondtam nekik, hogy felejtsék el, nem fogok ennyi idősen az adósok sorában kikötni. Ez miatt elkezdtek velem ordítozni, hogy mekkore egy hálátlan ku.rva vagyok, és szívtelen mert a testvéreim jövőjét fenyegetem ezzel. Ti mit csinálnátok? Egyik szülőm nem dolgozik, pedig ha dolgozna akkor nem kéne hitelt felvennem...


Nem az, hogy TE MILYEN F....VAGY. NEM LÁTOD BE? HOGY A KUTYA SEM KÉRDEZETT!!!

2014. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
97%

Haverom felvette 10 félévre, szintén szülei adósságára.

Gyakorlatilag ugyan úgy kb el vannak adósodva, plusz haveromnak is vissza kell fizetnie a 2,5millió+kamat összeget.

Nem jó úgy kezdeni az életet, hogy havi 10k-t fizetve kb sosem fogy el a tartozás.

2014. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

A 32.-es is megértette a kérdést, nem úgy mint a telemarketinges dumás nagyokos.

Ilyen és hasonló megerősítésekkel tudjuk segíteni a döntését a kérdezőnek.

2014. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
11%
Idióta nyomorék vagy utolsó, képzelem, milyen szar életed lehet, ha azzal töltöd a szabadidőd, hogy pontozgasd azt, akinek más a véleménye, miközben semmit sem tudsz az egészről. Többen is írták, hogy nem veszélyes, erre azokat szapulod, meg pontozgatod. Eszed annyi, mint egy döglött lepkének.
2014. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
84%

"25-ös, te egy gyökér vagy. Képzeld, 20 éves koromra a kamerafelszerelésem többet ért 1 milliónál, amiket magamnak vásárolgattam, plusz a legjobb műszaki felszereléseim voltak és vannak most is. Attól, mert valaki sulira költi a hitelt,nem veri magát adósságba, ha az a többszörösén megtérül. Valszeg neked az életben semmi sem sikerült és folyton sóvárogsz, meg irigykedsz."


Nem irigykedem rád, képzeld nekem is van diplomám 2 darab, ellenben veled.

Nem kellett ennyi idősen mint te hitelt felvennem.

Képzeld a gyerekemnek is van már diplomája, az ő számára sem volt vonzó a hitel. Diákmunkával szorgalommal mindent megvett magának, 23 évesen kocsit, lakást tart fenn, menő állása van. Nem jön a sárga csekk mint neked még 20 év múltán is!!!!!


Egy szülő a gyereke javát akarja, nem pedig azt , hogy beálljon a törlesztők sorába 20-as évei elején. Mindegy mennyi rajta az összeg 6.000 vagy 20.000 -ft

Gratulálok a kamerafelszerelésedhez, műszaki cuccaidhoz, már a felét érte mikor a bolt ajtaját becsukták mögötted. Akár kocsit is vehettél volna belőle.

Jó sok munkát kívánok a műszaki felszereléseiddel-TE GYÖKÉR!

2014. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
84%
ui: a 9%-ot nem kizárólag tőlem kaptad te matekzseni!
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Fel ne vedd. Ne kezdd már rögtön adóssággal az életedet.
2014. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vennéd fel a hitelt, attól még nem kerülnétek ki a gödörből, csak te is belecsúszol. A szüleid nem fognak megváltozni, nekik ez így megfelel.

A testvéreid jövőjét ők veszélyeztetik, neked ahhoz semmi közöd.

Költözz el, amint lehet, különben a jövődnek annyi

2014. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne vedd fel! Esküszöm én visszamennék a múltba és eltörném a kezem...igaz én szakmámban dolgozok, így megérte de így más hitelère fôleg ne vedd fel.

Aki meg 6000reket fizet az ne nagyon örüljön. Tesóm 7ève fizeti és még mindig nem csökkent a tartozás...sajna nincs lehetôsége neki sem nagyobb összeg elôtörlesztésére...

2014. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Mégis minek ? Azt is elherdálják majd,ismerem ezt a fajtát. Nem dolgozik ,sejtésem szerint nem is szándékozik a szülőd,jól gondolom,ugye?

Az ilyeneken csak a jóisten segíthet,a századik hitel nem..

A testvéreidet nem a te kötelességed felnevelni . Nyugodtan tartsanak szívtelen ,hálátlan k.rvának,de akkor se vedd fel.

2014. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!