Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a hálátlan...

Most én vagyok a hálátlan önző p. csa, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h még szüleimnél lakom,barátommal,és nem adok le pénzt,hiszen nem eszünk itthon csak néha,illetve még suliba járok,tanulok!! Nem vagyunk mindig itthon,felváltva barátomnál,illetve nálunk,tehát nem i "élősködünk". Itthonról sose kérek pénzt,ami kell,megteremtem magamnak,mert dolgozom is,de az,hog még én adjak pénzt,idegesít!!És az a legszebb,hogy hátulról utalgat,és mondogatja h majd meglepődök ha nem esz villany v stb,de h ő sose mondta h kell neki pénz..De amikor adtunk 3x jobb időszakban,vérszemet kapott és egyre jobban utalgat,undorító módon,nem pedig szemtől szembe hogy adjunk...Még nekem kellene rosszul éreznem magam,hogy 18 évesen a saját megdolgozott pénzemet magamra költöm..? (Hozzáteszem,nem elbulizom..) Szülők,ha a gyermeketek gimibe járna és még dolgozna is,és egy forinttal nem kellene támogatnotok a számlák befizetésén kívül,akkor várnátok tőle pénzt? Minden véleményt szívesen fogadok! 18/L

2014. dec. 27. 17:38
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó vagyok ez kimaradt: Én 25 éves koromig tanultam úgy, hogy a szüleim semmit nem kértek cserébe, de nekem mégis evidens volt, hogy ne ingyenélő legyek, és amikor tudtam akkor kérés nélkül beszálltam a közösbe. Azt éreztem volna szégyennek, ha anyámnak kellett volna utalgatnia arra, hogy adjak bele.
2014. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
88%

Nekem meg az evidens, hogy a gyerekem nem fizet villanyszámlát. Ha suli mellett képes elmenni dolgozni, és nem kell zsebpénzzel tömni, az éppen elég.

A pofám leszakadna, ha a gyerekemtől pénzt kérnék azért, hogy itthon élhet.

2014. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
83%
A szüleinek már eleve azt is díjazniuk kellene, hogy 18 évesen már pénzt keresett, ami valljuk be elég dicséretes dolog. Miért bűn az, ha magára szeretné költeni azt amiért megdolgozott?
2014. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
81%
Ha a pasid képes volt odaköltözni, igenis adjon egy keveset a közösbe.
2014. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
29%

Hát én úgy gondolom, hogy ha a gyerek diákmunkán van, akkor ne tőlem kérjen szórakozásra, hanem azt fedezze magának. Sőt, 16 fölött el is fogom várni, hogy az extra cuccait diákmunkából keresett pénzen vegye. Számlára/kajára stb. ebben az esetben nem kérnék.

Viszont más a helyzet, ha teljes munkaidőben dolgozik, akkor attól függ hogy állunk anyagilag. Ha nagyon jól, akkor nem kérnék, hadd gyűjtögessen a jövőjére, de ha alig bírjuk kifizetni a számlákat, akkor megkérném, hogy szálljon be ő is valamennyivel, hiszen dolgozó felnőtt ember.


Én mikor végeztem a gimivel, szakmával, egy évig nem kaptam munkát, hiába jártam folyamatosan állásinterjúkra. Elköltöztem a vőlegényemhez, csak hétvégente voltam otthon, heti 2 napot, tehát heti 1x aludtam otthon. Anyám mégis követelte a pénzt, méghozzá nem csak a rezsi negyedét (4-en laktunk együtt), de albérleti díjat is!!! (Saját ház) Mindezt úgy, hogy a ház negyede az enyém, és 80%-ban otthon sem vagyok:D Az sem érdekelte, hogy nincs munkám, mégis miből fizettem volna? Majd elkezdte visszakérni a taníttatásomra fizetett összeget is. Szóval kérdező te még örüljél!

2014. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
22%
Alapvetően jó dolog, hogy dolgozol gimi mellett, de szerintem ez természetes is, ha olyan igényeid vannak, amit a családod nem tud fedezni (szórakozás, ruházkodás, nyaralás). Nem születtél gazdag családba, és hihető, hogy anyádnak problémát okoz a fix háttered fenntartása. Egyébként hogy állsz házimunkával, főzéssel, mosással? Ő szolgál ki téged és a barátodat, amikor ott vagytok? Mert a hozzáállásod tényleg önzőnek és hálátlannak tűnik. Nagykorú vagy, a lakhatásod és tanulmányaid biztosítva vannak, ha anyagi problémáitok vannak és hozzá tudsz járulni a rezsihez, akkor nem az számít, hogy másnál mi a szokás, ugyanis egy életközösségben éltek, te is nyugodtan támogathatod a családod annyival, amennyivel tudod. Az pedig, hogy a hónap felében a barátod is ott van, különösen indokolttá teszi. Ez ugyanis nem evidens, nagyon kevesen viselik el, hogy egy idegen kamasz (mindegy, hogy most épp a barátod) életvitelszerűen éljen a lakásukban.
2014. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
40%
No de azért kíváncsi lennék, milyen világból jöttek azok, akik kitüntetnék a 18 évest, amiért dolgozik a szórakozására.. ez teljesen normális és elvárható dolog szerintem, mint ahogy az volt 15 évvel ezelőtt is.
2014. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
79%

egy fenét volt divat dolgozni 18 éveseknek régen... én 95-ben érettségiztem, senki de senki nem dolgozott az osztályból, az volt a dolgunk, hogy tisztességesen tanuljunk. Én se várom el a gyerekemtől, hogy suli mellett eltartsa magát és beszálljon a lakás fenntartásába.

Tanítsátok meg a gyereketeknek a pénz értékét, magyarázzátok el neki, mire futja és mire nem, aztán akkor nem kell egetverő igényeket kielégítenetek...

2014. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
79%
sztem azért mondják, hogy adj bele a közösbe, mert a pasid is ott lakik.Egy vadidegen ember után én se fizetnék villanyt meg vizet.
2014. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
53%
Nos, én pedig bő évtizede érettségiztem egy komoly fővárosi gimnáziumban, és 16 éves korától szinte mindenki dolgozott legalább nyáron, a többség év közben is szünetekben/délutánonként. A pénz értékével tisztában voltak, a tanulmányaira mindenki oda tudott figyelni, aki akart, addig sem a kocsmában vedelt senki apuci pénzéből. Lehet akkor még divat volt önállónak lenni, ma pedig már külön kitüntetés jár azért, ha a nagykorú fiatalnak nem csak elvárásai vannak, hanem önerőből is képes elérni a céljait.
2014. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!