Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a hálátlan...

Most én vagyok a hálátlan önző p. csa, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h még szüleimnél lakom,barátommal,és nem adok le pénzt,hiszen nem eszünk itthon csak néha,illetve még suliba járok,tanulok!! Nem vagyunk mindig itthon,felváltva barátomnál,illetve nálunk,tehát nem i "élősködünk". Itthonról sose kérek pénzt,ami kell,megteremtem magamnak,mert dolgozom is,de az,hog még én adjak pénzt,idegesít!!És az a legszebb,hogy hátulról utalgat,és mondogatja h majd meglepődök ha nem esz villany v stb,de h ő sose mondta h kell neki pénz..De amikor adtunk 3x jobb időszakban,vérszemet kapott és egyre jobban utalgat,undorító módon,nem pedig szemtől szembe hogy adjunk...Még nekem kellene rosszul éreznem magam,hogy 18 évesen a saját megdolgozott pénzemet magamra költöm..? (Hozzáteszem,nem elbulizom..) Szülők,ha a gyermeketek gimibe járna és még dolgozna is,és egy forinttal nem kellene támogatnotok a számlák befizetésén kívül,akkor várnátok tőle pénzt? Minden véleményt szívesen fogadok! 18/L

2014. dec. 27. 17:38
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
61%

Egy szerető családban nem várnák el ezt tőled.

A te családod nem szerető.

és a válaszolók többsége se él szerető családban.

Ha kenyérre kellene a pénz a családnak, akkor egyértelmű hogy adnék.

2014. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki gyereket vállal, azzal azt is magára vállalja, hogy amíg nem tudja magát teljesen eltartani, támogatja. A tanulás, étel, ital, lakhatás az ALAP. Ha otthon laksz, és dolgozol már tegyük fel, akkor sem kérhetnek tőled pénzt, maximum ha tényleg nagyon meg vannak szorulva. Én már keresek, elég jól szerencsére, még otthon lakok, de a szüleim soha egy árva petákot sem kértek tőlem. És ez a normális. Így félre tudok tenni, és 24 éves koromra saját lakásom lesz, ami elég jó itthoni viszonylatokban.

Az a szülő, aki normálisan gondolkodik nem kér pénzt a gyerekétől. Ha nekem lesznek gyerekeim, én is így fogok tenni, mert ez a normális. A te szüleid nem normálisak. Viszont az se normális, hogy te odavitted a barátod. Mit keres ott? Lakjon otthon, vagy lakjatok külön. Ő már fizethet egész nyugodtan, nem családtag.

2014. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
84%
Inkább anyádéknak avval van bajuk a nyakukra vitted a kanodat akit eltarthatnak.Én meg sem engedtem volna.Az én lányom is tanul,semmi gondom vele.szeretem imádom mindent megkap amit szeretne.De pasit nem fog hozni a nyakamra az biztos!
2014. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
90%

Én is 18 vagyok. Nyáron dolgoztam egy gyárban 12 órában. A szüleimnek felajánlottam, hogy adok belőle, de mondták, hogy eszembe ne jusson, megdolgoztam érte. Megvettem magamnak a táskámat, füzeteimet, szükséges ruháimat. És ami fent maradt elraktam, hogy még pár hónapig legyen, ha éhes lennék, vagy tovább kell maradnom a suliban, legyen pénzem kajára.

Most viszont már elfogyott. Kapok azóta heti 500 zsebpénzt.

Ennek is örülök, mert tudom van aki ennyit sem kap. Szerintem egy érettségi évében lévő diáknak a legfontosabb dolga a tanulás legyen. Ha nagyon muszáj, akkor munka hétvégén vagy délutánonként. De ahhoz, hogy tudjon teljesíteni az iskolában, ennek minimálisnak kell lennie. Pl ha valaki suliban van 3ig, utána mondjuk 4től 8ig dolgozik, mert pont talált ilyen diákmelót. Akkor mégis mikor tanul?Ha este meg éjszaka, akkor mikor alussza ki magát?

Szóval én ezt max heti 1x tudom elképzelni, amikor nem kell másnapra tanulni.

És ezt a minimális összeget amit megkeres, miért ne költhetné magára?

Az meg hogy ott van a barátja és használják a villanyt. Úristen, mert amúgy sötétségben vannak egész este?

Nálunk is szokott kajálni a barátom, én is náluk. Szerintem plusz egy tál étel nem rengeti meg a családi költségvetést.

Főleg,hogy felváltva van.

Arról, meg hogy a régi időkben is dolgoztak ennyi idősen.. Nekem a nagyszüleimnek 6 és 8 osztályos végzettsége van, mert segíteni kellett a szülőknek, és ott kellett hagyni az iskolát. A mai napig nagyon sajnálják ezt, mert tényleg okos, érdeklődő emberek. És rengeteget olvasnak, megérdemelték volna, hogy tanulhassanak. Ők azt mondják mindig, hogy használjam ki a lehetőséget tanuljak. És ne dolgozzak iskola mellett, hanem hozzam ki magamból a maximumot. Így is teszem.

Ismerek olyat, akik tényleg nagyon rosszul állnak anyagilag, 78 ezret keres az anyuka és ebből fizeti az albérletet, meg a kaját magának és a barátnőmnek. Barátnőm belátta, hogy segítenie kell, és amióta tud, mindig vállal valami munkát, hétvégén végig 12 órázik ott ahol én a nyáron dolgoztam. És minden forintot hazaad mert szükség van rá!

A

2014. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
59%

18 éves lányomtól és sem kérnék pénzt, ha még tanul. De ha arra van esze, hogy a pasiját odaköltözteti, akkor bizony kérnék, egy idegen ember után sem fizetnék egy fillér rezsit sem. De leginkább meg sem engednék ilyet, hogy gimnazista lányom a pasiját odaköltöztesse.

A pasid viszont, ha egy kis tisztesség lenne benne, magától fel kellett volna ajánlja, hogy befizet a költségekbe!

2014. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
68%

Az ilyen esetet teljesen megértem, ha nekünk is számítana minden forint, én is hazaadnám, vagy dolgoznék évközben.

De a kérdező nem írta hogy ilyen súlyos helyzetben lennének.

Szóval szerintem a szüleinek kéne magukba nézni, hogy mennyire normális, hogy elvennék azt a kevés pénzt amit megkeres?

Ha nem látják szívesen a barátot mondják meg, de ilyennnel ne jöjjenek hogy használják a villanyt. felháborító

18L

2014. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
84%

Én biztosan azt mondanám a gyermekemnek, ahogyan nekem is mondták még egyetem alatt is, hogy tegyek félre, nem kell haza adni, költsem magamra.


De az, hogy egy gyereknek ez magától értetődő és elvárja, hogy ez így is legyen, meg sem fordul a fejében, hogy haza adjon az sajnálatos, szomorú és valahol felháborító.


Egy jó tanács az életre: sose élj úgy, hogy bármit is természetesnek veszel, vagy elvársz mástól. Igy is eleget fogsz még csalódni!

2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
0%
24 # és 26 # is én voltam, csak véletlenül elküldtem. Le lehet pontozni, de attól még így gondolom.
2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 wiWell ***** válasza:
77%
Nem tudom mit tennék ebben a helyzetben, szerintem ez az osszekoltozés dolog még korai. Tolem a szuleim sosem kértek pénzt, mikor adni akartam, visszautasították. Szerintem a szuleidnek a barátod ottléte szúrja a szemét. Akik azt írják, hogy a fiú adjon bele a rezsibe, azok gondoljanak bele abba is, hogy a lány ugyanúgy ott van 2 hetet/hónap, és tole is kérhetnék ott, de mégsem teszik.
2014. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
55%

A pasidat nem kötelesek eltartani. Esetleg ő is felajánlhatná, hogy belefizet nálatok a rezsibe. Ha nem is esztek otthon (csak néha) attól még használtok áramot, vizet. És az bizony plusz költség. Ahogy neked is fel kellene ajánlanod, hogy náluk beleadsz a rezsibe. Mert így ez élősködés.

De normális esetben ennyi idősen nem laknak együtt a párok.

2014. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!