Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a hálátlan...

Most én vagyok a hálátlan önző p. csa, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h még szüleimnél lakom,barátommal,és nem adok le pénzt,hiszen nem eszünk itthon csak néha,illetve még suliba járok,tanulok!! Nem vagyunk mindig itthon,felváltva barátomnál,illetve nálunk,tehát nem i "élősködünk". Itthonról sose kérek pénzt,ami kell,megteremtem magamnak,mert dolgozom is,de az,hog még én adjak pénzt,idegesít!!És az a legszebb,hogy hátulról utalgat,és mondogatja h majd meglepődök ha nem esz villany v stb,de h ő sose mondta h kell neki pénz..De amikor adtunk 3x jobb időszakban,vérszemet kapott és egyre jobban utalgat,undorító módon,nem pedig szemtől szembe hogy adjunk...Még nekem kellene rosszul éreznem magam,hogy 18 évesen a saját megdolgozott pénzemet magamra költöm..? (Hozzáteszem,nem elbulizom..) Szülők,ha a gyermeketek gimibe járna és még dolgozna is,és egy forinttal nem kellene támogatnotok a számlák befizetésén kívül,akkor várnátok tőle pénzt? Minden véleményt szívesen fogadok! 18/L

2014. dec. 27. 17:38
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim válasza:
53%
17 évesen nekem is havi 18-at kellett fizetnem anyunak + magamnak kellett vennem még a sót is, és így is kiabált velem
2015. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha valaki 18 évesen a barátjával lakik, akkor az tartsa el magát. A szüleid nem kötelesek öt is etetni, iktatn, stb.
2015. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
81%
Akik azzal érvelnek, hogy a barátja ott lakik, tehát fizessen, azok elolvasták mit is írt? Azt írta, felváltva laknak a szüleinél és a barátjánál. Tehát ami plusz rezsiköltség keletkezik a barátja miatt, azt kiegyenlíti, hogy az idő felében ő sincs otthon. (Az más kérdés, hogy ezt mennyire engedném meg a még gimis gyerekemnek.) Másrészt azt is írta, hogy csak ritkán esznek a szüleinél, tehát a kajájáról is nagyrészt maga vagy a barátja gondoskodik. Ezek után mégis miről beszélünk, ha valaki a gimis lányától rezsire követeli a pénzt, úgy hogy a kajálását már diákmunkából megoldja, az mégis milyen szülő, minek szülte meg egyáltalán? Vagy ez úgy néz ki, hogy 18 éves koráig etetjük, aztán utána meg is dögölhet? Valahol, ahogy a kérdező előadta, az ő hozzáállása is önző, de volt honnan tanulnia.
2015. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
58%

Na már most kérem szépen,a kérdező azt válaszolta,hogy a családi pótlékot a SZÜLŐ kapja,a SZÜLŐ rendelkezik vele.


Akkor mégis mire kér még külön pénzt a lányától?


Ugyan már!!! Undorító aki a kérdező szüleivel tud azonosulni.

Én ezt nem akarom elhinni,hogy ennyi retkes szülő létezik.


Ui. nem érdekel a lepontozás,tehát csak nyugodtan :)

2015. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:
39: Lassan 4 éve a párom..
2015. márc. 12. 19:42
 46/56 A kérdező kommentje:

44: Köszönöm,végre van aki megért! :))


Aki azt írta,hogy volt honnan tanulnom: Volt bizony, én sosem fogok így viselkedni,ha lesz gyerekem!

2015. márc. 12. 19:47
 47/56 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerű a dolog, költözzetek el albérletbe, és nincs probléma...

Akkor tied a családi pótlék, és gazdálkodj belőle...

2015. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 mi a fene ***** válasza:
100%
Csak végszükség esetén kérnék a gyerekemtől pénzt. Örülnék, hogy eltartja magát. Nem hiszem hogy olyan sokkal több villany és viz fogy a barátod miatt.HELYEDBEN NEM ADNÉK EGY FILLÉRT SE !60/N
2015. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi paraszt van itt, 18 évesen nem ad pénzt haza, úristen! Remélem a gyereketek köpni fog utánatok(nyugi, már azt teszi), hogy ilyen buták vagytok. Egy 18 éves gyereket még tolni kell felfelé, nyomni ezerrel, hogy minél többre vigye az életben, nem pedig pénzt kérni tőle. A gyereked a jövőd, az övé lesz mindened, te úgyis meghalsz - remélhetőleg - hamarabb,mint ő, ezért kell őt támogatni, amivel csak lehet, nem pedig lehúzni pénzzel. Vigye tovább a nevet, a géneket, a javakat, az emlékeket.



Barátnőmnél is ez van, csak én nem lakom nála. Ha hazaad egy tizest, jövő hónapban már többet várnak. Az addig ment, ameddig én nem pofátlankodtam bele és kértem, hogy akkor kérjük a számlákat, nézzük meg, hogy mi mennyibe kerül pontosan...szerintetek előhozta a szülő? :D Még felháborodott.

2015. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
34%
Nincs az pénz, amiért beleegyeznék, hogy a tinigyerekem párja nálunk lakjon. Ha a másik fél szülei engedik, az az ő döntésük, nekem ettől még nem kell ugyanazt tennem.
2015. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!