Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a hálátlan...

Most én vagyok a hálátlan önző p. csa, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h még szüleimnél lakom,barátommal,és nem adok le pénzt,hiszen nem eszünk itthon csak néha,illetve még suliba járok,tanulok!! Nem vagyunk mindig itthon,felváltva barátomnál,illetve nálunk,tehát nem i "élősködünk". Itthonról sose kérek pénzt,ami kell,megteremtem magamnak,mert dolgozom is,de az,hog még én adjak pénzt,idegesít!!És az a legszebb,hogy hátulról utalgat,és mondogatja h majd meglepődök ha nem esz villany v stb,de h ő sose mondta h kell neki pénz..De amikor adtunk 3x jobb időszakban,vérszemet kapott és egyre jobban utalgat,undorító módon,nem pedig szemtől szembe hogy adjunk...Még nekem kellene rosszul éreznem magam,hogy 18 évesen a saját megdolgozott pénzemet magamra költöm..? (Hozzáteszem,nem elbulizom..) Szülők,ha a gyermeketek gimibe járna és még dolgozna is,és egy forinttal nem kellene támogatnotok a számlák befizetésén kívül,akkor várnátok tőle pénzt? Minden véleményt szívesen fogadok! 18/L

2014. dec. 27. 17:38
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
36%

hm. szerintem az alapprobléma az, hogy nem képesek megbeszélni, ki mit vár, ki mit szeretne, ki mit hogyan gondol... amíg nem indul el valamiféle kommunikáció, addig csak köpködés van sajna, ami nem vezet sehová.


én a magam részéről úgy gondolom, hogy :

1, ha úgy állnék anyagilag, hogy nem jelentene problémát eltartani még egy plusz főt akár, akkor sem feltétlenül tűrném szó nélkül az ingyenélést sem itt, sem a nászéknál.

2. A fiatalokkal közösen mérjék fel, reálisan! mennyibe kerülnek ők itt-ott és szálljanak be, amennyivel tudnak, nyilván nem szedném el az összes pénzüket... számolják ki mennyibe lenne egy albérlet, meg a fene nagy önállósodás és majd rájönnek mennyivel jobban járnak így...

3. az egymáshoz való hozzáálláson kéne nagyon elgondolkodni. mert lehet vadgalkozni, meg hőbörögni, de egy kicsit bele kéne gondolni a másik oldalba is. és ha valami nem tetszik, akkor kulturáltan megbeszélni, mert ez fog eredményre vezetni, nem a mellveregetés, hogy dehátazénpénzem...

ki tette lehetővé, hogy tanulj, hogy dolgozz? na ezt gondold végig.


nálunk úgy alakult, hogy amikor a szüleim elváltak, az utált anyámmal kellett maradnom, mert apám a munkája miatt nem tudott vállalni. A gyerektartás full elment a lakhatásunkra. Anyám fizujából fizettük a kaját, meg a rezsit és ki is nullázódtunk. Konkrétan minden egyebet: ruházkodás, gyógyszerek esetlegesen, egy mozi és minden egyéb az ÉN fizetésemből ment. de nem csak az enyém, anyámé is. utáltam, de együtt laktunk, együtt ettünk, nekem evidens volt, hogy a közös szekeret ketten kell tolni. ráadásul anyám hülye volt a pénzhez, én kezeltem minden ilyesmit 14 éves korom óta, csekkek, befizetnivalók, bérlet, telefon-net, kajára ennyi, rezsire annyi... a kényszerűség nagy úr. (nem mellesleg úgy megtanultam bánni a pénzzel hogy nálam kevesen tudnak jobban spórolni és okosabban vezeti egy háztartást).


ha nem tetszik otthon, le lehet lépni.. vagy megpróbáltok változtatni a dolgaitokon.

2015. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
93%
El kell költözni, akár albérletbe, a szülőt beperelni, ha még nem töltötted be a 18-at, akor gyerek-, ha betöltötted rokontartásért. Nem vagy felelős azért, hogy megszülettél. Ha nem tetszik a szülőnek, akkor így járt. Előbb kellett volna gondolkodni. Olcsóbb megvenni az óvszert, mint egy gyerekről gondoskodni a tanulmányai végéig.
2015. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
51%
Annak aki privatban uzenget: Kuvara felregondolta magat!Lehet, hogy anyamek telken lakom az o hazukban, de egyaltalan nem lakom a nyakukon, egy teto sincs a fejunk felett, kulon haztartasban elunk toluk, sajat magam fizetem a rezsimet a ferjem segitsegevel. Szultem egy gyereket, de nem anyamek nyakara! Nem vagyok ingyenelo pi.csa! Mindent amire szuksegunk van azt a parommal egyutt teremtjuk meg! Kepesek vagyunk beosztani azt amink van! Ami pedig a szuleimnek valo fizetest illeti: evek ota kertet gondozniuk nem kell, mi rendezunk mindent a parommal, telire tuzifat is veszunk nekik, segitek a takaritasban naluk is,, es meg sorolhatnam! Szoval mielott barki is sertegetne, hogy milyen ingyenelo vagyok gondolkozzon es kerdezzen!!! Ne pedig sajat magabol kiindulva sertegessen! Ha o megis azt feltetelezi rolam, akkor eltudom kepzelni, hogy tudja elnezi ahogy a szuleit a mocsok megeszi....
2015. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
A szülők valószínű azért kérnek, mert tele van a bucijuk, hogy ki tudja hány éve havonta 2 hetet kerülgetnek egy srácot merő szívjóságból, és gondolom a srác napelemmel működik, hogy nem használ se vizet, se villanyt.
2015. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

B_szd meg utolsó...te szellemileg visszamaradott vagy,hogy nem vagy képes felfogni, amennyit a srác a lánynál tölt, ugyanannyit van a kérdező is a srácnál??!!!


Akkor szinte ugyanaz nem??!

Te agyhalott


Ezt nem hiszem el, hogy ilyen buták is léteznek :((

2015. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, erről van szó!! ;)
2015. jún. 16. 20:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!