Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%

Én valami ilyesmit mondtam volna neki:


"Nézd fiam, őszintén örülök, hogy megházasodsz és szeretnék is örömanyaként a részese lenni ennek az eseménynek, de tudod, hogy szerényen élő elvált asszonyként én nem tudom az általad előírt összeget előteremteni.

Tudod én végiggondolva a lehetőségeimet arra jutottam, hogy X forintot tudok adni nászajándékképpen, ennél többet sajnos nem. A szeretetemnek egyébként nincs ára: nekem ennyi a keretem.

Abban tudok segíteni nektek, hogy ha szeretnétek, akkor ezt az X forintot, amit az esküvőtökre szántam, előbb odaadom, hogy ezt inkább a szervezésre tudjátok fordítani, ha megfelel.

Hitelt felvenni nem tudok és nem is akarok, mert sajnos ilyen összegnél a törlesztőrészleteket sem tudom megoldani a jelenlegi körülményeim között és ugye te sem várod azt el, hogy a boldog napotok miatt én 5-10 évig eladósodjak?

Jó lesz így?"

2015. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy mindenki úgy házasodjon és olyan mértékig költekezzen, amit megtud magának engedni.

Szép gesztus (!!!) ha az örömszülők belefizetnek az esküvőbe, de NEM kötelességük kifizetni a nászpár helyett.


Sajnálom, hogy ilyen szituációba keveredtél, de talán jobb is, ha el se mé sz. Könnyű más ... a csalánt verni!

2015. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ülj le vele megbeszélni, ezt az utolsó mondatodat is



nem hiszem, hogy ennyire félreismerted a fiadat, csak megpróbál megfelelni, nem gondolt ő bele, bepróbálkozott, hátha minden oké lesz


ha nem, akkor te is tudod, hogy nem ez a legfőbb gond, hogy ezután milyen kapcsolatotok lez..

ha ő rádtaposna, hogy végy fel hitelt miatta, és ekkora áldozatot vállaltatna saját maga miatt, akkor ő nem szeret..

remélem megjön az esze..:(

2015. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :( Természetesen nem feladatod fizetni és nem is értem, hogy miért várja el, hogyha tudja, hogy milyen helyzetben vagy.

Talán majd elszáll a rózsaszín köd és akkor a fiad is normálisabb lesz.

Csak nehogy hitelt vegyél fel emiatt!!! Nem éri meg!

2015. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
98%

szegénykém...hidd el, nem ettől függ majd a viszonyotok. Most is a legalja lehet, ha annyit lát benned, hogy fejős tehént, és képes emiatt kellemetlen helyzetbe hozni téged, az édesanyját. Mennyi érzés szorult abba a kanos kis hülye gyerekbe, már bocs? Azért, hogy egy estig villoghasson a semmiből (mert ha lenne neki pénze rá, akkor gondolom, nem tőled követelné)és felvághasson a nője szülei előtt, meg a nője előtt? Ezért képes téged ilyen helyzetbe hozni, követelőzni, hitelbe rángatni? Hogy ők rázhassák a rongyot, meg dőzsölhessenek a befolyt pénzből? És képes ilyet mondani, hogy kb ha nem fizetsz, nem jöhetsz?

Már írtál előttem, de ez csak a kezdet: majd mélázhatsz ezen minden egyes alkalommal, amikor a "gyerekeket meg kell segíteni". Alkalom lesz, hidd el, te pedig vagy már most felvállalod azt, hogy te nem tudod őket támogatni vagy ezentúl beletörődsz, hogy megveheted a fiaddal való kapcsolattartást, ha épp telik rá. Nekem is volt ilyen a családomban: először csak az esküvő, aztán majd a lakásba adjál, mert a nő szülei is adtak x összeget, akkor te is adj, aztán az építkezésbe is adjál, mert amonnan is kaptak, aztán az unokának kell a toronyórára lánc, mert a toronyórát már amonnan megkapták, te igazán megveheted rá a láncot stb. Azt hiszed, ezen múlik a jövőbeli kapcsolatod velük? Dehogy ezen...ez csak a kezdet...

2015. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%
Nane... közölném anyuci pici fiával, hogy akkor kell két millás lagzit tartani és játszani az úri gyereket, ha ki is tudja fizetni. Felnőtt emberek házasodjanak, ne hisztis kisfiúk! Addig nyújtózkodjon, amíg az Ő takarója ér! Én ugyan nem adnék egy vasat sem! N31
2015. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig 500.000.-n múlt a jó kapcsolatod a fiaddal, akkor várnod kell pár évet, amíg az élet felnőttet pofoz belőle és rájön, hogy a pénz szart sem ér!
2015. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Na, egy ilyen után kapott volna akkora pofont - az egyébként még tervezés szinten sem elkészült - gyerekem, hogy arról koldul, pedig nem vagyok egy verekedős fajta.


Hitelt csak és kizárólag befektetési célból szabad felvenni! Ingatlan, továbbtanulás, _esetleg_ autó! Esküvőre vegyen fel ő, ha annyira akar! Azt a fél milliót mondjuk meg se kapnád, de ha igen, az évek alatt visszafizetnél legalább 1 000 000-t, ha nem többet! Pláne ha így is csak szerényen, beosztásokkal tudsz kijönni minden hónapban!


Elhiszem, hogy neked fontos a fiad, de úgy látszik a fiadnak te nem vagy fontos. Amelyik gyereknek fontos a szülője, az nem viselkedik így. Sejtem mennyire fáj ez, de nagyon úgy néz ki ez az igazság. :-(

2015. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 Költőnő? ***** válasza:
93%
csak egy kérdés: Ő nem tud hitelt felvenni?
2015. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
0%
És nem akarsz hitelt felvenni? Segítesz a fiataloknak valahogy?
2015. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!