Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyerek az olyan, aki arra kényszeríti az anyját, hogy hitelt vegyen fel? Én biztos nem mennék el az esküvőre.
2015. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

Rád erőltettek egy szokást, ami szerintem nem szép dolog. (mármint hogy rád erőltették, holott anyagilag nem állsz úgy)

Mi akkor házasodtunk össze, amikor saját pénzünkből meg tudtuk rendezni az esküvőt, és nem követelőztünk.....

Ne haragudj, elég furcsa egy fiad van. Nekem szegény szüleim voltak, soha nem bántottam meg Őket ilyen megnyilvánulással.

(39N)

2015. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
13%

Az esküvőre elmennék, a lagziba nem.

Adnék nekik 100-at MAX De többet semmiképp sem.

2015. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%
Részemről akinek nincs rá meg a pénze az ne akarjon 2millás "bulit" tartani. És főleg ne sértődjön be, ha az édesanyja ezt nem tudja finanszírozni.
2015. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
2%
20-as vagyok: Gondoltam, hogy le fogjátok pontozni a kérdésemet. Pedig érdekes ez az egész. Nálunk anyósom, aki ezzel takarózik állandóan, hogy neki özvegyként nagyon kevés a nyugdíja (jelzem annyi mint az én anyámnak, aki ledolgozta az életét), és nem tudja támogatni a gyerekeit. Na, most ez a nem tudja támogatni azt jelenti, hogy semmiben nem vesz részt, ami velünk kapcsolatos, nem érdekli mi van az unokákkal, mikor mi történik velünk, ha elmegyünk hozzá mondjuk ebédre félévente egyszer főz egy kis daráthúsos förmedvényt, meg nem kérdezné, hogy hogy vagyunk. Az esküvőnkről ő ment el elsőként, nem kérdezte meg, hogy segíthet-e valamit...stb...
2015. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

25:

Amit írtál, annak semmi köze ahhoz, hogy hitelt vegyen-e föl valaki a gyereke lakodalmára.


Kérdező!

Engem őszintén érdekel, hogy a nővéredék hogy fogadták a fiadnak ezt a próbálkozását? Nem mondták meg neki merre meddig, hány méter?

2015. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
92%

# 25/25 Időpont ma 14:04


A kérdésben egyértelműen leírta, hogy nem akar hitelt felvenni (ami kifejezetten OKOS döntés).

Arról pedig egyelőre nincs szó, hogy ő csak egy kellemetlen anyós lenne. Akkor sem állunk oda hozzá, hogy "Na, mama, esküvő lesz, tessék leperkálni félmillát, különben nem jön! Jah, amúgy megdöglött már, vagy él-e? De tudjamit? Ezutóbbi nem érdekel. No, fizet?"

2015. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van köze, szerintem hozzáállás kérdése. De miért ne vehetne fel hitelt? A fiának az esküvője, ki adjon, ha nem a szülő? Azért kérdeztem, hogy segíti-e valamivel vagy valahogy a fiatalokat a kérdező. De nem válaszolt.
2015. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
Azért kedves 25-ös, nem vagy semmi..... Vegyen fel hitelt szegény anyuka?????? Majd Te veled fognak így bánni a gyerekeid, kiváncsi lennék, mit éreznél.
2015. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
92%
Hát ide figyelj jól, 25-ös: Én segítettem a szüleimet, nem elvettem tőlük. Lettem olyan ügyes és okos, hogy keressek annyit, hogy én tudjam segíteni őket. A kedves házasulandók miért nem annyira okosak és ügyesek, hogy keresnek annyit, hogy maguknak meg tudják rendezni az esküvőt? Mint ahogy mi.... (39n)
2015. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!