Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
94%

# 28/30 Időpont ma 14:13


Talán mert nem kéne rongyrázásra hitelt felvenni, amikor ígyis alig jön ki a fizetésből? Magyarország szánalmas pénzügyi kultúráját és gondolkodásmódját képviseled, míg a kedves kérdező azon kevesek közé tartozik, akik tudnak gondolkodni. De ez már egy másik topic lenne...

2015. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
0%
Most nem értem, mi ebben a nagy tragédia. A szülők összedobják a lagzira valót. Akinek van pénze az abból, akinek nincs az meg hitelből. Ennyi. Miért kell annyira a kérdezőt sajnálni?
2015. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
93%

28-ra:

Szerintem meg óvatosság vagy felelőtlenség kérdése.

Olyan értetlen vagy!

A hitelt vissza is kell fizetni!!! Egy olyan embernek, aki a leírtak szerint "elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésből" él! Ha nem megy neki, akkor fizetni fogod helyette a törlesztőjét?


De ez csak az anyagi része! A másik az emberi. Annak, aki olyat mond az anyjának, hogy nem kötelező eljönnie az esküvőjére, ha nem pengeti ki a félmilliót, annak a kedvéért hitelt fölvenni???

Nem tudom, nem troll vagy-e....

2015. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
95%

# 32/33 Időpont ma 14:21


Hülye, troll, gyerek, vagy újgazdag elkényesztetett tróger vagy? Vagy szimplán túl magas a százalékod? Más esetet nem tudok elképzelni :-(

2015. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
92%

""nem kötelező eljönni". "


en erre azt valaszolnam, hogy felmillioert nem is megyek, kicsit draga vacsora lenne.


azert alljon meg a menet, egy dolog hogy a szulo segiti a mar felnott(!) gyereket is ameddig es amennyire tudja, de ezt kikovetelni enyhen szolva is gusztustalan dolog.

2015. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:

Nem kérdés, hogy nem verem magam adósságba, kérlek, ne ezen lovagoljunk. Nem érzem úgy, hogy ettől rossz anya lennék.


Nővérem mellém állt, nem volt kérdés. Azt hiszem, a fiam nem mer ezzel a válasszal a másik szülőpár szeme elé kerülni.

2015. febr. 10. 14:53
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
ja, es ezek utan, hogy ilyen gusztustalan stilusban kovetelozik, akkor sem adnek neki ha lenne.
2015. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
83%
A másik szülőpár sem normális, ha erre nem röhögnek a képükbe és sétálnak tovább. Ennyire nem lehet valaki gyerek, mint ezek a fiatalok! Annyira nevetségesek, komolyan!
2015. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva, iszonyatosat csalódnék a fiamban és valószínűleg látni sem akarnám, amíg bocsánatot nem kér. Légy határozott, szembesítsd vele, hogy milyen borzasztó emberré kezd válni, had szégyellje el magát. Ezután addig ne állj szóba vele, amíg bocsánatot nem kér. (Ha alapvetően tényleg jó nevelést kapott, csak most megbolondította a lány, akkor idővel rá fog jönni).
2015. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok és fizetik a fősulim környékén levő albérletemet,de nekem ehhez már nem lenne pofám,pedig anyumék viszonylag jól állnak.Az Ön helyében mondanám,hogy ha ilyen bunkó stílusban követelőzik,rá ugyan ne számítson és majd akkor keresse fel,ha az esze is megjött.A helyében semmiféleképpen sem mennék az esküvőre,ha a kizsigerelésen múlik.
2015. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!