Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
84%

nem olvastam végig a válaszokat, de úgy látszik most kezd pénzéhes lenni a fiad...

Nekünk is a szüleink állták az esküvőt, de azért met bár jópár éve dolgoztunk, mégse álltunk úgy anyagilag hogy kifizessük, a szülők pedig szivesen segítettek. Se hogyha tudom hogy nem tehetik meg anyagilag, akkor biztos nem mondom azt nekik hogy vegyenek fel hitelt...

akkor olyan esküvőt szervezek, ami nem 2 millába kerül....

Nem tudom hol érzi magát a fiad, de hogy nem a földön az biztos. Szerintem be van kattanva ne haragudj, de ez nem normális dolog, hogy ilyet kért.

2015. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
100%

# 47/49 Időpont ma 15:49


Na, és akkor ezek után csodálkozik mindenki, hogy miért van az egész világ adósságban... Me vegyél fel hitelt mindent szarra! Nem gond, ha utána nyomorgsz 5-10-30 évig, de vedd fel a hitelt, az a megoldás! Neeeem a logikus gondolkodás, neeem...

2015. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
#47 Az én szüleim is állták kb a harmadát az esküvőnek, de ők ajánlották fel. Soha nem lett volna pofám kérni, sőt követelni.
2015. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
91%

Szép kis hozzáállás a fiadtól :(

Ráadásul amúgy szinte 100 %, hogy a 2 millió Ft-os keret a menyasszony igényeiből jött össze, férfiak ritkán szoktak ennyire elszállni maguktól az esküvő és lagzi körüli felhajtással.

De hogy ne csak a fiatalokat szapuljam, hanem választ is adjak a kérdésedre:

leülnék beszélni még egyszer a fiammal erről, és ha valóban fél millió az ára annak, hogy ott legyek az esküvőjén, akkor fájó szívvel, de nem mennék el.

Ha a "nem kötelező eljönni" mondata csak indulatból volt (írtad, hogy összekülönböztetek, nem tudom ez mennyire jelent veszekedést vagy heves vitát), de őszintén bánja és úgy látod, hogy átgondolta az egészet, akkor nyilván elmennék az esküvőre, de azt még egyszer tisztáznám, hogy anyagilag nem tudok segíteni.


Fiad meg tényleg igazán felnőhetne, ha annyira nagy legény, hogy házasodni akar, akkor tegye felnőtt módjára egyébként, és ne mások zsebéből rázza a rongyot. Ugyanez igaz a leendő mennyedre is.

Szokás, nem szokás, nem lenne pofán úgy esküvőt és lagzit tervezni, hogy ne tudjam én kifizetni.

Ha a szüleim és a párom szülei szeretnének bennünket támogatni, akkor nagyon szívesen fogadjuk, hogy könnyebben kezdjük a közös életünket (nem 2 milla bulira való elszórására gondolok), de sosem kérnék erre.

Sajnálom Kérdező, hogy most Te érzed magad ennyire rosszul. Sajnos, ha a pénzen múlik, hogy a fiaddal jó kapcsolatban maradj, akkor szinte borítékolható, hogy sosem lesz már a régi.

2015. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozom a többiekhez, őrültség lenne emiatt hitelt felvenni. Iszonyat rohadt módon viselkedik veled a fiad, sajnálom a helyzetet... Ez GUSZTUSTALAN! Az ilyen embereket a legmesszibb szoktam lökni magamtól, kár hogy ez a te esetedben sajnos nem lehetséges opció.
2015. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
70%

Elég kiábránditó. Nálunk az apám mondta,hogy ne számitsak segitsegre (mert nem megfelelő ffi-t választottam). Azóta eltelt 8 ev,idén osszeházasodunk vagy 2tanuval vagy 30fő (amibr apámék is belevannak számolva),ha összejön az önerő,máskèp marad az első változat,anyukámnak fájni fog,de ez van. Segitsèget bem kérek,bem higy árat szabjak,mint a fiad.


Ez azért nagyon durva. Szájon vágás mellett okítottam volna ki, hogy az a 2millka valakinek a 2éves fizetése...

2015. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a testvérem házasodott először. Akkor nem okozott gondot a szüleinknek az esküvő finanszírozása.

Jó tíz év múlva házasodtam én. Elvileg követelőzhettem volna, de nem tettem. Tudtam hogy már nehezebb lenne egy lagzit finanszírozni nekik. Kisebb esküvőnk volt, mi álltuk. És jó volt így ahogy volt.

2015. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
77%

47-re:

"Az utolsó lakodalom a családunkban 2 éve volt, a lány a rokonom és az ő szülei fizették a felét az esküvőnek, a másik felét a szerencsétlen fiúnak kellett kifizetni.. Az anyja 100.000 forintot adott csak neki, abból tudott öltönyt meg cipőt venni.

Ki tudta volna fizetni az egészet egybe a pár is, de a lányos szülők nem engedték, mondván, hogy ez nem az ő dolguk."


Micsoda?????!!!!

Próbált volna leendő anyósom-apósom beleszólni abba, hogy én a szüleim helyett mit fizetek ki! El lettek volna igazítva alighanem!

2015. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem szólt a srácnak semmit. Szégyellte ő magát meg az anyját alapból is.
2015. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Ellentmondás van abban, amit írsz.

A lányos szülők nem engedték, hogy az ifjú pár kifizesse az esküvő költségét, de senki nem szólt a fiúnak egy szót sem. Hát akkor hogyan nem engedték kifizetni? Jelbeszéddel kommunikáltak a fiúval? Fogságba ejtették, hogy ne tudjon a fiú találkozni az anyjával?

2015. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!