Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így menjek el a fiam esküvőjére?

Így menjek el a fiam esküvőjére?

Figyelt kérdés

Leendő menyem családjában az a szokás, hogy a szülők fizetik a lagzit, de a becsorgó pénz a páré marad. Fiam fel is vázolta, hogy az igényeik szerinti lagzi kb kétmillióba kerül, annak a negyedét, azaz fél milliót legyek szíves kifizetni. Pontosan tudja, hogy elváltként, megélhetésre beosztással pont elég fizetésemből nem engedhetem meg magamnak, így azt javasolta, vegyek fel hitelt. Ezt viszont nem szeretném és nem is tartom feladatomnak. Összekülönböztünk, a válasza az volt, hogy "nem kötelező eljönni".


A másik három szülő számára a fiatalok szerint nem probléma, csak én vagyok ilyen akadékoskodó. Azóta már a keresztszülein (nővéremék) keresztül is próbálkozott, hogy ennyit igazán megtehetnék. Értetlenül állok a jelenség előtt, sosem volt pénzéhes...


2015. febr. 10. 13:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
11%

Abban nem szóltak, hogy bocsi, de a másik rész miért a te zsebedből van, miért nem az anyukádéból? Nem volt lenézve, nem lett megszégyenítve, hogy no a Dávid fizette ám a másik részt, nem az anyukája!

De a lánytól tudom, hogy a fiú nagyon szégyellte a helyzetet, sokszor sírt is, hogy őt ennyivel sem segíti az anyja, meg ha más meg tudta oldani, hogy erre félretegyen akkor az ő anyja is meg tudta volna, ha akarja...

2015. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
100%

Na és mi van Dávidka apukájával? Mert folyamatosan csak Dávidka anyukája van emlegetve, csak miatta szégyenkezett Dávidka... Dávidka apukája netán meghalt? Vagy elhagyta Dávidka anyukáját?


Mert Dávidka akkor egy nagyra nőtt óvodás, hogy azért szégyenli az anyját (és sír! :D), mert az ő anyukája nem volt képes egyedül kicsengetni egy fél esküvőt, nem úgy mint kedves arája SZÜLEI (ketten!)...

2015. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy (ha jól sejtem) Dávidkát egyedül nevelte föl anyukája. Ami anyagilag bizony sokkal nehezebb, mintha az apa is velük lett volna.

Talán azért nem tudta megoldani, hogy erre félretegyen, mert azt a pénzt Dávidkára költötte. Kár volt...


Amúgy még mindig nem értem azt a mondatot, hogy a lányos szülők nem engedték, hogy az ifjú pár kifizesse az esküvő költségét. A fiatalok édeskettesben nekiállnak szervezni, tárgyalni vendéglőssel, cukrásszal stb. és mindenhol fizetnek. Aztán, ha a lány szülei úgy tartják helyesnek, hogy a lányuk részét kifizetik, akkor tegyék.

2015. febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
78%
elküldeném őket melegebb éghajlatra. Persze nem nászajándékként hanem szóban.
2015. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
69%
Ideje többet beszélgetni a fiúval, kicsit megpróbálni alakítgatni az értékrendjét, ha még lehetséges.. És NEM, az NEM normális, hogy a szülők állják a bulit. Mi van azzal, akinek 10 gyereke van? Ő 10 ceremóniát álljon? Nem egyszerűbb, ha a fiatalok fizetik? Nekik csak egyet kell. Jó esetben.. ;)
2015. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!