Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám azzal fenyegetett meg...

Az apám azzal fenyegetett meg hogy orrba ver ha nem úgy csinálok valamit amit ő akar. Teljesen különböző a véleményem. Ha megteszi feljelenthetem testisértésért ügye?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 22:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
79%
Igen, megteheted.
2015. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
2%
Elég szemtelen kölyök vagy, szerintem hálás lehetnél apádnak, hogy nevel egy kicsit.
2015. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
23%

Javaslom, ne várj a feljelentéssel, máris tedd meg, hiszen megfenyegetett. A fenyegetés is büntethető.

Amint megtetted a feljelentést, tedd ki a házból apádat, ne élősködjön tovább rajtad.

Ha viszont te annyit járulsz hozzá a lakás fenntartásához, mint amennyi infót adsz az értelmes válasz lehetőségéhez (azaz: semmit!), akkor is jelentsd fel, majd ha az utcán találkoztok, kérsz tőle egy pár forintot kajára.

2015. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
12%

1. Nem verhet orrba.

2. Fogadj szot apadnak.

2015. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Továbbra is nehézséget okozott sokatoknak a kérdésre normális választ adni. Ne érdekeljen az előzmény, nem rátok tartozik de akit annyira érdekel annak legyen elég annyi nem éppen egy minta életem volt miattuk...
2015. okt. 22. 18:30
 16/53 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon mintaéletük nekik sem lehetett veled. Viselkedni nem tudsz, kérni nem tudsz, megköszönni pláne nem tudod ha segítenek, lereagálni sem tudod ha nem azt hallod, amit elképzeltél... ahelyett hogy az ő álláspontjukat gondolnád végig, és elgondolkodnál azon, mivel tartozol nekik. Meg azon, hogy lehet hogy jót akarnak. Nem tartozik ránk, hát jó, oldd meg magadnak. Jobbik esetben verekedtek egy sort, aztán a a gyámügy elvisz, és a nevelőotthonban majd megváltozik a véleményed.

Rád férne.

2015. okt. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
2%

"nem éppen egy minta életem volt miattuk..."


Konkretan SEMMILYEN eleted se lenne nelkuluk. Ez az amit nem artana ha nem felejtenel el...

2015. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
85%

".. ahelyett hogy az ő álláspontjukat gondolnád végig, és elgondolkodnál azon, mivel tartozol nekik" - hát, sacckb semmivel... még mindig a szülő vállal gyereket, és nem a gyerek szülőt... a gyereket soha senki sem kérdezi meg, hogy akar-e ott és akkor megszületni.

" Meg azon, hogy lehet hogy jót akarnak." - ezzel valóban ritkán van gond, a szülő többnyire "csak jót akar" - a maga módján... ettől még bőven árthat, lásd a jó szándékkal kövezett út...


"Konkretan SEMMILYEN eleted se lenne nelkuluk. Ez az amit nem artana ha nem felejtenel el..." - nem szokta elfelejteni senki... ugye, ha valakinek nem lenne élete, annak se a jó se a rossz nem lenne benne, sőt, azt se tudná, hogy mi az az élet...

2015. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
17%

" gyereket soha senki sem kérdezi meg, hogy akar-e ott és akkor megszületni. "


ez a legocskabb erv, nem anyagi tartozasrol beszelek, hanem olyasmirol hogy hala, lelkiismeret, lekotelezettseg erzese... mar ha ez mond valakinek valamit.


Ha zuhansz es valaki elkap, megmentve az eletedet, annak is azt mondod hogy huzz a fenebe, en nem kertem hogy megments, nem tartozom semmivel ?


Persze ez egy olyan tartozas amit soha nem hajtanak be, hanem tovabbadnak az utodoknak. De attol meg letezik a halatlansag fogalma.

2015. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
16-os te tényleg ekkora gyökér vagy? Nem a kérdésre válaszolsz hanem kötekszel csak. Nem gyerek vagyok ha nem fogtad volna fel. Lehet nem tettem utalást erre de a kérdésre megfelelő válaszhoz nem is volt fontos. A másik honnan veszed hogy én milyen vagyok? Honnan van bátorságod engem minősíteni úgy hogy nem ismersz? Szerinte inkább te gondolkozz el azon mit tehetsz meg. Igy név nélkül nagy a szád a semmire igaz?
2015. okt. 23. 16:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!