Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem élhetem az életemet 30...

Nem élhetem az életemet 30 évesen? SOS, megnyomorítanak lelkileg!

Figyelt kérdés

30 éves LÁNYNAK érzem magam, bár nő lennék.

Történetem röviden: anyu csupa jószándékból leszabályozta az életemet azért, hogy egyszer majd jó életem legyen. Elváltak apukámmal, és mivel anyunak -saját bevallása szerint- nem lett volna szíve egyedül hagyni a szüleit, velük élt halálukig, én is velük nőttem fel. Hely volt, családi ház. Azt tervezte, hogy a nagyszüleim lakrészébe alapítok majd én is családot. Mivel ebbe a szemléletbe nőttem bele, semmi kifogásom nem volt a dolog ellen. A nagyszüleim már nagyon régen meghaltak, 13 és 17 éve, azóta anyuval ketten éltünk. Igen ám, csak azt nem mondta, hogy csak azzal, akit ő megenged. Nem akarom részletezni, hogy milyen félelemmel vittem haza azt a két komoly kapcsolatomat, aki volt 17 éves koromtól 24 éves koromig, hogy milyen cirkuszok, üvöltözések, megalázások voltak, mert nem akarom anyut lejáratni, mert gyerekkoromban nem így éltünk! Mintaanya volt, senki nem kívánhatna jobb anyát! Akkor még egy ujjal sem nyúlt hozzám, 19 éves koromban kezdett el verni, pedig nemhogy eljárkálni nem mertem otthonról, hanem mindenben az ő kedvét kerestem, az ő hangulatától függött mindkét kapcsolatom, szerencsétleneket anyunak rendeltem alá, mert ha anyu nem volt ideges, akkor működött minden a családban. Különben káosz volt, és még anyunak a testvére is beleszólt, engem aláztak, stb. Írhatnám napestig, de nem lenne ember, aki elolvassa.

Lényeg: 24 évesen lett egy olyan kapcsolatom, akit anyu pálfordulásszerűen elfogadott. Sajnos távkapcsolat volt, és nemhogy elfogadta, még pénzelte is, hogy eljöjjön hozzám, kifizette az útiköltségét, drága ajándékokat vette neki, a legfinomabb ételeket főzte neki, miközben amikor kettesben éltünk, és már ketten kerestünk (azaz én is), de anyu kezében volt a konyha, meghagyta, hogy mi húst nem eszünk, mert drága, az csak a barátomnak (nevezzük a továbbiakban Péternek) jár. Péternek járt a hús hússal, csak Péter nem járt, egy évben 4-szer, 5-ször, hiába könyörögtem neki. Péter közben nem engedett nekem belelátást az életébe, gyakorlatilag idegennek éreztem már, miközben az elején nagyon szerelmes voltam. Nekem nem vette föl a telefont, anyuval órákon át csevegtek, az esküvőnket tervezték nélkülem! Mert anyu ad bele pénzt, meg Péter, ezért elég, ha én csak bólogatok, de nemcsak ebben, mindenben le voltam hurrogva, mindent ketten találtak ki, azt is, hogy hova menjünk kirándulni, amikor 3 havonta egyszer meglátogat 2 napra, stb. Anyu még ruhákat is vett nekem ezekre az alkalmakra, hogy tetsszem neki, őrjöngés volt, ha nem vettem fel, és a végére engednem kellett, fel kellett vennem, amit kitett nekem, stb, nem ecsetelem, mert remegek az idegességtől.

Mindeközben 4 év után is csak hitegetett Péter, ígérgette a gyűrűt, de nem hozta soha, mert még "korai", és végig így "éltünk". De anyu odáig volt meg vissza, mert gyűrűt ígért nekem, meg a ház felújítását, és mert "nagy" ember, értelmiségi, tanárember, és egyszer még a közéleti szerepléssel is megpróbálkozott.

Lényeg az: én ebből kiléptem. Majdnem megfulladtam már, sírógörcseim voltak, nem éreztem az életemet a helyemen. Más párom lett (nevezzük Zoltánnak), aki nem "nagy" ember, a diplomája is benn ragadt a nyelvvizsga hiánya miatt, de rajta van az ügyön. Emiatt a szakmájában csak félállásban dolgozik, főállásban targoncázik egy multinál. Anyu őrjöng, hogy hogy hagyhattam ott egy értékes embert, Pétert egy ilyenért. Péterről időközben szerencsés véletlenek folytán kiderült a titka. Nem véletlenül nem engedett nekem bebocsátást az életébe. Hazudott nekem fontos dologban, még a kapcsolatunk kezdetén, és még most, a dolog után tizenpár évvel is majdnem rendőrségi ügye lett belőle. Anyu szerint én vagyok a szemétláda, mert minek érdeklődtem utána, jobb lett volna, ha sosem tudom meg, nem véletlenül lett ez előlem eltitkolva (Péter sikeresen kimagyarázta magát anyu előtt, mert még most, a szakításunk után másfél évvel is rendszeres telefonkapcsolatban állnak egymással). Az a minimum, hogy Zoltán az utcánkba se teheti be a lábát. De megtörtént az, amire anyu nem számított: 29 évesen elköltöztem otthonról úgy, hogy anyu ezt nem engedte meg. Óriási őrjöngések, zsarolások, kitagadások, az egész család összefogott ellenem, csak apa nem. Apa mellettünk állt, Zoltánt támogatta, mert látta, hogy vele másfél év alatt többre jutottam, mert Péterrel 4 év alatt. Anyu előtt nem lehetett megállni, ahol csak lehetett, minden fórumon alázott minket, neki akart menni Zoltánnak, nyomoztatott utána (persze, semmit nem talált, nem az ő füle mögött volt vaj, hanem Péter füle mögött), megmondta: "az ellenséged leszek, ha nem fejezed be vele azonnal a kapcsolatot, mert az egész család tátott szájjal csak ezt várja már". Apát is kiközösítették a családból (a jobb érthetőség kedvéért: család=anyu, anyu testvére és annak családja), mert mellénk állt. Miközben mi lakást vettünk Zoltánnal, fő- és mellékállásban dolgozunk, szeretjük egymást, párra leltünk egymásban, haladunk, mind érzelmileg, mind anyagilag.

Anyunak az indoka: "én nem ilyennek neveltelek!", mert szerinte Zoltán proli származású, Péter pedig úrifiú. Engem is taníttatott, 4 diplomám van, nem is akartam eddig leírni, csak muszáj, mert anyu befektetésnek tekintette ezt, ami most nem adódik össze Péter 3 diplomájával (Zoltánnak csak 1 kiváltatlan diplomája van, és nem is abban dolgozik).

Mivel annyi pénzünk nem volt, hogy messze költözzünk, maradtunk abban a városban, ahol felnőttem, és ott vettünk lakást. Anyu kitalálta, hogy hamarosan beállít Péterrel hozzánk. Zoltán, a párom felháborodott, és mivel Péter még mindig sms-ekkel zaklat minket (anyu védelme alatt áll), megírta Péternek, hogyha ez megtörténne, anyukámat szívesen behívjuk, de Péter egy perc alatt a lépcsőház ajtón kívül fogja magát találni. Péter közben erősködött is már nekünk, már meg is akarja verni a páromat. Amíg udvarolt, egy évben 4-szer, 5-ször jött el hozzám, most meg anyuhoz akar költözni (anyu befogadta), hogy a közelemben legyen, és zaklasson, mindeközben engem is elhordanak mindketten (anyuval együtt) mindennek. Anyu megmondta, hogy össze ne merjünk házasodni, mert az neki a halála napja lesz (szívbeteg), én ölöm meg őt, elárultam őt, gyalázatosan elbántam vele, stb. Péter provokálja Zoltánt, mert anyuval együtt egy féregnek se tartják (így mondták), de a kezdetektől fogva anyu egy árva szót sem beszélt Zoltánnal, mert "arra nem tartotta érdemesnek", így nem ismeri, de szavai szerint: "nem is akarja". Anyu a lakásban sem volt még fent soha.

Most jönnek az ünnepek, nem akarok cirkuszt, de lesz, hiába mondom, hogy NEM, NE GYERTEK, HAGYJATOK MINKET ÉLNI, mindenki röhög rajtam, mert "ezt nem én döntöm el", mert "ők tudják, hogy mi a jó nekem, és nem engedik, hogy elrontsam az életemet (Zoltánnal)".

Ide fognak jönni, ez egy kis lépcsőház, nem hiányzik, hogy lejárassanak a szomszédok előtt, hogy ne adj'Isten, azok meg a rendőröket hívják ki, én nem ilyen vagyok, soha nem is voltam ilyen, megbecsült állásban dolgozom évek óta, tisztelettel közelítek az emberek felé, ha ellehetetlenítenek a lakók előtt is (ahogy a családban is), akkor már itt sem lesz maradásom.

Amúgy másfél éve, amikor párt váltottam, anyu hónapokon át tartó őrjöngései miatt kórházba kerültem, megműtöttek, mert az idegességtől egy komoly problémát szedtem össze. Most is kb. ez vár rám. Szerintük ezt is én okoztam magamnak, mert áruló vagyok, elhagytam ezt a "jó embert", Pétert, aki a mai napig "sír" miattam (anyunak mondja ezeket), és a mai napig nagy kegyesen visszavenne, a történtek ellenére is, anyu meg kétségbe van esve, hogy nehogy elszalasszam az utolsó alkalmat Péternél, ezért ragad meg minden lehetőséget. De ha elszalasztanám, akkor is a házát Péterre akarja iratni, mert ő megérdemli anyu szerint, én meg nem, és akkortól kezdve én nem vagyok többé a lánya. De ha még visszafordulnék anyu szerint a régi életemhez, akkor minden jóra fordul, hiszen ott mindenki szeret engem, csak Zoltán babonázott meg, meg "fogvatart", hogy nem megyek még haza... stb, napestig tudnám sorolni anyu szavait, de itt most abbahagyom. Nagyon szívesen válaszolok még a kérdésekre is, nagyon szeretnék beszélgetni, ha volt valaki olyan kedves, hogy elolvasta. Hiába hosszú, ez csak a rövid változat. Sokszor nem hiszem el, hogy ez velem történt, mikor nem ilyen volt az én anyukám. És nem kamu, bár az lenne!!! Mondjátok meg, ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek?



2015. okt. 25. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim válasza:
100%
Majd azért értesíts minket a fejleményekről! Fél gyarkorikerdesek ezt a posztot figyeli, és melletted vagyunk!!! HAJRÁ KÉRDEZŐ, MUTASD MEG, HOGY MILYEN FÁBÓL FARAGTAK!
2015. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
100%

Elmeséltem Neked a másodunokatestvérem történetét, nevezzük Zsófinak! Zsófi szülei fiatal korában elváltak, mert az apukája alkoholista lett. Az apuka testvérei ezért Zsófi anyukáját okolták, mert halálra szekálta, folyamatosan leszólta a férjét, aki végül az italba menekült (nem tudhatom, mi az igazság, mert én még gyerek voltam, amikor ez történt, de az én szüleim is így látták a helyzetet kívülről). Az anyuka ezt követően egyedül nevelte, imádta Zsófit, és "mindig csak a legjobbat akarta neki". Nem járhatott bulizni, nem állhatott szóba fiúkkal, mert "neki nem ilyen jövőt szántak", neki "semmi más dolga nincs, csak az, hogy tanuljon". Mégpedig nem máshol, hanem az orvosi egyetemen, más nem jöhet számításba, Zsófi véleményét nem kérdezte meg. Minden nagyon idilli volt és hatalmas volt a szeretet, amíg ki nem derült, hogy Zsófinak ez az egyetem nem megy. Végig bukdácsolt, ebben az időszakban én általános iskolás voltam, de elég gyakran töltött nálunk egy-egy hetet, amikor már az idegösszeomlás szélén volt, mert nem mentek neki a vizsgák és az anyja folyamatosan alázta, sokszor meg is verte (!) emiatt. Anyukám próbált ilyenkor lelket önteni belé. Lényeg az, hogy végül nem tudta elvégezni az egyetemet, de szerencsére ő is erőt gyűjtött, ahogy Te. Talált egy munkahelyet, amit szeretett és ahol őt is szerették, lettek barátai és udvarlója is. Elköltözött otthonról egy másik városba, önálló albérletben lakott, ami az anyját teljesen felbőszítette. Zaklatni kezdte, állandóan dühös leveleket írogatott neki, hálátlannak nevezte, amiért nem azt az életet éli, amit ő neki szánt, mindennek lehordta. Folyton a saját betegségére hivatkozott, hogy a lánya sírba teszi őt, meg fog miatta halni. Zsófi depressziós lett, gyógyszereket szedett, de aztán nagy nehezen a barátai és a barátja segítségével sikerült ebből visszakapaszkodnia. Az anyja továbbra sem hagyta békén, mindig a "szeretetével" jött, hogy ő csak jót akar neki, de "látja, hogy a lánya így nem boldog, hatalmas hibát követ el". Egy napon odáig fajult a dolog, hogy elment a lánya lakására a másik városba, és hatalmas jelenetet rendezett a lépcsőházban, hogy márpedig ő hazaviszi a lányát magához, mert nem tudja elviselni, hogy "ilyen életet" él. Zsófi nagyon szégyellte magát a szomszédok előtt, és nem akarta kinyitni az ajtót, úgy tett, mintha nem lenne otthon. Ekkor az anyja lakatost hívott, és elkezdte feltöretni az ajtót. Zsófi annyira kiakadt, hogy kirohant a házból, és otthagyva az anyját kocsiba ült és elszáguldott. Sajnos egyenesen egy fának vezetett és meghalt!

Hogy miért mesélem el ezt a történetet? Remélem, nem sértődsz meg, hogy anyukádról az övé jutott eszembe, de félek, nehogy Veled is végül tragédia történjen! A szüleimnek a mai napig lelkifurdalásuk van, hogy nem tettek többet, nem segítettek neki jobban, és idáig fajult a dolog. Nem ismételgetem, amit a többiek már leírtak, mert nagyjából minden eddigi válasszal teljesen egyetértek, és szerintem meg kellene őket fogadnod! Csak egy dologgal szeretném még kiegészíteni a történetet. Zsófi már lassan 15 éve halott, és az anyukája nem halt meg azóta, sőt. Nagyon jó egészségnek örvend, csinos, szép, jól tartja magát. Zsófi halála óta fürdik abban a szerepben, hogy elvesztette egyetlen, halálosan imádott lányát egy balesetben, akiért mindent, de mindent megtett! A családnak meg kifordul tőle a bele, mi meg is szakítottuk vele a kapcsolatot... Tényleg ne hagyd, hogy anyukád a betegségével zsaroljon, mert az írásaidból úgy látszik, hogy még mindig maximálisan manipulálni tud téged!

2015. okt. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
100%

"Zoltán nem megy el. A Jó Istennek hála,olyan férfit találtam,aki stabil,mint a kő. Mondta,hogy ő csak értem él,és értem harcol,és ezt tartja azóta is. Erős várat találtam a személyében."


Dőlt már össze nem egy vár...biztos nem lehetsz semmiben.

Kérdező, reménytelen eset vagy.

Minden jót neked...én kiszálltam, nem akarom tovább olvasni sem ezt az agyrémet.

64-es voltam

2015. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 DuplaKV ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha küldesz egy SMS-t anyádnak, hogy "Sok boldogságot a Péterrel való élethez!", és megszakítasz vele minden kapcsolatot. Cseréld le a számodat, és csak azoknak add meg, akik nem adják tovább anyádnak, valamint tiltsd le az online felületeken is. Ha meg zaklat, akkor közöld vele, hogy neki csak egy fia van, ezért nem érted, mit akar tőled.

Vedd úgy, hogy neked már csak édesapád, és Zoltán a családod.

2015. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 jikanv válasza:
100%
Az neked ellenseged nem anyad. Hagyd a fenebe. Koltozzetek messzire telefont megvaltoztatni.
2015. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
100%

"Apa messziről nézheti csak ezt az egészet,mert mint írtam,ő is ki lett közösítve a családból miattam. "

KIKÖZÖSÍTVE? Mi ez valami gyagyás szekta?


"Egy bántott nagyon: aki azt írta, hogy dögöljön meg mielőbb anyám, mert megérdemli -ilyet még a legvadabb haragomban sem mondanék rá soha, ezt nem! Akárhogy is, ő az anyám, és szeretem."

Hát te hülye vagy...


"megírtam ezt az smst, anyu meg a testvérének továbbította a "nagy hírt""

Még mindig velük SMSezgetsz? Erre is csak azt tudom írni hogy hülye vagy...


"Péter tervezi, hogy a közelbe költözik, a majdani családjával is, és átjár majd anyámhoz ápolni akkor, amikor majd szüksége lesz rá, ha idős lesz."

Hát hajrá...


"Pénzeli, eteti, itatja, befőz neki, takarít neki, ellátja, ruházza (nem kis összegben ruházta eddig is), stb. "

Naés? Szard le kire mennyit költ...Hülye vagy hogy ezzel foglalkozol.


"Igaza van, úgy tele van a pics@m, leginkább lakáshitellel meg diákhitellel. Mindezt azért, mert becsapott"

Hogy jön a sztorihoz a diákhitel és a lakáshitel? Minek vettetek egyáltalán ilyen elb..szott helyzetben lakást? Komolyan hülye vagy....


"Ki tudja, hányadszor tagad már meg, de most arra sem méltatott, hogy a szemembe mondja."

Továbbra is csak annyit tudok mondani, hülye vagy hogy tűröd...


"Falnak megyek, mert ezt nem bírom felfogni, egyszerűen nem értem...segítsetek, kérlek, megint: mi ez az őrület körülöttem, mondjátok meg...!"

BA...MEG 100x LE LETT ÍRVA.....


Komolyan mondom, te sem vagy normálisabb mint az egész bagázs. Itt is leírt mindenki 100 megoldást, de te is olyan hülye vagy, hogy csak azt látod amit te akarsz látni. Arra rögtön lecsaptál hogy anyádat szidták, bezzeg a jó tanácsokba szartál is bele....Szenvedj akkor ha ennyire hülye vagy.

2015. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: neked el kell engedni az egész témát. Le kell mondani az anyagi dolgokról, ami anyukád felől jönne. Sokan vannak így, hogy semmit sem örökölnek. Ezzel a Péterkézéssel zsarol. Nem fogsz örökölni és kész. Apukáddal vedd fel a kapcsolatot,nem véletlen, hogy ő kitaszított lett, ő nem bírta ezt a szeretetnek álcázott zsarolósdit, ENGEDJÉTEK EL apukáddal együtt ezt az egészet, csináljanak, amit akarnak. Éljetek emberi életet. Tedd le a nehéz terhet, minek cipelni egy életen át?
2015. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
100%

Eltűntél kérdező!!


Egy dolgot felejtettem még el leírni, aztán én is kiszállok a történetből, innentől vagy megfogadod, amit mindenki tanácsolt, vagy nem lehet segíteni rajtad.


Szóval az a baj, hogy anyád most is játszik veled, és észre sem veszed. Mardos a lekiismeret, meg a bűntudat, és hidd el, erre játszik.

Nem véletlenül nem hív fel, nem véletlenül üzenget a családon keresztül. Nem adja meg a lehetőséget sem, hogy megvédd magad, vagy az érdekeidet. Azt akarja elérni, hogy hálátlannak érezd magad, legyen bűntudatod miatta, arra vár, hogy mikor emeled fel a telefont, és kérsz bocsánatot, mikor látod be, hogy igaza volt.

Aztán még egy darabig kéretné magát, majd közölné, hogy nagy kegyesen megbocsát, ha..... (szerintem mindenki kitalálja mik lennének a feltételek)

Ez nem szeretet, ez önzés.


Az a baj, hogy anyád egészségét, lelki egyensúlyát, mindent a te viselkedésedtől teszel függővé. Pedig a kettőnek az ég világon semmi köze egymáshoz. Viszont ez a gondolkodás veszélyes. Anyukád gondolom már nem fiatal. Egyszer megöregszik, egyszer majd tőled függetlenül esetleg megbetegszik, és eljön majd az idő, hogy meg is hal. Én már most borítékolom, hogy ebben az esetben azon fogod rágni magad, hogy mit kellett volna másképp csinálnod, hogy ez ne történjen meg, a drága rokonságod meg majd erősíti ezt a gondolatot. Hátralevő életedben nem fogsz megszabadulni a lelkiismeret-furdalástól olyan dolgok miatt, amiről nem tehetsz. Próbáld meg letenni ezt a terhet.


Szóval egy játszma kellős közepén vagy, csupa rossz beidegződéssel, és mint egy ló a szemellenzőjével, egyszerűen nem akarod meglátni a valóságot.


OFF: már én is anyuka vagyok, és kemény dolog a gyereknevelés. De két dologban biztos vagyok. 1. A legjobbat akarom a gyerekeimnek. 2. Nem biztos, hogy az a legjobb, amiről én azt hiszem.

Ha meg kellene fogalmazni egy célt, akkor valami olyasmi lenne, hogy megtanítsak nekik mindent, amit tudok, megpróbáljak megmutatni minél több mindent, amit még én sem tudok, aztán ha jó sok lehetőséget láttak, el tudják dönteni, hogy melyik irány a nekik való. És itt jön majd a neheze, hogy el kell fogadnom, ha nem arra indulnak, amerre szerintem kellene. De sosem lesznek boldogok, ha nem találják meg a saját helyüket.

Én büszke lennék rájuk, ha megállnának a saját lábukon, akár nélkülem is.

2015. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

Atyaég milyen családotok van már, jó is hogy elköltöztél.

Nehéz feldolgozni, hogy a család nem olyan, minta amilyet szeretnénk. Nos, anyád nagyon nem olyan. Ezt a részét én is megéltem, iszonyú nehéz elengedni, és tudomásul venni, hogy nem olyan a kapcsolatunk, amiért érdemes küzdeni.

Van erre egy mondás: "Értékeld magad annyira hogy elsétálsz bárhonnan, ami többé nem épít, nem szolgál vagy nem tesz boldoggá." Klisés, de igaz, nem kell másokkal szenvedni, ha beleroppansz.

2015. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
6 év távlatából mi a helyzet kérdező? :)
2021. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!