Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj egyeseknek, hogyha...

Miért fáj egyeseknek, hogyha a szülő autót, lakást/házat vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés

Az oldalon mindenhol ezt tapasztalom, néha a való életben is.

Oké, hogy az emberek irigyek, na de ennyire? Oltani és semmibe kell venni azt az embert, akit a szülei támogatnak?

Pl. itt vagyok én. 18 éves vagyok, de már van autóm és egy gyönyörű lakásom, az egyik legjobb környéken. Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni. A 18. születésnapjára kapott autót, előtte pedig motort "hozott neki a Jézuska".


Jönnek a válaszok, hogy az nem az enyém... Már miért ne lenne az?

A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek.


Itt meg ha kiderül, hogy valaki jó körülmények között él, azonnal ez lesz a téma a kérdéstől függetlenül, meg hogy egy semmirekellő, aki nem dolgozik és majd húú, mekkora pofonokat fog kapni az életben.

De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?


2015. dec. 3. 19:19
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
98%

"De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?"


Nekem ezzel a résszel van csak gondom. Vannak pénzes ismerőseim, a többségük tanult, támogatták, de gyakorlatilag önállóan is sikereket ér el...viszont nem is vágnak fel a pénzükkel. De mikor valaki a kisujját nem mozdítja, és folyamatosan az emberek képébe tolja hogy ő bármit megkap, az persze hogy ellenérzést fog kiváltani.


Na meg a másik, mikor az ilyen apuci kedvencei jönnek azzal hogy ők micsoda önállóak, leszólják a másikat akinek nincs meg az ami neki...közben mindent csak alá toltak. És mondom, semmi bajom azzal aki megkap bármit, csak azt utálom mikor valaki felvág vele, és lekezelő a másikkal szemben csak mert neki van pénze.

2015. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
87%
Nem fáj, csak az a gond, hogy sokszor olyanok kapják az ilyesmit, akik a szüleikért egy lépést sem tennének (illetve nem fognak, mikor majd a szülők szorulnak segítségre). Természetesnek veszik,hogy az nekik jár, és semmivel nem próbálják visznozni a szüleiknek. Láttam már pár ilyet a környezetemben.
2015. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
49%

Senkinek nem fáj, és senki nem irigy. Kevered a szezont a fazonnal, és pár hozzászóló is.


Itt arról van szó, hogy X-nek az ölébe hullik 16-18 évesen olyan amiért más 20-30 éven át keményen megdolgozott.

Aztán a kis taknyos 4 nap múlva ronggyá töri a kocsit, mert nem képes rá vigyázni.


Mindenhol úgy adja elő, hogy ő milyen okos és csodálatos, mert van egy 30 millás kocsija, meg egy 180 millás háza. De azt sehol nem írja, hogy köszönöm anyu és apu!!!!!


Felvág vele, meg gizdul. Nem hogy köszönetet mondana a mindenhatónak, hogy milyen rettentő nagy szerencséje van, hogy beleszületett a jóba.


Ragozzam még?????


Gondolom TE kedves kérdező, kicsit sem tudod belegondolni magad azok életébe, akik középsuli és egyetem mellett dolgoztak, esetleg gyertyafény mellett, mert kikapcsolták az áramot. Nem tudod milyen amikor soha nem volt még karácsonyfád (csak felnőttként), nem tudod, hogy milyen az amikor megszakadsz mert annyit dolgozol, hogy ki tudd fizetni az albérletet, hogy tudj venni egy 20 éves használt autót.


"De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?"


Hogyne.

Főleg ha a szülők halhatatlanok.

2015. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nincs bajom azokkal a fiatalokkal, akiket a szüleik támogatnak, viszont az a tapasztalatom, hogy gyakran elfelejtik, hogy Ők mindezekért semmit nem tettek.

Meg különben is, egy magyarnak sosem az számít, hogy neki miért nincs, hanem az, hogy másnak miért van..

2015. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
33%

Már elve az felvágás ha egy 21 évesnek BMW F10 van.

Minek neked olyan komolyan? Nem jó egy régebi?

2015. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

"Minek neked olyan komolyan? Nem jó egy régebi?"


Mi az, hogy minek neki olyan? :DD

Mert az tetszett neki... Vagy rosszabbat kellett volna venni, hogy az emberek az utcán nyugodtan aludjanak?

2015. dec. 3. 20:28
 17/52 anonim ***** válasza:
98%

Nem az a baj, hogyha kap valaki, hanem ha lenézi azt aki alacsonyabb életszínvonalon él, mert nem támogatták.

Mást 18 évesen kidobnak otthonról egy szál nadrágban aztán persze hogy nem futja jobbra hirtelen mint egy szobát megosztva bérelni és mellette mekiben gürizni. Te se tudnál jobbat, ha nem támogatnának a szüleid, szóval lényeg,h ne szóld le aki szerényebb körülmények közt kezdi az életét, mert nem raktak mindent alá.

Ha te nem tartozol ezek közé a szegényebbeket ócsárlók közé, nagy valószínűséggel senki sem fog megszólni.

2015. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
77%

Na kezdődik:)


"Már elve az felvágás ha egy 21 évesnek BMW F10 van.

Minek neked olyan komolyan? Nem jó egy régebi?"


Persze valahol felvágásnak számít már eleve egy ilyen autónak a tulajdonlása is. Dehát ezzel szerintem nincs semmi gond.

Jó lenne régebbi is, de minek legyen régebbi mikor lehet ilyen is? Nem vagyok én a saját magam ellensége.


"Ha te nem tartozol ezek közé a szegényebbeket ócsárlók közé, nagy valószínűséggel senki sem fog megszólni."


Ohhh dehogy nem:)

2015. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
54%
Nem nevezném támogatásnak, hogy a gyerek kap egy BMW-t tizenévesen, illetve egy kertesházat, mert képtelen lakásban élni. Ez elkényeztetés. A támogatás az lenne, ha a gazdag szülő segítené a gyereket abban, hogy valamit elérjen, amit a gyerek szeretne. Mittudomén, vesz neki egy garzont az egyeteme közelében, vagy fizeti a külföldi taníttatását, vagy a befolyását kihasználva szerez neki állást egy jól menő cégben, akármi. Abból milyen ember lesz, aki mindent készen megkapott, önállóan meg nem képes semmire? Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet különleges alkalmakra drága dolgokat ajándékozni, de az ajándékozás előtt is jobb azért gondolkodni. Például nem veszek többszintes villát a gyerekemnek, ha tudom, hogy egyedül lakna benne, vagy nem veszek terepjárót, ha tudom, hogy csak a városban furikázna vele, hiába lenne rá pénzem.
2015. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
61%

"A támogatás az lenne, ha a gazdag szülő segítené a gyereket abban, hogy valamit elérjen, amit a gyerek szeretne."

Miből gondolod, hogy a BMW mellet ebben nem segítenek?


"Mittudomén, vesz neki egy garzont az egyeteme közelében,"

Mivel jobb a gyerek fejlődése érdekében egy garzonban laknia mint teszem azt egy luxus lakásban?


"vagy fizeti a külföldi taníttatását,"

Miből gondolod, hogy ezt nem fizetik?


"vagy a befolyását kihasználva szerez neki állást egy jól menő cégben,"

Miből gondolod, hogy nem ezt teszik/fogják tenni?


"Abból milyen ember lesz, aki mindent készen megkapott, önállóan meg nem képes semmire?"

Honnan veszed, hogy önállóan nem képes semmire?


"Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet különleges alkalmakra drága dolgokat ajándékozni, de az ajándékozás előtt is jobb azért gondolkodni."

Nyilván aki telik több tíz millióért a gyerekének lakást, kocsit venni annak azért van annyi pénze mert a kiadások előtt nem szokott mérlegelni:)


"Például nem veszek többszintes villát a gyerekemnek, ha tudom, hogy egyedül lakna benne,"

Miért nem?


"vagy nem veszek terepjárót, ha tudom, hogy csak a városban furikázna vele,"

Ha az teszik neki miért nem?

2015. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!